Before & after, czyli inspirująca aranżacja długiego i wąskiego mieszkania

Dzisiaj sięgamy po kolejne trudne do zaaranżowania wnętrze. Tym razem jest to mieszkanie długie i wąskie, a w takim dość łatwo o aranżacyjny błąd. Aż się prosi, aby wszystko poustawiać pod jedną ścianą, przecież jest tak wąsko... Tymczasem to jedno z najgorszych rozwiązań, jakie można w tego typu lokalu zastosować. Łatwo zburzyć harmonię i przytłoczyć specyficzną przestrzeń. Zobaczcie, jak udało się zaaranżować nowoczesny dom, pełen światła i - pomimo swojej formy - przestrzeni. Oto efekt po:

salon po
+ pokaż całość

A takie było pole do działania :) Pusta przestrzeń wydaje się być świetnym materiałem dokreacji, jednak nieraz naprawdę trudno wyobrazić sobie, co jak i z czym będzie wyglądało. I przede wszystkim - jak wnętrze będzie prezentowało się po remoncie, takim a nie innym ustawieniu mebli i dobraniu kolorów. Sama nie mam najlepszej wyobraźni przestrzennej, więc z chęcią korzystam z tego typu inspiracji. Zawsze można wyciągnąć jakieś wnioski i przełożyć je na własne cztery ściany, prawda? :)

salon przed

Jeszcze rzucimy okiem na drugą stronę wnętrza zakończoną kuchnią. Nie ulega wątpliwości, że takie wąskie kuchnie najlepiej sprawdzają się z zabudową na jednej ścianie. Aby wygospodarować więcej miejsca na przechowywanie i przestrzeń roboczą oraz, by zniwelować nieco wrażenie "pomieszczenia bez końca" warto zdecydować się na wyspę kuchenną. Oczywiście powinna być proporcjonalna, czyli rezygnujemy ze sporej na szerokości na rzecz imponującej długości :) Białe szafki kuchenne to chyba jedyne słuszne rozwiązanie (a jeśli nie jedyne, to jedno z nielicznych ;)) Dobrze komponują się z otoczeniem, optycznie powiększają kuchnię i tworzą tło, które nie przytłacza, a oddala perspektywę. Dla urozmaicenia i wprowadzenia żywiołu właściciele zdecydowali się na ciemne blaty. Dużą zaletą (i jednocześnie utrudnieniem, jeśli chodzi o obmyślanie koncepcji aranżacji) są okna na całej długości jednej ze ścian.

kuchnia po

A tak wyglądała kuchnia przed (czyli podobnie, jak salon przed, tylko z drugiej strony :))

kuchnia przed

Mieszkanie stworzyło jedną dużą (i długą) otwartą przestrzeń. Dzięki temu salon połączył się z kuchnią i jadalnią, wpisując się w nowoczesną koncepcję projektowania wnętrz. Jeśli chodzi o wykończenie, to mamy tutaj proste standardowe dodatki, które mają jednak niekiedy niestandardową formę. Ciekawe, geometryczne i szalone wzory oraz motywy szewronu na tkaninach urozmaicają wystrój wnętrza. Meble są raczej klasyczne, eleganckie, obicia ze skóry w części wypoczynkowej wnoszą tu nieco ekskluzywnego, gustownego charakteru. Styl wnętrza wykreowano pojedynczymi dekoracjami, jak obraz, kwiaty, wazony, oraz oryginalnym oświetleniem.

wzory w aranżacji salonu
dekoracje w jadalni

"Końcówkę" mieszkania przeznaczono na łazienkę. W ten sposób w całości wykorzystano szerokość domu, a łazienka wiele zyskała na przestronności. Kolorystyka bieli i czerni wycisza to miejsce. Postawiono tu na proste meble i wystrój bez dodatkowych dekoracji. To sprawia, że wnętrze wpisuje się jednocześnie w nowoczesny minimalizm, jak i skandynawską funkcjonalność. Czarna kubełkowa wanna jest bardzo wyrazistym akcentem, wokół którego skupia się cała uwaga.

aranżacja łazienki
biała łazienka inspiracje

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.