Aranżacja mieszkania o pow. 50 m2 w stylu skandynawskim - powiew wiosny w zimowym klimacie :)

Hoho, już chyba dawno nie gościłam w klimatach skandynawskich... Tak, ostatnio byłam zaaferowana stylem nowoczesnym, kilkoma before & after, a tu tymczasem pojawiło się na horyzoncie takie oto mieszkanko - skandynawskie! O powierzchni 50 m2 i w dodatku urządzone w jakiś taki... wiosenny sposób :) Przywodzi mi na myśl ciepłą aurę, może dlatego, że spoglądam akurat na aranżację balkonu z kwiecistymi poduszkami, skąpanego w słonecznych promieniach ;) Miło wyrwać się z zimnych objęć... zimy - mimo, że spadł śnieg, który uwielbiam! - i przenieść się w rozgrzane, wesołe rejony. Zacznijmy zatem właśnie od balkonu - kto jeszcze nie może doczekać się słodkiego wysiadywania w podobnej scenerii, bez ciepłego płaszcza?

aranżacja balkonu
dekoracje na balkonie
+ pokaż całość

Od razu zrobiło się jakoś radośniej, prawda? Przejdźmy jednak teraz do wnętrza, konkretniej salonu, którego jednym z elementów jest... otwarta garderoba :) Dokładnie, dwa wieszaki z ubraniami - i to jeszcze skatalogowanymi według kolorów. Biała podłoga, białe ściany, białe sufity, czyli typowo skandynawska przestrzeń, którą urozmaicają takie akcenty, jak duży obraz ścienny czy oryginalny stoliczek kawowy.

salon w stylu skandynawskim
szara sofa w salonie
aranżacja ściany telewizyjnej

Kuchnia jest niby otwarta na salon, ale tak naprawdę do połowy. Zachowuje zatem kameralny, odosobniony charakter, a jednocześnie powiększa optycznie mieszkanie. W części kuchennej ukrywają się też czerwone surowe cegły... Po drugiej stronie, tuż pod oknem mieści się tradycyjny stolik jadalniany, bodajże składany - rozwiązanie idealne do niewielkich pomieszczeń. Jak podoba Wam się aranżacja tego wnętrza?

biały salon z otwartą kuchnią
czerwone cegły w kuchni
aranżacja kuchni z jadalnią

Otwarte półki dodają żywiołu! Wydaje mi się, jakby to dzięki nim wnętrze było przesycone radosną energią. Oczywiście w przypadku takiego rozwiązania potrzebna jest pewnego rodzaju dyscyplina w utrzymywaniu porządku... Jak widać, dbałość o ład i schludność zdecydowanie się opłaca :)

drewniane półki w kuchni

Okazuje się, że właścicielka mieszkania ma słabość do dekorowania przestrzeni... ciuszkami :) To bardzo ciekawy sposób i praktyczny zarazem. Sypialnia wygląda nastrojowo, romantycznie, dla mnie nieco mdło, ale na pewno znajdą się zwolennicy takich delikatnych aranżacji :) Duże lustro na całej szerokości szafy też lekko powiększa pokój. Nad łóżkiem możemy zauważyć drewnianą półkę, która w pewien sposób nawiązuje do tych z kuchni. Pled niemal w identycznym kolorze, jak tapeta ze wzorem podkreśla spójność aranżacji, nie tylko w tym wnętrzu, ale wrażenie przekłada się także na całe mieszkanie.

wzorzysta tapeta w sypialni
pastelowa sypialnia

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.