Before & after biało-błękitnej kuchni z wyspą w jednorodzinnym domu, czyli świeżość i radość w aranżacji! :)

Przyjemnie, bardzo przyjemnie dziś na Lovingit - udana metamorfoza kuchni przed nami :) O tyle ciekawa, że wnętrze po remoncie jest oczywiście praktyczne, ale także takie... rześkie, radosne, rozświetlone! Bardzo duża w tym zasługa dobranej kolorystyki, bo to właśnie biel i błękit tworzą wspaniałe wrażenie, natomiast nie można też nie zauważyć klimatycznych dodatków, które wyraźnie zaznaczają osobisty charakter we wnętrzu. Inspirująco, trochę romantycznie, w pewnej mierze rustykalnie - zobaczcie, jak można wykreować fascynującą przestrzeń wokół siebie, korzystając z rozmaitych motywów, drewnianych i blaszanych dodatków oraz po prostu wkładając serce w prace aranżacyjne :)

Jasna i przyjazna aranżacja kuchni w bieli i błękicie, którą urozmaicają drewniane elementy. Połączenie rustykalnych...
+ pokaż całość

Przed remontem kuchnia była, można powiedzieć, zwyczajna. Zapewniała całkiem ładne miejsce do zagospodarowania, ale stapiała się ze stonowanym tłem i brakowało w niej żywiołu, a już na pewno wykończenia. Przyznam, że gdybym miała taką przestrzeń do zaaranżowania, to bym się cieszyła, jest tu całkiem dużo miejsca, sporo okien, w zasadzie światło naturalne dopływa z każdej strony. Zdaje się, że możliwości aranżacyjne były niemal nieograniczone :)

Przed remontem wnętrze prezentowało spore możliwości aranżacji. Sama kuchnia ulokowana w głębi pomieszczenia była dość...

O właśnie takie detale kreują klimat całego wnętrza - zwróćcie uwagę na samą wyspę kuchenną, nie tylko jej ożywczy błękitny kolorek, ale także wyraziste ozdobniki. Drewniane rzeźbione elementy wyglądają niesamowicie i zahaczają nieco o styl rustykalny, który w tym pomieszczeniu przejawia się jeszcze w kilku miejscach. Paleta barw mnie tutaj zachwyca, począwszy od podłogi z ciemniejszego drewna, przez błękit właśnie, beż czy blaszany odcień, po białe szafki kuchenne. Loving it!

Stopniowana wyspa w kuchni zachwyca orzeźwiającym błękitnym kolorem. Z jej jednej strony znajduje się niższy blat...

Samo wykończenie było również bardzo ważne dla właścicieli domu, jeśli nawet nie najważniejsze. Wszystkie dodatki zostały dobrane z dużym rozmysłem i ustawione w określonym porządku, choćby pozornie przypadkowym :) Lubię takie stopniowane kompozycje, wyglądają naturalnie i dekoracyjnie zarazem, a do tego tutaj mamy jeszcze naturalne materiały, jak np. wiklinowe koszyczki. Kolorowe elementy na książce kucharskiej, notesikach, pudełkach czy naczyniach, dodatkowo niektóre z nich ze wzorem, kreują pogodną i bardzo kreatywną przestrzeń, która pełna jest inspirujących pomysłów na kuchenne wnętrze.

Kolorowe dodatki, takie jak chociażby książka kucharska, notesy czy inne podręczne akcesoria nadają kuchni radosny...
Naturalny odcień drewna i błękit pięknie się ze sobą komponują w kuchennej przestrzeni. Wnętrze ozdabiają...

Połączenie błękitnej i piaskowej barwy przywodzi mi nawet na myśl wakacyjne skojarzenia. Myślę, że taka aranżacja dobrze sprawdziłaby się również w domu przy plaży, nie sądzicie? :)

Świeża i jasna kuchnia ujmuje naturalnością oraz praktycznymi rozwiązaniami w zakresie przechowywania. Wszystkie detale...

Ciepłe drewno i chłodny metal - wnętrze potrafi być pełne zaskakujących połączeń i ciekawych detali! To pewnie dlatego można odnieść wrażenie, że ta kuchnia żyje własnym życiem :)

Do przechowywania książek kucharskich i czasopism zawieszono metalowy koszyk na ścianie. Kuchnia w rustykalnym stylu...

Błękitne mebelki, miętowe dodatki, typografia, drewno - aranżacja bazuje na jednych z najprzyjemniejszych motywów, jak dla mnie. Cała kuchnia jest bardzo schludna i poukładana, idealnie harmonijna i sporo można z niej zaczerpnąć inspiracji dla siebie. Co spodobało Wam się tutaj najbardziej?

Rozbielona aranżacja kuchni została urozmaicona delikatnym błękitnym kolorem, który dodaje uroku meblom i niektórym...
W błękitnej kuchni zastosowano wiele klimatycznych dodatków, jak chociażby ręcznik z nadrukowanym kalendarzem....

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.