Aranżacja pięknego świeżutkiego mieszkania na poddaszu, w całości skąpanego w bieli i inspirującym marynistycznym blasku ;)

Cudowne, cudowne, cudowne! Ten blask albo świeżutka biel, albo i urok mieszkania na poddaszu, które w całości zaaranżowane jest pod klimatycznymi skosami - sama nie wiem, ale w każdym razie od patrzenia na te zdjęcia poniżej sama śmieje mi się gąbka ;) Bardzo przyjemnie zrobiło się dookoła i z tym większą radością przedstawiam Wam dzisiaj skąpane w bieli, przytulne mieszkanko, które w wielu aspektach może zainspirować! Ciekawie na tym tle prezentują się spójne w całym domu granatowe akcenty, zahaczające o lekko marynistyczny styl. Salon połączony jest z balkonem, tzn. z salonu wychodzi się na balkon, ale dzięki tak dużemu przeszkleniu wydaje się, jakby te dwie strefy - wewnętrzna i zewnętrzna - tworzyły jedną harmonijną całość. Pomimo sporej nieregularności w skosach i różnych "poziomach" sufitu, obniżenia są niemal niezauważalne. Jak już zwracają na siebie uwagę, to właśnie wrażeniem ciepła i przytulności, jakie często odnosi się we wnętrzach na poddaszu. Rozgośćcie się i podzielcie - co spodobało Wam się najbardziej? :)

salon z widokiem na balkon
+ pokaż całość
białe poddasze inspiracje

I jak wrażenia? Aranżacja cieszy oko, prawda? :) Mieszkanie tak naprawdę nie należy do największych. Część salonowa, z drugiej perspektywy wydaje się już mniejsza, kuchnia za półścianką i mała jadalnia zdradzają maksymalną dbałość o zapewnienie funkcjonalności w domu i optymalnego wykorzystania dostępnej, ograniczonej nieco przez skosy przestrzeni. Dzięki takiej jasnej oprawie wnętrza zyskują optycznie na metrażu, a duża liczba okien - szczególnie dachowych - dodaje ogólnej lekkości przy tak niskiej ściance kolankowej.

aranżacja mieszkania na poddaszu

Oprócz jaśniutkiej podłogi i białych ścian czy sufitów do całego domu wybrano także białe umeblowanie. Szafki w kuchni, dostosowane do wysokości wnętrza w najniższym punkcie, są całkowicie proste, gładkie, bez żadnych specjalnych upiększeń. Taka skromna forma wprowadza lekki powiew elegancji, w końcu umiar jest jej cechą przewodnią :) Ale również dzięki temu w kolejny już sposób właściciele wnieśli niebywałą lekkość do aranżacji, która zwłaszcza w tego typu wnętrzach jest bardzo pożądana. Dywanik jako standardowy element wyposażenia kuchennego :) - dopasowany jest do flagowych, geometrycznych motywów w granacie z drewnianego "obrazu" w salonie.

biała kuchnia na poddaszu

Po drugiej stronie - minijadalnia, idealnie wkomponowana w aranżację. Tutaj również malutkie granatowe akcenty, a jeszcze dalej - widać już skrawek sypialni z równie spójnym wystrojem :)

białe poddasze

Narzuta z gwiazdkami - mmm, zawsze rozczula mnie ten motyw :) Delikatna typografia na poduszkach i ocieplające całość drewniane ozdoby wdzięcznie uzupełniają pokój. Na jednym wyrzeźbionym obrazie widać dobrze statek - czyli marynistyczne upodobania podkreślone są w bardzo dekoracyjny sposób ;) Sypialnia jest malutka, ale bardzo przyjazna i mnie osobiście kojarzy się z prawdziwym morzem spokoju.

sypialnia na poddaszu
sypialnia na poddaszu inspiracje

W łazience białe długie kafle i granatowe ręczniki stawiają kropkę nad aranżacyjnym i ;) Ach, naszła mnie teraz ogromna ochota na nadmorskie klimaty! Chyba czas pomyśleć o jakimś wypadzie nad morze ;)

aranżacja łazienki w bieli i granacie

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.