Aranżacja uroczego mieszkania w bieli, pastelach i szarości z bardzo oryginalnymi rozwiązaniami w drewnie :)

Ok, białych mieszkań trochę oglądamy, jedne są bardzo przytulne, inne urzekają dodatkami czy funkcjonalnością... Dzisiaj jedno z tych pozornie-niepozornych ;) Dom, którego aranżacja w zasadzie wydaje się zwyczajna - mamy białe szafki, proste meble, lekką skandynawską aurę panującą w kolejnych pomieszczeniach. Jednak to "zwyczajne" wszystko wzbogacone jest niezwykle wdzięcznymi i dobrze przemyślanymi elementami dekoracji oraz naprawdę oryginalnymi rozwiązaniami z drewna - nie tylko praktycznymi, ale w równej mierze ozdobnymi. Estetyka aż bije po oczach, schludnie, czysto, świeżo, baaardzo inspirująco - zapraszam do świata wspaniałych możliwości i cudnej pogodnej atmosfery domowego ogniska!

dekoracje w szarej sypialni
garderoba w sypialni

Kuchnia jest bardzo wygodna, ulokowana na końcu strefy dziennej, zajmuje całą szerokość jednej ściany. Kuchenne granice wyznacza półwysep, zachowując otwartą przestrzeń. Podoba mi się pewnego rodzaju symetria, zwróćcie uwagę, że po prawej stronie wnętrza znajduje się wysoka zabudowa, natomiast po lewej stronie bardzo duża ramka z typografią - te dwa piony tworzą ramę zamykającą całość. Drewniane stołki przy półwyspie, a przede wszystkim drewniane deski na ścianie czy podłoga wprowadzają naprawdę miły, cieplutki klimat, potęgując wrażenie skandynawskiej naturalności.

aranżacja kuchni w bieli i drewnie

drewniane deski w białej kuchni

+ pokaż całość

Po drugiej stronie wnętrza mamy jasną jadalnię z okrągłym stolikiem. Już tutaj można zauważyć następny drewniany element w oryginalnej formie - spójrzcie tylko na przywieszone do ściany deski zbite jako podpórka do kominkowego drewna. Nadzwyczaj prosta, a efektowna konstrukcja znacząco urozmaica subtelną aranżację.

aranżacja białej jadalni

A teraz jedna z najbardziej czarujących części tego niezwykłego domu - strefa wypoczynkowa, czyli najprościej mówiąc, salon :) Urzeka świeżą bielą i pięknym pastelowym wykończeniem. Aranżacja bazuje na harmonii i podobnie, jak w kuchni, na przemyślanej symetrii. W jaki sposób? Bardzo twórczy! Dwie sofy wyznaczają dwie osie w salonie, wzdłuż których - aż do ściany, a nawet i aż po sam sufit - symetria jest zachowana. Począwszy od poduszek ułożonych od najmniejszej do największej, po pionowe ścienne wykończenie - po prawej stronie mała galeria złożona z trzech ramek, a po lewej... intrygujący geometryczny malunek! Cudo, urzeka mnie ta bajkowa sceneria ;) Pośrodku oś ze stolikiem kawowym i dywanem nakierowanymi na białe komódki z telewizorem nad nimi.

aranżacja salonu w bieli i pastelach
geometryczna dekoracja ścienna

Przejdźmy do pokoju dziecięcego z wigwamem oraz do drugiego z huśtawką, dalej do gabinetu... Wszędzie aranżacja opiera się na tej samej koncepcji - czystości i funkcjonalności połączonych z eksponowaną stroną dekoracyjną. Mnóstwo przydatnych i ciekawych rozwiązań, które można zastosować we własnym domu, prawda?

aranżacja pokoju dziecięcego
białe deski ścienne w aranżacji
aranżacja domowego gabinetu

I na koniec przedpokój, gdzie na pierwszy plan wysuwa się kolejny interesujący element z drewna. Mowa tutaj o oryginalnym wieszaku na ubraniu, czyli zwyczajnym... kiju przywieszonym do półki powyżej :)

oryginalny wieszak w przedpokoju

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.