7 sposobów, dzięki którym udało mi się zmotywować dzieci podczas kwarantanny i 2 które bardzo loving!

Pamiętacie czas jak narzekałyście jak to jest ciężko pogodzić obowiązki domowe z rolą bycia mamą? To teraz przypomnijcie sobie jakie te czasy były proste i to jak wszystko wróci – będziemy miały chyba totalne wakacje! Już widzę jak idę sobie do kosmetyczki, robię paznokcie, spotykam się z koleżanką na kawie, mam czas na pracę, dom, dzieci. Jak ja mogłam narzekać, że w ogóle jest ciężko???

Przyznam Wam, że na początku kwarantanny – nie umiałam pogodzić pracy z domem. Wszystko mi się mieszało, a co chwilę słowo „mama” (tak to najczęstsze słowo słyszane przez mnie podczas kwarantanny) nie pozwalało skoncentrować się na mojej pracy. To znaczy nadal nie pozwala, ale jest już lepiej:) 

Razem (56634)

Znalazłam sposoby teraz takie, aby zmotywować moje córeczki, że czuję iż po kwarantannie będę miała wieczne wakacje! Musiało minąć trochę czasu, zanim to sobie wypracowałyśmy…O ile ja często machnę ręką i jestem raczej z tych mam, co nie chcą wprowadzać ścisłej dyscypliny to jednak odkryłam…A no właśnie odkryłam klika sposobów na to, żeby nasze życie rodzinno - home -officowe było zorganizowane. I nie będę w tym odkrywcza jak powiem, że słowo KONSEKWENCJA to klucz w połączeniu z ZABAWĄ. Dziewczyny jestem przekonana, że i na Wasze dzieci zadziała, bo uwierzcie moje Dziewczynki maja temperament i należą do tych żwawych dzieci:) I skoro te sposoby sprawdzają mi się z nimi – to i na bank sprawdzą się i Wam z Waszymi pociechami:) Haha:)

Oto 7 moich tricków i 2 które totalnie loving

1. Alarm - dziewczynki totalnie go uwielbiają! 

Wiem, wiem co sobie myślcie - o ranyyyyy to dopiero rygor i stres! Oglądałam filmy Super Niani i tam właśnie to zobaczyłam. Nie do końca w to wierzyłam, wydawało mi się to dość ostre, zbyt radykalne. Tak jak pewnie i Wam w tym momencie. Po czym zobaczyłam, jak dziewczynki były u mojej mamy i wręcz uwielbiały alarm, który nastawiła im babcia. Same sprawdzały, ile zostało im czasu i prześcigały się, aby szybciej. Co więcej - one czerpały z tego fun! Sama ze zdumieniem nie mogłam w to uwierzyć. Ale wiecie co? To daje im lepsze poczucie czasu i ogromną radość jak się w tym czasie zmieszczą :) I w sumie pomyślałam, że tyle w tym prawdy.  Jeśli powiem masz 5 minut, aby się ubrać lub ubierz się proszę, to jednak inaczej brzmi, kiedy powiem : "słuchaj nastawiam alarm na 5 minut, ciekawa jestem, czy dziś uda Ci się w ciągu 5 minut ubrać i zaczynamy". Nagle one w sobie znajdują motywację. I to było tylko moje złudzenie, że to jest rygorystyczne, one zupełnie tego tak nie odbierają. I są mega dumne, jak zrobią to przed czasem! Ta radość – mówię Wam:) Warto!

Alarm, który motywuje dzieci (56606)

2. Mycie zębów - czy macie pojęcie, że też może być zabawą?? :) :) 

Nie wszyscy wiedzą, że do 8 roku życia rodzice powinni tak naprawdę pomagać dzieciom w myciu zębów. To podstawa:) Wiadomo, ile razy maluchom się nie chce chwytać za szczoteczkę i szorować....Znacie to na bank! I tutaj kiedy mają taką elektryczną, bajkową szczoteczkę i specjalny timer, którego same pilnują, to to całe mycie staje się zabawą! Te szczoteczki Oral-B mają świetną aplikację, która mega motywuje dzieci -Magic Timer! I dzieje się magia:) Same przetestujcie, a się przekonacie. Ja nie mogłam w to uwierzyć jak same szczotkuja te wymagane 2 minuty. I to jest mega pomysł na prezent na dzień dziecka. Moje córeczki same sie upominają, że jeszcze zębów nie umyły. Wszyscy jesteśmy teraz więcej czasu z dziećmi w domu i to jest czas, który świetnie możma przekuć na wypracowanie dobrych nawyków i to w formie dobrej zabawy.

