Before & after, czyli przemiana zwyczajnej przestronnej kuchni w przytulne miejsce z rustykalną duszą!

Dokładnie tak, ten temat jest wyjątkowy z tego względu, że prezentowana kuchnia przed przemianą wygląda zupełnie zwyczajnie. Ładna, stonowana, ot taka po prostu tradycyjna - czyli taka, jaką często dysponujemy we własnych mieszkaniach. A efekt po metamorfozie? Kolosalna przemiana! Czy na lepsze? Uważam, że zdecydowanie tak :) Teraz wnętrze nabrało wyrazistości i określonego charakteru. Nie jest mdłe, a ma parę tych cech, które wyróżniają je spośród innych aranżacji. A to oznacza, że możemy takich zmian dokonać i u siebie! Nie wiem, jak Was, ale mnie to bardzo ekscytuje :) Każde, najmniejsze, najtrudniejsze czy najnudniejsze wnętrze we własnym domu można przeobrazić w pokój rodem z czasopisma wnętrzarskiego. Kuchnia to jedno z najbardziej wymagających pomieszczeń, jeśli chodzi o metamorfozy, ale naprawdę warto postarać się dla takiego rezultatu. Zobaczcie sami :)

kuchnia przed i po
+ pokaż całość

Cały proces remontowania i reorganizowania wnętrza trwał 3 miesiące. To może wydawać się dość długo, ale spójrzcie tylko na najdrobniejsze detale. To, że kuchnia zmieniła meble, kolorystykę i wykończenie, to widać na pierwszy rzut oka :) Jednak te wszystkie drobiazgi, rozwiązania techniczne (choćby samo przeniesienie lodówki w inne miejsce), obmyślenie całej koncepcji aranżacji wnętrza są naprawdę czasochłonne. Mnie bardziej podoba się kuchnia w nowym wydaniu, nabrała w moim przekonaniu pewnego artystycznego ducha. Pewnie wpływają na to surowe bielone deski na jednej ze ścian, nastrajają mnie sentymentalnie :) A Wy co sądzicie o tej metamorfozie?

kuchnia przed
aranżacja miejsca pracy w kuchni

Podłogi zostały całkowicie odświeżone, co zabrało swoją część czasu, jednak pozwoliło na oszczędności w porównaniu do wymiany, nad którą zastanawiali się właściciele. Wysunięta naprzód ściana okazała się świetnym miejscem do wyeksponowania dekoracyjnych desek.

odświeżanie podłóg
kuchnia w trakcie remontu

Właścicielom zależało na wprowadzeniu nowoczesnego klimatu wzbogaconego o urok stylu rustykalnego. Stąd też pomysł z deskami na ścianie czy z drewnianym okapem nad piekarnikiem (to dopiero oryginalne rozwiązanie!). Zmienili kompletnie szafki kuchenne wraz z frontami i blaty, a ściany nad nimi wyłożyli biało-kremowymi kafelkami.

aranżacja białej kuchni
kafelki nad blatem w kuchni

Biały kolor rozświetlił wnętrze i spotęgował wrażenie przestronności. Zadbano też o stronę dekoracyjną aranżacji. Białe rustykalne figurki i akcenty intensywnego różu rewelacyjnie odnalazły się w otoczeniu :) Szczególnie podoba mi się właśnie ten kontrast kolorystyczny - radosnej żywiołowej barwy z jasnym, "ułożonym" tłem.

dekoracje w białej kuchni
oryginalne dekoracje w kuchni

Sporą wagę przywiązano też do oświetlenia. Niesamowicie efektownie prezentuje się żyrandol nad stołem, który bezpośrednio nawiązuje do oświetlenia nad wyspą kuchenną. Zwróćcie uwagę, że pomimo skrajnie różnych postaci (imponująca i skromna) bazują na tym samym - na pojedynczych żarówkach, które albo są czymś urozmaicone albo zwisają wesoło na kablach :)

efektowna lampa w kuchni
żarówki jako oświetlenie w kuchni
kuchnia z wyspą w stylu rustykalnym
kuchnia w stylu rustykalnym

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.