Aranżacja małego mieszkania z otwartą przestrzenią i ukrytym dodatkowym łóżkiem dla gości

Pomysłów na urządzenie małego mieszkania nigdy za wiele :) To jest bardzo komfortowe i funkcjonalnie urządzone, a w dodatku posiada osobne łóżko dla gości, które na co dzień jest ukryte :) W jednej otwartej przestrzeni połączono strefę nocną ze strefą dzienną. Ściana zewnętrzna jest przeszklona, co dodaje wnętrzu nowoczesnego charakteru. By zapewnić prywatność i móc regulować dostęp światła, projektant użył tutaj masywnych zasłon, dopasowanych kolorystycznie do aranżacji, oraz tiulowych firan, które wyglądają bardzo subtelnie. Stonowana paleta barw wprowadza łagodność, a widok na miasto to z pewnością dla wielu osób duży atut :) Kto z Was lubi takie miejskie, nowoczesne klimaty?

W jednej otwartej przestrzeni połączono strefę nocną ze strefą dzienną. Ściana zewnętrzna jest przeszklona, co dodaje...
+ pokaż całość

Sypialnię, czyli część nocną mieszkania oddziela od reszty podest. Trzeba przyznać, że to rozwiązanie wyjątkowo dobrze wpisuje się w aranżację pokoju. Jasne drewno delikatnie ociepla, ale też wnosi naturalność do całego wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie przeszklonej ścianki. Bezbarwne szkło nadaje pomieszczeniu nowoczesny charakter i "nie zabiera" wizualnie przestrzeni, ale jednak zapewnia pewien rodzaj intymności. Po lewej stronie pokoju dziennego znajduje się salon oraz jadalnia. W roli dekoracji świetnie sprawdzają się oparte o ścianę grafiki i typografia. Z kolei nad łóżkiem zawieszono dużą ramę ze szkicem kobiety. Ten dodatek ozdabia i jednocześnie wnosi coś artystycznego do stonowanej aranżacji.

Sypialnię, czyli część nocną mieszkania oddziela od reszty podest. Jasne drewno delikatnie ociepla, ale też wnosi...
W roli dekoracji otwartej przestrzeni świetnie sprawdzają się oparte o ścianę grafiki i typografia. Warto też zwrócić...

A tutaj niespodzianka :) Pod podestem kryje się dodatkowe łóżko, które w razie potrzeby można wysunąć. Wystarczy odstawić na bok stoliki kawowe i krzesło, by zrobić miejsce do spania dla gościa :) To rozwiązanie jest niezwykle praktyczne i pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Trzeba jedynie pamiętać, że takie dodatkowe konstrukcje jak podest czy antresola są możliwe do zastosowania jedynie w wysokich pomieszczeniach.

W Pokoju dziennym pod podestem kryje się dodatkowe łóżko, które w razie potrzeby można wysunąć. To rozwiązanie jest...

Jedną z oryginalniejszych ozdób w pokoju dziennym jest także drewniany drążek zawieszony na dwóch linkach, który może pełnić funkcję "garderoby". Białe elementy jak zabudowane szafki czy niektóre meble i dodatki rozjaśniają przestrzeń. Aranżacja salonu jest bardzo schludna i nie brakuje w niej przejawów dobrego smaku. Spora liczba ozdobnych elementów urozmaica wystrój pokoju.

Białe elementy jak zabudowane szafki czy niektóre meble i dodatki rozjaśniają przestrzeń pokoju dziennego. Aranżacja...

Na część jadalnianą składa się stół z drewnianym blatem, dwa krzesła oraz leżanka pod oknem. Może pełnić funkcję dodatkowego siedziska i sama w sobie stanowi ciekawy element wyposażenia pokoju. Długie zasłony dodają wnętrzu przytulności, a zawieszone na ścianie dodatki tworzą osobisty klimat.

W jadalni znajduje się stół z drewnianym blatem oraz krzesła i leżanka pod oknem. Długie zasłony dodają wnętrzu...

Po lewej stronie jadalni znajduje się garderoba. Zamiast tradycyjnych drzwi od szafy zastosowano kotarę wykonaną z identycznego materiału jak zasłony w oknach. Pod ścianą naprzeciw łóżka i części wypoczynkowej zorganizowano kilka stref, które łączy styl aranżacji. Jest tu jadalnia i wspomniana garderoba, a dalej także kuchnia i mała część łazienkowa, jeśli można tak to określić :) W kuchni postawiono szafki, małą lodówkę oraz pralkę. Natomiast po lewej stronie znajduje się umywalka z okrągłym lustrem zawieszonym na ścianie, a także przybory toaletowe, a pod blatem kosz na pranie. Kuchnię od tej otwartej łazienki oddziela przeszklona ścianka. Jak podoba Wam się taki pomysł na aranżację otwartej przestrzeni?

Po lewej stronie jadalni znajduje się garderoba. Zamiast tradycyjnych drzwi od szafy zastosowano kotarę wykonaną z...
W kuchni postawiono szafki, małą lodówkę oraz pralkę. Natomiast po lewej stronie znajduje się umywalka z okrągłym...

Projekt: 敦强 陈

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.
Ebooki Lovingit