Inne

11 inspirujących pomysłów na barek domowy :)

Różnie to bywa z alkoholem w domu, niektórzy w ogóle nie mają, u mnie zawsze kilka butelek się znajdzie :) A nawet i może nieco więcej niż kilka – a to prezent z jakiejś okazji, a to przywiezione z wycieczki… A to była akurat promocja w sklepie na ulubiony miód pitny :) W każdym razie do takich osób skierowany jest dzisiejszy post. Marzy mi się ładny barek z oszklonymi drzwiczkami i podświetlanymi półkami! Oraz specjalne szyny pod półką, na których zawiesza się kieliszki – zupełnie, jak w barze. Póki co, ekspozycja trunków i kieliszków znajduje się w kącie pokoju, na ozdobnym stoliczku. Okazało się, że jest jednak o wiele więcej pomysłów na ich przechowywanie! Nieraz bardzo dekoracyjnych, a nieraz po prostu zabawnych :)

drinki inspiracje

Mając kilka butelek alkoholu, problem przechowywania nie jest duży :) Zamiast trzymać je w szafce, można wystawić je na widoku. Świetnie przyda się do tego tacka. Pomieści parę trunków, zorganizuje i uporządkuje przestrzeń. Jednocześnie urozmaici aranżację – wystawka alkoholowa może też być jej częścią :) Taca z drewna albo metalu wpisuje się w ogólną koncepcję aranżacji. Warto dodać kwiat w wazonie, ozdobną miseczkę albo chociażby kolorowe słomki w szkle. Kompozycja będzie przemyślana i wręcz artystyczna.

mały barek w salonie
+ pokaż całość
mały barek inspiracje

Półka w kuchni wyłożona drewnem przyciąga do siebie uwagę. Wystawione na niej butelki są ładnie wyeksponowane. Jednocześnie świetnie wpisują się w charakter pomieszczenia.

półka na alkohol w kuchni inspiracje

Barek nie zawsze musi być odkryty. Często funkcję barku spełniają różnego rodzaju witrynki. Zazwyczaj są dość pojemne. Oprócz alkoholu mogą też pomieścić kieliszki czy inne naczynia. Mebel świetne komponuje się z tłem. Witryna w tradycyjnej formie albo w przetartym drewnie uzupełnia charakter pomieszczenia. Wraz ze zdjęciem i ozdobnym kielichem dekoruje pokój.

barek w jadalni
barek na alkohol meble

Zdecydowanie wygodnym rozwiązaniem są barki na kółkach. Sprawdzają się nie tylko w domu, ale i latem w ogrodzie. Barek z koktajlem na werandzie albo z piwem przy grillu może być bardzo praktyczny :) Przeważnie składa się z dwóch poziomów. Pomieści alkohol i szkło, a do tego przekąski.

barek na alkohol na kółkach
barek na alkohol aranżacja salonu
barek na alkohol na kółkach
barek na alkohol na kółkach inspiracje
barek na alkohol aranżacja

Stelaż na butelki wina w jadalni podkreśla aranżację wnętrza. Ściany wyłożone białymi cegłami i jasna kolorystyka sprawiają przytulne wrażenie. Metalowe akcenty wprowadzają nieco nowoczesności i miejskiego charakteru. Zwróćcie uwagę na alkohol i szklanki wystawione na otwartych półkach. Przyczyniają się do wrażenia lekkości w pomieszczeniu.

półki na wino aranżacja jadalni

Otwarte półki z rozmaitymi kolorami i kształtami butelek wyglądają świetnie. Zdecydowanie wolę je w tradycyjnej wersji. Pomysł z łamiącymi się półkami wygląda dość przerażająco :) Ale już biała aranżacja całkowicie mnie urzekła. Na zdrowie! :)

półki na alkohol
półki na alkohol

Źródło zdjęć: tutaj    Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.