Aranżacja dwupokojowego mieszkania w skandynawskim stylu, skąpanego w bieli z dodatkiem drewna i kilku kolorowych akcentów

Jak mijają Wam wakacje? Można powiedzieć, że na półmetku, a tymczasem przyznam, że nie zdążyłam się jeszcze do nich dobrze przyzwyczaić, bo jak na mój gust było zdecydowanie za mało słonecznych dni ;) Dzisiaj wyglądam przez okno i pogoda też nieco odmienna od tej mojej wymarzonej, ale nie ma co tracić dobrego humoru! Dlatego przygotowałam dla Was ciekawe mieszkanko, które mam nadzieję zainspiruje Was tak, jak te ulubione :) Aranżacja jest bardzo prosta i typowo skandynawska, w domu króluje biel i naturalne drewno, a całość uzupełniają z rozmysłem dobrane meble i pojedyncze dekoracje. Szczególnie wdzięcznie prezentuje się białe drewno, którym wyłożono podłogi, co raz wpisuje się w koncepcję kolorystyczną aranżacji, a dwa idealnie podkreśla klimat skandynawskich wnętrz.

mieszkanie w stylu skandynawskim
+ pokaż całość
rośliny i dekoracje w jadalni

Jadalnia mieści się w salonie, czyli dokładniej części dziennej domu, w jednym osobnym wnętrzu. Białe pokrowce na krzesła dodają trochę dystyngowanego klimatu, a pozostałe przedmioty jasno określają północny, nawet nieco minimalistyczny charakter wystroju. Z dekoracji warto zwrócić uwagę na skromną galerię ścienną, tuż nad stołem jadalnianym, pojedyncze zielone akcenty - w tym nie tylko kwiaty, ale również i świeże owoce, zieloniutkie jabłka! - oraz na ustawiony pod skosem dywanik. Te wszystkie drobne elementy razem spójnie wypełniają przestrzeń przytulnym domowym klimatem.

białe drewno na podłodze w jadalni
białe mieszkanie inspiracje
aranżacja białego salonu
dodatki do skandynawskiego salonu

A jak podoba Wam się zabudowana kuchnia? Również i w tym pomieszczeniu postawiono całkowicie na biel, którą dodatkowo rozświetla duże okno, wpuszczające sporo naturalnego światła. Składany stolik, jedno z najlepszych i często stosowanych rozwiązań w niewielkich wnętrzach, wygląda tym ciekawiej, że widać po nim upływ czasu - stare, lekko podniszczone drewno dodaje kuchni sentymentalnego charakteru.

aranżacja białej kuchni
dodatki do kuchni
drewniane dodatki do domu

W mieszkaniu przewidziano także miejsce do pracy, aranżując kącik z wąskim biurkiem i półkami na segregatory. Podejrzewam, że na mały domowy gabinet przeznaczono wnętrze pełniące pierwotnie funkcję garderoby albo spiżarni - co sądzicie o takim rozwiązaniu?

aranżacja domowego gabinetu

W białej sypialni tym, co zwróciło moją szczególną uwagę, jest wysokie łóżko :) Wnętrze ma ciut nieregularny kształt, który jednak niweluje jasna jednolita barwa. W całkiem niedużym pomieszczeniu znajduje się sporo przedmiotów, które dekorują i wypełniają je wesołą domową aurą. Jednym z ciekawszych elementów wystroju sypialni jest drabina służąca za wieszak. Skrzynia na poduszki, obrazy, kwiaty, półka nad łóżkiem, na której wystawiono małe ozdoby - wszystko to kreuje przyjazną i estetyczną przestrzeń, w sam raz do nocnego wypoczynku.

aranżacja białej sypialni

Kolorowa komoda dodatkowo urozmaica aranżację! Swoim rześkim błękitnym odcieniem wnosi świeżość i miły akcent kolorystyczny, nie sądzicie?

kolorowa komoda w sypialni

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.