Bardzo przyjemny projekt jednorodzinnego domu z otwartą przestrzeni z niebieskimi dodatkami

Zachwyciłam się dzisiejszą propozycją, głównie dlatego, że oprócz świeżej bieli i naturalnego drewna aranżacja pokoju dziennego uwzględnia także niebieskie dodatki :) To w moim przekonaniu tworzy naprawdę przyjemną dla oka kompozycję, zarówno świeżą, jak i przytulną. Otwarta przestrzeń na planie litery L przechodzi od salonu przez jadalnię po kuchnię, przy czym każda z tych stref jest zaaranżowana ze smakiem i z zachowaniem spójności, jeśli chodzi o wystrój pozostałych. Kominek w salonie ma dość nowoczesną formę, ale obudowano go ślicznymi białymi cegiełkami, dzięki którym daje może wykreować jeszcze przytulniejszą aurę, szczególnie w takie dni jak teraz ;) Do jadalni wybrano całkiem proste, ale jednak ciekawie zestawione ze sobą meble. Wokół dość masywnego stołu o prostokątnym kształcie ustawiono zarówno lekkie krzesła, jak i taborety od kompletu. Po drugiej stronie, w salonie umieszczono dużą narożną sofę, naprzeciw której zorganizowano ścianę telewizyjną. Połączenie skandynawskiej funkcjonalności z nowoczesną formą daje ciekawy rezultat, wnętrze jest na pewno schludne i świeże.

Otwarta przestrzeń na planie litery L przechodzi od salonu przez jadalnię po kuchnię. Każda z tych stref jest...
w salonie umieszczono dużą narożną sofę, naprzeciw której zorganizowano ścianę telewizyjną. Połączenie skandynawskiej...

Duże okna w salonie potęgują przyjemny klimat w nim. Wnętrze rozjaśnia dodatkowo zastosowana paleta barw, opierająca się na subtelnych pastelach i bieli. Gdzieniegdzie wystrój pokoju dziennego urozmaicono bardziej wyrazistymi dodatkami, wśród których urzekać mogą szczególnie świeże błękitne akcenty. Delikatne wzory na poduszkach czy dywanie podkręcają charakter aranżacji.

Duże okna w salonie potęgują przyjemny klimat w nim. Wnętrze rozjaśnia dodatkowo zastosowana paleta barw, opierająca...
+ pokaż całość

Powracając do drugiej części pokoju dziennego, pastelowy błękit, szarość oraz drewno z bielą tworzą naprawdę urzekający zestaw. Strefę jadalni od kuchni, oprócz umeblowania, oddziela także podłoga. Deski oraz kafelki pozwalają w prosty sposób rozgraniczyć obie części, tym samym dodając jadalni nieco przytulności, a w kuchni dbając o praktyczną stronę codziennego użytkowania.

Pastelowy błękit, szarość oraz drewno z bielą tworzą naprawdę urzekający zestaw. Strefę jadalni od kuchni, oprócz...

Na uwagę w aranżacji tego domu zasługuje także oświetlenie. W kuchni są to trzy lampy o ciemnych kloszach, natomiast w jadalni nad stołem postawiono na dwie białe w blaszanej postaci. Mimo, że pochodzą z różnych kompletów, lampy te świetnie ze sobą współgrają i w subtelny sposób urozmaicają wystrój wnętrza. Biała, całkiem nowoczesna zabudowa dodatkowo powiększa optycznie część kuchenną. Wszystkie sprzęty, czyli lodówkę, piekarnik i mikrofalówkę sprytnie umieszczono w meblach, zyskując na jednolitości i zgrabnym wykończeniu.

W kuchni zawieszono trzy lampy o ciemnych kloszach, natomiast w jadalni nad stołem postawiono na dwie białe w blaszanej...
Biała, całkiem nowoczesna zabudowa dodatkowo powiększa optycznie część kuchenną. Wszystkie sprzęty, czyli lodówkę,...
Kuchnię wydzielono między innymi podłogą z kafli. W niemal całkowicie białym wnętrzu znalazło się sporo ciemniejszych...

Na poddaszu w przestronnym wnętrzu zaaranżowano pokój dziecięcy. Pod największym skosem ustawiono pojedyncze łóżko, pozostawiając jednak dość miejsca od ściany na małą komódkę. W pokoju wyraźnie wydzielone zostały strefa do spania oraz do nauki, a także kącik rekreacyjny. Zawieszony pod sufitem leżak wzbogaca wystrój wnętrza oraz zapewnia relaks. Dwie pojemne szafy pozwalają zorganizować przechowywanie wszystkich części garderoby i innych rzeczy. Pomiędzy nimi znalazło się biurko z oryginalnie zaznaczoną ścianą za pomocą białych cegieł. Podkręcają charakter aranżacji i dekorują jednocześnie.

Na poddaszu w przestronnym wnętrzu zaaranżowano pokój dziecięcy. Pod największym skosem ustawiono pojedyncze łóżko,...
Dwie pojemne szafy pozwalają zorganizować przechowywanie wszystkich części garderoby i innych rzeczy. Pomiędzy nimi...

Zdjęcia:  Dymitr KałasznikowAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.