Salon

Aranżacja stylowego mieszkania o powierzchni 78 m2 w Sztokholmie z efektownym widokiem czerwonych cegieł!

Odrobina stylu, szczypta dobrego smaku, eleganckie barwy ziemi, ciut oryginalności wnętrz o nieregularnych kształtach oraz wyjątkowy widok z okien, czyli... nasz dzisiejszy cel wnętrzarskiej podróży :) Przygotowałam dla Was ciekawe mieszkanie ze Sztokholmu, powierzchnia 78 m2, wykusz w salonie, niebanalne dodatki i tym podobne ciekawostki już czekają, aż przekroczymy próg przyjaznego domu. Jestem bardzo ciekawa, jak Wam się spodoba, czy urzekną Was dostojne meble nabijane ćwiekami? Czy zaintryguje Was niepowtarzalna jadalnia, ulokowana we wspomnianym wykuszu na końcu salonu, w której brak typowych mebli, za to przestrzeń urozmaicają salonowe siedziska? Dość istotna w tym mieszkaniu jest gra świateł, spójrzcie tylko, jak potrafią wydobyć wdzięk z gustownych mebli, lamp i pomniejszych dekoracji.

aranżacja stylowego salonu
eleganckie meble w salonie
dekoracja na stole w jadalni
+ pokaż całość

Na pewno zwróciliście uwagę na widok z okna :) Przenieśmy się więc na chwilę do małej sypialni, gdzie widok jest równie, jeśli nie bardziej imponujący. Dla zwolenników stylowych kamienic i czerwonych cegieł taka sceneria po przebudzeniu się to bajka :) Prawdą jest jednak, że w naszym kraju grodzimy się jak możemy, więc zwłaszcza w takim położeniu w większości przypadków zawisłyby grube kotary... Jeśli to wpływa na poczucie bezpieczeństwa domowników, no to oczywiście, czemu nie. Jednak patrząc na tę poniższą inspirację, nie można oprzeć się wrażeniu, że niemal cały jej urok opiera się właśnie na tym ceglastym krajobrazie za dużym oknem ;) Warto także zwrócić uwagę na samą aranżację pokoju - łóżko z metalową białą ramą, dekoracja świetlna czy różowe papierowe pompony wprowadzają pewną dozę romantyzmu i sentymentalnej aury.

sypialnia z dużymi oknami

Powróćmy do części dziennej, dokładniej do kuchni, w której zabudowane stojące szafki zestawiono z lekkimi otwartymi półkami nad blatem. Bardzo funkcjonalnie, czyli charakterystycznie dla stylu skandynawskiego, gdzie wszystko ma swoje miejsce i zawsze panuje porządek. Mając na względzie praktyczność urządzenia wnętrza, nie pominięto także części dekoracyjnej, o czym świadczą dobrane stylem i kolorem dodatki oraz naczynia.

aranżacja salonu z wykuszem
aranżacja białej kuchni
dekoracje w kuchni

Dekoracje w ogóle w dużej mierze wpływają na ogólny charakter całego mieszkania. Nie dominują we wnętrzach, ale wyraźnie zaznaczają swoją obecność. Ich rozmieszczenie, proporcje pomiędzy poszczególnymi przedmiotami, forma i kolor nie są przypadkowe - widać tutaj uważny dobór i dogłębne przemyślenie, dzięki którym właściciele zyskali lekko artystyczne kompozycje w różnych częściach domu.

dekoracje w salonie

W głównej sypialni również znajduje się mały wykusz, przez co pomieszczenie zyskuje nieregularny kształt. Zwężający się fragment pokoju wykorzystano do zaaranżowania kącika z toaletką - biurkiem, na którego blacie widnieje sporo stylowych, idealnie wpisujących się w wystrój całego domu, dodatków. Starodawna lampa nawiązuje do tej z drugiej sypialni, podkreślając spójność aranżacji.

sypialnia o nieregularnym kształcie
sypialnia w koloraxh ziemi
eleganckie dodatki do wnętrza
aranżacja garderoby w sypialni

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.