Kuchnia

89 m2 skandynawskiego uroku w aranżacji przytulnego mieszkania z dwoma balkonami!

Mieszkanka z dwoma balkonami chyba jeszcze nie było :) Duże tarasy, przytulne kąciki wypoczynkowe, owszem, ale dwa balkony to z pewnością duży atut mieszkania, nie sądzicie? Jeden mniejszy wychodzi z kuchni. Ta swoją drogą utrzymana jest w bardzo przytulnym stylu, rozjaśniona i z dodającymi charakteru metalowymi akcentami. Nie mogę wyzbyć się tego wrażenia, ale malutkie białe kafelki na ścianie kojarzą mi się ze sterylnością - jakąś stołówką albo szpitalem. Albo stołówką w szpitalu ;) Tak poza tym wnętrze jest całkiem przyjemne. Widać tu też sporo detali, które dobrze uzupełniają całość. Spójrzcie chociażby na dekoracje na półce albo kwiaty.

kuchnia w stylu skandynawskim+ pokaż całość


dekoracje w jadalni

Czarny blat i czarna lodówka przełamują spokojną aurę tego miejsca. Książki kucharskie oparte o ścianę pełnią jednocześnie funkcję dekoracyjną. Zwróćcie też uwagę, jak dużą rolę odgrywa w kuchni oświetlenie.


białe kafelki w kuchni
Półki narożnikowe wykorzystano jako mały otwarty barek. Całe wnętrze na pozór wydaje się dość zwyczajne. Sporo jest tu jednak oryginalnych elementów. Uwagę przykuwa na przykład ciekawa kompozycja zegar-grafika-lustro, a szczególnie fakt, że są one zawieszone tak blisko siebie.


dekoracje w kuchni inspiracje

A co sądzicie o szafkach z połyskiem? Odbijające światło fronty wyglądają może efektownie, ale do mnie nie przemawiają. Już nawet nie chodzi o problem utrzymania ich w czystości, ale takie jakieś są bez wyrazu dla mnie :)


białe szafki w kuchni

A oto bardzo przyjemnie zaaranżowany balkon, na którym można zjeść śniadanie w promieniach słońca... No, może nie do końca o tej porze, chyba że w kurtce :) Wzory na dywanach i poduszce ciekawie korespondują z prostą postacią krzeseł czy stolika. Jest w tym pewna doza romantyzmu. Zwyczajny zamysł wiele zyskuje na tak kwiecistym otoczeniu.


aranżacja balkonu
Salon wygląda bardzo ciekawie, a to za sprawą wzorzystej tapety na jednej ze ścian. Zdecydowanie wkracza do wnętrza i nadaje mu wyrazistego wyglądu. Dzięki temu pokój dzienny jest dość nieszablonowy, a na pewno oryginalny. Podobny efekt sprawia kilka żarówek jako lampa główna w pokoju. Przedłużeniem salonu jest drugi balkon, zaaranżowany z podobnym wdziękiem, co pierwszy :)


wzorzysta tapeta w salonie

kolorowe dodatki w białym salonie
Regał po drugiej stronie pokoju w typowo skandynawskiej formie tworzy pewien kontrast z ozdobną sztukaterią. To jest właśnie niezwykłe w tej aranżacji - w niektórych momentach jest bardzo zaskakująca. Na pewno spodobają Wam się jasne drewniane deski na podłodze - czysta subtelna natura :)


skandynawski salon

Jednym z intrygujących elementów dekoracyjnych są... słoiki jako świeczniki :) I jeszcze ustawione na podłodze, wzmacniają oryginalny efekt.


świeczniki jako dekoracja w salonie

Balkon wygląda jak prawdziwa altana. Biel i mnóstwo kwiatów tworzy wrażenie uroczego, własnego ogródka. Balkon nie jest zbyt głęboki, ale za to nadrabia szerokością. Wydaje się całkiem wygodny na słodkie popołudniowe leniuchowanie :)


balkon aranżacje

Źródło: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.
Ebooki Lovingit