Aplikacja Magic Timer (56616)
I dzieje się magia:) (56617)

Dziewczynki mają szczoteczki elektryczne Oral-B z postaciami z bajek. Ale to nie wszystko, bo szczoteczki elektryczne (to te z okrągłą główką) mają tą super aplikację do mycia zębów Disney Magic Timer, która co 30 sekund przypomina, że trzeba przejść do mycia następnego obszaru w buzi :) Poza tym szczotkowanie przez pełne 2 minuty jest nagradzane wirtualnymi naklejkami. Takie nagrody motywują dzieci do dłuższego szczotkowania., bo nawet udowodniono, że 9 na 10 dzieci szczotkuje zęby dłużej przy użyciu aplikacji Disney Magic Timer, a dzięki temu poranne i wieczorne mycie zębów staje się zabawą :)Same czekaja do końca i są skoncentrowane. A dzięki temu, że szczoteczki mają małe, okrągłe główki, łatwo docierają do wszystkich zębów, więc dobrze czyszczą, i co ważne są jednocześnie delikatne dla dziąseł.

Siostry (56618)

Ta aplikacja wymiata! Ale same szczoteczki Oral-B mają okrągłe główki i specjalne ruchy oscylacyjno-rotacyjne (7600 na minutę) i dzięki temu  usuwają nawet do 100% więcej płytki nazębnej niż te manualne

Szczoteczka (56623)

Mamy pewność, że umyją ząbki bardzo dokładnie i... bardzo łatwo! To prosty sposób. I co ważne, wystarczy przyłożyć szczoteczkę do każdego zęba na 3 sekundy - nie potrzeba wykonywać żadnych dodatkowych ruchów (w przypadku szczoteczek manualnych bardzo ważna jest poprawna technika, bo inaczej zęby nie będą dobrze umyte). A tutaj można wybrać tryb czyszczenia codziennego albo delikatnego czyszczenia - to naprawdę wygodne, a w przypadku dzieci mega się sprawdza. I takie rytuały w fajnej oprawie pomagają wyrobić dobre nawyki.

Sami na pewno przyznacie, że nawyki są mega istotne. Ja sama widzę po sobie, że jak coś robię regularnie, to po prostu jest to rytuałem i dalej już robimy to automatycznie. Ta aplikacja Magic Timer to super zabawa i dziewczynki szczotkują zęby nawet dłużej niż tradycyjnie. Mają z tego radość.

Rodzinnie (56621)

3. Książki, które motywują i które uwielbiają dziewczynki

Same wybierają książeczki, które mam kupić, wiele z nich to te, które angażują do interakcji dziecka, bez czytania, ale zachęcają je do odkrywania nowych rzeczy.

Czytanie książeczek dla dzieci (56607)

Ulubione książeczki Melanii to "Plastusiowy pamiętnik" - pamiętacie? ;), "Wierszyki ćwiczące języki" i "Szkoła rysunku". Wierszyki to zabawne rymowanki, które tak podobają się dzieciom, bo mają obok piękne i też bardzo zabawne ilustracje. A w szkole rysunku są figury geometryczne i wskazówki, jak rysować zwierzęta i ludzi. Dzieci mogą się nauczyć, jak kolorować kredkami i akwarelkami - idealna książeczka dla małej artystki ;) Zarówno Pati, jak i Meli lubią wszystkie części z serii: Zima, Jesień, Lato, Wiosna na Ulicy Czereśniowej. Obie uwielbiają też "Jak zasypiasz?" - gdzie głównymi bohaterami są zwierzątka, które odpowiadają na to pytanie :) I "Uratuj mnie" (mocno rozwija empatię - można przekładać przezroczyste strony, żeby uratować zwierzęta). Pati uwielbia też książeczkę "Co to za smutna Mina" - jest bardzo śmieszna, zawsze można sobie nią poprawić humor ;)

Książeczki dla dzieci (56622)

4. Ustalony harmonogram dnia

Trzymanie się takiego planu jest bardzo ważne!! Po kolei to wygląda tak: wstajemy, jemy śniadanie, myjemy rączki i buzię, myjemy też zęby (z aplikacją of course). Potem ubieranie i ważne - czas na naukę i czas na zabawę. Na czytanie poświęcamy tak gdzieś 20 minut dziennie i na angielski też. Oczywiście w międzyczasie są przerwy :) Staramy się tak, żeby zrobić te wszystkie obowiązki do obiadu, a po nim sprzątamy naczynia i zabawki i każdy ma... czas wolny! :) Jest czas na bajki albo jak pogoda dopisuje, to na rowery lub hulajnogę czy rolki. Można rysować, grać - sami wiecie, że pomysłów na zabawę jest całe mnóstwo. Dalej jest kolacja i wieczorna kąpiel. Po niej ubieramy się w piżamkę i znowu myjemy zęby - dwa razy dziennie to podstawa! Przed zaśnięciem wieczorne czytanie, a po tym kołysanka i już czas na sen :) Nawet udało się nauczyć Dziewczynki zasypiać same. Kołysanka między pokojami włączona i działa. Ranyy ile mnie to kosztuje, żeby iść tak wg harmonogramu – na początku w sumie kosztowało, bo teraz to po prostu robimy to automatycznie. I co ważne, nie mogę odpuścić niczego, bo jak tylko to robię, to już przeciągnięta granica zaczyna przeciągając inne. 

