Salon

Before & after loftu, czyli aranżacja salonu z czerwonymi cegłami w lekkim klimacie boho

Przyszedł mi apetyt na loftowe inspiracje, a więc ta-daam! Dzisiaj mamy before & after salonu w lofcie właśnie, całego w czerwonych cegłach, w którym brakowało kropki nad i... Właściciele szukali inspiracji, jak zagospodarować dostępną przestrzeń, chcieli złączyć ze sobą różne elementy i choć udało im się powybierać kilka oryginalnych przedmiotów, to efekt aranżacji nie usatysfakcjonował ich do końca. Wnętrze nie wykorzystywało całego swojego potencjału, a klimat był nieco zagłuszony przez nadmiar elementów, a może przez ich chaotyczne rozmieszczenie...

salon w lofcie before

W każdym razie podjęli jeszcze jedną próbę z pomocą znajomej dekoratorki wnętrz i oto na wcześniejszej bazie stworzyli zgodne i harmonijne miejsce do wypoczynku! Dokonując kilku drobnych modyfikacji przy użyciu dodatków, które były już we wnętrzu, salon zyskał świeże, bardziej uporządkowane wykończenie. I tak oto powstała wersja after:

salon w lofcie after

Bardzo ciekawie prezentują się rowery w aranżacji jakiegokolwiek wnętrza, nie sądzicie? Tym bardziej, jeśli tak jak tutaj, są tak kolorowe, dzięki czemu wręcz jaśnieją na ceglastym tle :) Jeśli brakuje miejsca do ich przechowywania, można wykorzystać to jako oryginalny sposób dekoracji mieszkania!

rowery w aranżacji salonu
+ pokaż całość

Sporą rolę w aranżacji wnętrza odgrywają wzory - kolorowy wyszywany podnóżek jest na pewno dość zaskakującym elementem w loftowej przestrzeni :) Zamiłowanie do stylu boho, które zdradzają nam właściciele, łatwo odzwierciedlić właśnie takimi przedmiotami. Przyzwyczailiśmy się do surowych industrialnych aranżacji, a tymczasem tutaj mnóstwo jest dodatków wielobarwnych, lekko zwariowanych, które urozmaicają i wprowadzają w dobry nastrój - nie tylko domowników, ale i ich gości :)

wzorzysty podnóżek w aranżacji salonu

Na drewnianym okrągłym stoliczku stworzono piękną kompozycję, nie sądzicie? Składają się na nią jedynie ramka ze zdjęciem (już przychodzi mi ochota na wakacje!), książka oraz roślinka. Dbałość o szczegóły opłaca się, ponieważ to właśnie dzięki nim dom nabiera wspaniałego indywidualnego charakteru. Współgranie ciemnego drewna i kolorystycznie dobranych do niego elementów (może poza okładką książki) także może zachwycać.

drewniane meble w aranżacji

A teraz czas na before & after kącika wypoczynkowego - czyli ujęcie sofy, której czegoś zdecydowanie brakowało, i jej aranżacja po dodaniu kilku drobnych elementów. Całkowicie inny klimat, prawda? O to właśnie chodzi w operowaniu dodatkami! :) Umiejętne rozłożenie poduszek, pledów, włączenie w wystrój dywanu i stolika kawowego sprawiło, że wyważono proporcje pomiędzy strefami salonu i wzbogacono go o zachęcającą do relaksu aurę.

salon before
salon after
aranżacja stolika kawowego

Na podobnej zasadzie odświeżono aranżację ściany telewizyjnej.

aranżacja ściany telewizyjnej before
aranżacja ściany telewizyjnej after

dekoracje w salonie

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.