Aranżacja mieszkania na otwartej przestrzeni, czyli jak urządzić 60 m2 na poddaszu?

Całkiem duże i wygodne mieszkanie na poddaszu ma kilka dużych atutów - przestrzeń, światło oraz styl, w jakim je urządzono. Nie można także pomijać roli drewna, szczególnie drewnianych belek, które w piękny sposób podkreślają charakter wnętrz na poddaszu :) Całość prezentuje się naprawdę schludnie i zachęcająco, i myślę, że można tutaj odnaleźć sporo pomysłów na własne M. Chociażby sposób zestawienia kontrastowych barw, czyli ciemnej czerwieni cegieł, bieli i czerni, oraz już wspomnianego drewna. Proporcje oraz rozmieszczenie poszczególnych elementów w tych bazowych barwach mogą zachwycać, bo w rezultacie otrzymujemy wdzięczną i stylową aranżację, w której dominuje elegancki umiar i także osobiste nawiązania. Otwarta na pokój dzienny kuchnia doskonale wpisuje się w charakter aranżacji, obie strefy płynnie przechodzą w siebie pod względem wystroju i spójności. Belki przy suficie pomalowano na biało, by dodać wnętrzu lekkości.

Otwarta na pokój dzienny kuchnia doskonale wpisuje się w charakter aranżacji, obie strefy płynnie przechodzą w siebie...
Loftowa czarna  lampa okrągła
od
1098
PLN
+ pokaż całość

Okna po lewej stronie w przyjemny sposób rozjaśniają wnętrze. W całym wnętrzu podłogę wyłożono jasnymi panelami, które tworzą ładną bazę dla zastosowanych mebli i dodatków. Drobne akcenty kolorystyczne, jak niebieska wzorzysta poduszka czy zielone rośliny, odgrywają drugoplanową rolę - subtelnie zdobią, ale ustępują miejsca głównych elementom wyposażenia, które wpisują się w przewodnią paletę barw. Białe szafki w kuchni i białe meble w innych częściach przestrzeni dziennej - w jadalni oraz niektóre w salonie - odwzorowują skandynawską koncepcję aranżacji wnętrza. Szczególnie przy zestawieniu z ciepłym odcieniem drewna. Pionowe belki nadają charakterystyczny klimat poddasza całemu pomieszczeniu.

W całym wnętrzu podłogę wyłożono jasnymi panelami, które tworzą ładną bazę dla zastosowanych mebli i dodatków. Kuchnia...
Loftowa czarna  lampa okrągła
od
1098
PLN
Salon i kuchnię z jadalnią zaaranżowano na otwartej przestrzeni. Drobne akcenty kolorystyczne, jak niebieska wzorzysta...
Loftowa czarna  lampa okrągła
od
1098
PLN

W części kuchennej bardzo ciekawie zastosowano kontrastowe dodatki w czerni. Proste lampy o lekko industrialnym charakterze czy cała ściana w tyle pomalowana farbą tablicową wyraźnie zwracają na siebie uwagę. Podobnie jak czerwone cegły mają za zadanie ożywić aranżację.

W części kuchennej bardzo ciekawie zastosowano kontrastowe dodatki w czerni. Proste lampy o lekko industrialnym...
Loftowa czarna  lampa okrągła
od
1098
PLN

W kuchni panuje bardzo duży porządek - wszystko ma swoje miejsce, można powiedzieć, że właściciele upodobali sobie pewnego rodzaju minimalizm, jeśli chodzi o wystawienie akcesoriów i dodatków na światło dzienne. Zauważcie też, jaką niesamowitą kompozycję tworzą cztery kolejne materiały - białe malutkie kafelki, czarny fragment farby tablicowej, drewniana belka i czerwone cegły. Różnorodność zastosowanych struktur i rozwiązań w ciekawy sposób urozmaica elegancką i przemyślaną aranżację.

W kuchni niesamowitą kompozycję tworzą cztery kolejne materiały - białe malutkie kafelki, czarny fragment farby...
Loftowa czarna  lampa okrągła
od
1098
PLN

W drugiej części wnętrza znajduje się salon. Tak samo, jak w kuchni, i tam białą przestrzeń przecinają ciemne dodatki. Na szczególną uwagę zasługuje duży obraz oraz galeria ścienna wyeksponowana nad sofą. Kilka fotografii i przede wszystkim ogromny zegar zahaczający lekko o klimat vintage wnoszą osobistą nutę do aranżacji pokoju dziennego.

W drugiej części wnętrza znajduje się salon. Tak samo, jak w kuchni, i tam białą przestrzeń przecinają ciemne dodatki.
Loftowa czarna  lampa okrągła
od
1098
PLN
W salonie na uwagę zasługuje duży obraz oraz galeria ścienna wyeksponowana nad sofą. Kilka fotografii i przede...
Kinkiet na wysięgniku z chromowanego metalu
od
420
PLN

Okna na niemal całej długości jednej ze ścian to idealne rozwiązanie w mieszkaniu na poddaszu. Biały sufit i ściany oraz jasna podłoga służą maksymalnemu rozświetleniu wnętrza, które w ten sposób optycznie zyskuje na przestrzeni.

Okna na niemal całej długości jednej ze ścian to idealne rozwiązanie w mieszkaniu na poddaszu. Biały sufit i ściany...
Kinkiet na wysięgniku z chromowanego metalu
od
420
PLN

W mieszkaniu w osobnym pomieszczeniu znajduje się sypialnia. To wnętrze nie jest zbyt wielkie, ale zdaje się wygodnie urządzone. Kolorystyka podobna, jak w salonie, dominuje tutaj biel przełamana momentami grafitowymi akcentami.

Sypialnia nie jest zbyt duża, ale zdaje się wygodnie urządzona. W palecie barw dominuje biel przełamana momentami...

Źródło: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.