Before & after biało-czarnej kuchni z elementami drewna, otwartymi półkami i... ciekawymi dodatkami :)

Kuchenne before & after, czyli to, co lubimy najbardziej ;) A przynajmniej bardzo, bardzo, jako jedno z wielu wartych uwagi projektów, które z pasją wyszukujemy, by Wam pokazać. Zawsze może trafić się coś inspirującego, prawda? Dzisiaj również - oto typowa standardowa kuchnia, wymagająca lekkiego remontu, w którą jednak właściciele domu postanowili tchnąć zupełnie nowe życie! Szafki częściowo przemalowano na ciemny kolor (spójrzcie na mocny kontrast, jaki powstał przez to rozwiązanie!), dodano kilka nowszych elementów, postawiono na otwarte półki i wyeksponowanie poszczególnych detali. Wnętrze zmieniło się całkowicie - a Wam jak podoba się ta zmiana?

AFTER

kuchnia after

BEFORE

kuchnia before
+ pokaż całość

Zdaje się, jakby wnętrze od razu stało się jaśniejsze, prawda? To pewnie zasługa ładniejszego ujęcia, ale również rozbielonych ścian i blatów kuchennych, a w głównej mierze ogólnie lżejszej formy... wszystkiego :) Po prostu kuchnia wydaje się teraz bardziej uporządkowana, bardziej dopieszczona, jeśli chodzi o jej wystrój i dobranie oraz rozmieszczenie każdego z detali - i tych drobniejszych, niemal niezauważalnych, i tych w zdecydowany sposób kształtujących charakter całego wnętrza.

aranżacja biało-czarnej kuchni

Inspirujący sposób przechowywania! Takie pomysły cenię najbardziej - proste, a jednocześnie skuteczne, wszystko uporządkowane i mające swoje miejsce, a w dodatku... dekorujące przestrzeń dookoła :) Upodobałam sobie zwłaszcza różnego rodzaju pojemniki i, nazwijmy to, organizery kuchenne! Pozwalają zachować aranżacyjną spójność, są o niebo ładniejsze od oryginalnych opakowań przeróżnych produktów... Porównajmy szklany zgrabny słoiczek i - choćby z najładniejszą grafiką - ale jednak pstre i wprowadzające mały chaos kartonowe albo plastikowe opakowania z ryżem, płatkami śniadaniowymi... ;) Zdecydowanie lepiej ozdobić przestrzeń zestawem pudełek, słoików itd. do przechowywania - tym bardziej, że można je dobrać kolorystycznie i stylem do wystroju.

otwarte półki w kuchni

Aranżacja kuchni zyskuje też na pewnego rodzaju symetrii, która dodatkowo porządkuje przestrzeń. Po obu stronach okna zawieszono te same półki, a ciekawym ich elementem są szklane witrynki, których niemal nie widać z daleka :) Jedną z rzeczy, która zdecydowanie wzbogaca wystrój wnętrza, jest stół o pięknym szlachetnym odcieniu drewna. W minijadalni przejawia się cała prostota aranżacji, a jednocześnie jej elegancja i wyrazisty styl.

symetria w aranżacji kuchni
drewno w aranżacji kuchni
drewniany stół w jadalni

Jak się okazuje, w aranżacji znajduje się też kilka ciekawych czy nawet... zaskakujących elementów. Wdzięcznym i praktycznym motywem dekoracji jest na pewno tablica na notatki. A co powiecie na... siekierę wiszącą nad wyjściem na zewnątrz? ;)

aranżacja kuchni z jadalnią
tablica w aranżacji kuchni
siekiera w aranżacji kuchni

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.