Aranżacja mieszkania w stylu skandynawskim w odcieniach bieli i szarości z naturalnymi motywami

Klasyczna biel i szarość w lekkiej, a przy tym dość dekoracyjnej i bogatej odsłonie, czyli dzisiejsze mieszkanko w skandynawskim stylu. Część użytkowa, tj. salon wraz z kuchnią i jadalnią wyglądają dość tradycyjnie, jednak nie dajcie się zwieść - i tutaj praktycznie każdy kąt wypełniony jest tajemniczą aurą i nietuzinkowymi rozwiązaniami czy dodatkami. Wystarczy rzucić okiem na jakby lekko przybrudzoną ścianę, by uchwycić indywidualny przekaz aranżacji ;) Salon swoją drogą, natomiast największa niespodzianka czai się w sypialni, gdzie znajdujemy bardzo ciekawą aranżacją ściany i... owcze motywy :) Generalnie więc jest co zwiedzać i jak najbardziej czym się inspirować, a zatem czas zaczerpnąć nieco z tej domowej rodzinnej przestrzeni, która stare łączy z nowym, a elegancką wykwintność z prostotą codzienności.

aranżacja otwartej przestrzeni w bieli i szarości
+ pokaż całość
aranżacja salonu w stylu skandynawskim
szare dodatki w aranżacji

Część jadalnianą wydzielono w strefie dziennej pomiędzy salonem a kuchnią. Co ciekawe, z jednej strony białego drewnianego stołu widzimy standardowe krzesła, jednak z drugiej mamy już siedzisko stworzone z drewnianej deski, wyłożone ozdobnymi poduchami. Pod nim miejsce znalazły również drewniane skrzynki, które po pierwsze dekorują, a po drugie przechowują :) Jak można się przekonać już w samym tylko tym głównym wnętrzu naturalne akcenty i materiały odgrywają w aranżacji mieszkania ogromną rolę.

aranżacja salonu z jadalnią
aranżacja białej jadalni

Jak podoba Wam się kuchnia? Białe zabudowane szafki wpływają na jej tradycyjny wygląd, a czarne i srebrne dodatki wprowadzają nieco surowego klimatu. Całość prezentuje się elegancko i przy tym dość poważnie, zastosowano jednak pewne elementy, które za pomocą żartu czy przekornej dekoracji przełamują ten charakter. Spójrzcie chociażby na ręcznik z rysunkiem jelenia, bardzo ciekawy motyw, który przykuwa do siebie uwagę, a jednocześnie tak dobrze wpisuje się w cały wystrój wnętrza. Jak będzie widać na przykładzie jednej z sypialni, właściciele mieszkania upodobali sobie nawiązania do natury w ten ciekawy sposób. Za pomocą zwierzęcych grafik dekorują i dodają oryginalnego wykończenia.

aranżacja białej kuchni
wzorzyste kafelki w kuchni

Przyjemne drzewko w przedpokoju, prawda? Kolejne leśne skojarzenia umilają odbiór aranżacji ;)

białe wnętrza w stylu skandynawskim

Zaglądając do sypialni, zastaje nas duży kontrast kolorystyczny w porównaniu do części dziennej mieszkania. To wszystko za sprawą desek z ciemnego drewna, którymi wyłożone są ściany niewielkiego pomieszczenia. Trzeba przyznać, że zupełnie zmieniają charakter aranżacji, prawda? Wspomniane poduszki z owieczką sprawiają, że od razu robi się przyjaźniej, a sypialnia w jeszcze większym stopniu zyskuje na oryginalności.

ściana z drewnianych desek w sypialni
poduszki z motywem w sypialni

Pokój dziecięcy - pełen spokoju, subtelnego uroku i spójności z aranżacją wnętrz dorosłych :)

aranżacja pokoju dziecięcego

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.