Jak urządzić salon w stylu kolonialnym?

Lubicie przedmioty z przeszłością? Klimatyczne miejsca? Jeśli tak, to na pewno oczaruje Was klimat kolonialnych wnętrz :) Są niesamowicie inspirujące. Spójrzcie tylko na te ciekawe propozycje salonów. Styl kolonialny tworzy prawdziwą oazę spokoju. Miejsce idealne do odpoczynku po całym dniu pracy. Mnie osobiście urzeka konsekwencja w aranżowaniu miejsca o takim charakterze. Spójność i jednolitość sprawiają, że przestrzeń jest bardzo przytulna i klimatyczna. Zastosowane kolory ziemi wprowadzają do pokoju dużo spokoju.


salon w stylu kolonialnym

źródło: pinterest.com+ pokaż całość


Stylowe meble, dekoracje i kolorystyka wnętrza przenoszą w klimat XIX wieku. Niektóre osoby szukają takich tradycyjnych inspiracji. Styl kolonialny to dla nich idealna propozycja. Salon wypełniony jest naturalnością. Kojarzy mi się nawet z atmosferą bezpieczeństwa. Wystarczy tylko zaszyć się w takim miejscu i niczym się nie przejmować :)


salon w stylu kolonialnym

źródło: pinterest.com


Obraz w złoconej ramie i stylowe meble wprowadzają ducha historii do wnętrza :) O to właśnie chodzi w stylu kolonialnym. Wszelkie elementy we wnętrzu powinny podkreślać charakter minionych lat. Pokój jest pełen sentymentu. Zwróćcie uwagę na kolorystykę. Zgaszone barwy ziemi wraz z akcentami bieli dobrze się komponują. Wypełniają wnętrze naturalnością i przyjemną atmosferą.


salon w stylu kolonialnym inspiracje

źródło: pinterest.com


Podobny efekt uzyskano na poniższej inspiracji. Elegancka złocona rama lustra, stylowe fotele czy charakterystyczna żyrandole wypełniają wnętrze sentymentem. Pokój jest spokojny i bardzo elegancki.


salon w stylu kolonialnym inspiracje

źródło: pinterest.com


Naturalne materiały idealnie podkreślają charakter wnętrza. Styl kolonialny świetnie współgra z drewnianymi akcentami. Tym bardziej, że dwa wieki temu wszystkie meble były właśnie z drewna :) Dekoracja z pomalowanych desek za siedziskiem urozmaica przestrzeń. Ozdabia ją i idealnie wpisuje się w klimat salonu. Kominek w tradycyjnym kształcie to też dobry pomysł. Ociepla pomieszczenie i współgra z otoczeniem.salon w stylu kolonialnym inspiracje

źródło: pinterest.com

Jeśli chcecie nadać wnętrzu kolonialnego charakteru, postawcie na egzotyczne ozdoby. Wystarczy chociażby sentymentalny obraz z żyrafą. Salon jest pełen uroku i przytulności. Wzorzyste obicia dekorują przestrzeń. Ciekawie kontrastują z barwami beżu i brązu. Pokój utrzymuje przy tym swój tradycyjny klimat.


salon w stylu kolonialnym

źródło: pinterest.com


Zwróćcie uwagę na mebelki w tym salonie. Poważną i stonowaną atmosferę zapewnia już sama barwa ciemnego drewna. Ale i ozdobne żłobienia wpływają na ten efekt. Aranżacja jest dzięki temu bardzo klimatyczna. W stylu kolonialnym równie ważne są też materiały. Przyjemne i naturalne tkaniny to podstawa. Zastosowane wzory dobrze ze sobą współgrają. Chętnie rozsiadłabym się w tym fotelu i zapatrzyła w nostalgiczny obrazek :)


salon w stylu kolonialnym inspiracje

źródło: pinterest.com

Styl kolonialny wywodzi się tak naprawdę z tropikalnych krajów, w których osiadali Europejczycy. Dlatego wszelkie egzotyczne rośliny są jak najbardziej na miejscu :) Doskonale oddają atmosferę tego stylu. Spójrzcie tylko, jak klimatyczny jest ten salon. Stylowa rzeźba uzupełnia przestrzeń i podkreśla jej charakter. Przytulne sofy wprowadzają wiele ciepła do wnętrza.


salon w stylu kolonialnym aranżacje


źródło: pinterest.com


Trochę kolonialnego stylu można też wprowadzić do zwyczajnego wnętrza :) Również przy błękitnych ścianach można uzyskać taki klimat. Wystarczy charakterystyczna sofa w miękkim obiciu. Do tego nieco naturalności w postaci wiklinowych koszy i stylowe dekoracje i gotowe :)


salon w stylu kolonialnym aranżacje

źródło: pinterest.com

Delikatna barwa błękitu świetnie współgra z naturalną żółcią i brązami. Tutaj też wystarczyły akcenty, by podkreślić kolonialny klimat. Wysoki egzotyczny kwiat w donicy czy ława w ciemnym drewnie – dobrze oddają ten charakter. Wnętrze jest pełno uroku, nie sądzicie?


salon w stylu kolonialnym aranżacje

źródło: pinterest.com


Już widzę te tropikalne rośliny za oknem… Ten salon jest niesamowity! Przesycony kolonialnym charakterem w 100 % :) Jednolita kolorystyka wpływa na spójność całej aranżacji. Przede wszystkim, pomieszczenie jest bardzo wysokie. Przypomina starodawne piętrowe domy, stylowe i eleganckie. Wysokie okna z masywnymi zasłonami wyglądają imponująco. Wnętrze jest spokojne i stonowane, ale i pełne uroku.


salon w stylu kolonialnym kolory

źródło: pinterest.com


Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.