Taki harmonogram jest na wagę złota i naprawdę działa - kiedy im ustawiam, że do obiadu trzeba to i to zrobić, to wtedy dziewczynki są bardziej zmotywowane i widzą, jak odhaczam po kolei poszczególne czynności. Są zadowolne, ja to rozumiem, bo sama lubię sobie wykreślać z kalendarza rzeczy, które już zrobiłam. Naprawdę działa :)

Harmonogram dla rodziny (56608)

5. Jak zostać mistrzem prania :)

Melania nauczyła się prać i dostała dyplom! Nauczyła się oznaczeń i bardzo chętnie pomaga, bo czuje się taka dorosła. To samo jest ze zmywaniem naczyń, lubi czuć, że jest starszą siostrą i tu też traktujemy to jako zabawę. Ma wszystkie oznaczenia na odzieży co oznaczają  i sama sortuje pranię.  A Patrycja pomaga jej rozkładać rzeczy z suszarki. Nie zmuszamy jej do tego, po prostu kiedy ma ochotę może to zrobić:) 

Mistrz prania (56609)
Nauka prania dla dzieci (56610)

6. Mega fajny pomysł - wspólne gotowanie

Jak razem przygotowywujemy posiłki, to chętniej próbują i same są ciekawe smaków, jakie wyjdą! Uwielbiamy wspólnie gotować, a dziewczynki lubią podjadać, rozbijać jajka i ogólnie mieć wpływ, że one też pieką i gotują. Pokazuję im, że gotowanie jest ogromną przyjemnością i może stać się zabawą. Choć sama na co dzień nie lubię gotować, to jednak po południu na luzie sprawia mi to goromna frajdę.

Wspólne gotowanie z dziećmi (56611)
Pomoc dzieci przy pieczeniu w kuchni (56612)

7.  Wspólne ćwiczenia – np. zumba kids czy cardio

To zawsze taka chwila, żeby pobyć razem i fajnie się pobawić - a przy okazji rozciągamy ciało albo spalamy kalorie :)

Jak dla mnie ważna jest codzienność. Wcześniej to szkoła i przedszkole wyznaczały pewien harmonogram dnia., teraz po prostu musimy go sami stworzyć, ale to wlaśnie rytuały mega porządkują dzień i jak widać to właśnie w nich tkwi sekret. Dzieci uwielbiają mieć wiele rzeczy wyznaczone od a do z. Lubią łączyć zabawę z nauką, wtedy po prostu mają radość! I tak uczą się prania, gotowania, mycia zębów, ale wszystko zawsze w formie zabawy :) To ważne, bo obowiązki zawsze będą i fajnie do nich podejść z humorem i sprytem.  Ja zresztą lubię na luzie:)

Mam coś i dla Was:) Kod zniżkowy!

Słuchajcie, dla wszystkich, którzy chcieliby też nauczyć takich rytuałów i zdrowych nawyków swoje dzieci - szczególnie przy myciu zębów, które nie musi być już wyzwaniem!! - mamy specjalny kod zniżkowy o wartości 20zł (ORALB_D100FROZEN_LOVINGIT)  na bajkowe szczoteczki Oral-B z aplikacją do mycia zębów :)

Ja polecam Wam je w 100% i koniecznie z aplikacją, gdzie dostaje się naklekjki i ordery! Niesamowite,że po porannym myciu Dziewczyny mnie pytają - mamooo, a wieczorem też bedzie naklejka? I to najlepsza rekomndacja, a jakie z sibeie są dumne! Ranyyy, czasem nie zdajemy sobie sprawy jak można ułatwić sobie życie!!!! A można i o zęby warto dbać, tak jak i o sport. Dla mnie to super ważne i chce to zaszczepić w Dziewczynkach! 

Kod uprawniający do rabatu 20 zł na szczoteczki Oral-B: ORALB_D100FROZEN_LOVINGIT

Szczoteczki kupisz tutaj.

 

Zdjęcia: Małgorzata Opala


Najpopularniejsze wpisy

Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.
Ebooki Lovingit