Before & after kuchni w kolorze, czyli przemiana ze standardowej zabudowy w morską odważną przestrzeń :)

Mieszkanie, do którego wprowadzili się nowi właściciele, zachwyciło ich niemal w całości - może poza kuchnią, bo od samego początku zaplanowali ją wyremontować. Jak zaplanowali, tak zrobili, a dziś my możemy podziwiać efekt tej przemiany :) Moi kochani, spójrzmy, jak ze standardowej zabudowy kuchennej wykreować miejsce w totalnie innym stylu i z oryginalnymi kolorowymi szafkami. Niebieski króluje, szarość dopełnia, detale dodają charakteru. Zapraszam serdecznie w podróż po kuchennym before & after, jestem ciekawa, co spodoba Wam się najbardziej w nowej odsłonie wnętrza :)

Tak wyglądało wcześniej

kuchnia before
+ pokaż całość

I jak, przemawia do Was ten odcień? Zachowano początkowy układ zabudowy, ale zmieniono formę szafek. Teraz są wyższe, na co pozwoliła spora wysokość mieszkania usytuowanego w industrialnym budynku. Dzięki nowej barwie wyglądają odważniej, ciekawiej i dobrze komponują się na tle bieli w takiej przestrzeni. Pozostawiono w nich jedną otwartą półkę na reprezentacyjne butelki, czy może taki minibarek ;) Reszta szafek jest pełna, o klasycznych frontach, wymianie uległ także biały charakterystyczny zlew - jak Wam się podoba? - dodano również małą wyspę kuchenną po drugiej stronie aneksu... Słowem, właściciele postanowili maksymalnie zwiększyć funkcjonalność kuchni i myślę, że im się to udało.

niebieska kuchnia inspiracje
wyspa kuchenna

W kuchni nie ma wcale dużej liczby akcesoriów wyłożonych na zewnątrz, a jednak sprawia wrażenie "bogatej", prawda? Może to wpływ niebieskiego koloru na takie postrzeganie przestrzeni - od razu wydaje się bardziej żywiołowa, oryginalna i nie potrzeba wcale nadmiaru drobiazgów, żeby spotęgować ten efekt. Porządek na blatach dodaje wnętrzu schludności. Drobna lampa wisząca z przezroczystym kloszem pozwala wyeksponować na głównym planie właśnie umeblowanie. Wszystkie detale, jak pojemniki, puszki, misa jedynie dopełniają i zamykają całą aranżację.

aranżacja kuchni
niebieskie szafki w kuchni

Od razu przy kuchni ulokowano jadalnię, w równie prostym, niepozornym stylu ;) Zwykły drewniany stół i drewniane tradycyjne krzesełka to całe umeblowanie w tej części domu, nie mamy tu nawet zbyt wielu dekoracji, jedynie kwiat w donicy i taką samą lampę wiszącą, jak w aneksie. Cała uwaga nadal skupia się na kuchni :) Dzięki bieli na ścianie, która wdzięcznie odbija promienie słoneczne wpadające przez okno, jest dość widno i przez to jeszcze przyjemniej. W dalszej części domu zaaranżowano salon, tak więc kuchnia niby jest z nim poprzez jadalnię połączona, a jednak pozostaje na uboczu. Pisałam już wcześniej, że takie rozwiązanie podoba mi się w zasadzie najbardziej - otwarta przestrzeń, jednak jakby nie całkowicie :)

aranżacja kuchni z jadalnią

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.