Before & after loftu z duszą, czyli inspirująca metamorfoza w polskim wykonaniu!

Kolejna inspirująca wędrówka po polskiej aranżacji przed nami - takie lubimy najbardziej :) Tym razem projekt DECOLATORIUM dotyczy małego, bo liczącego 40 m2, loftu, który pomimo mniejszego od standardowych dużych pofabrycznych mieszkań metrażu zachowuje cały wyjątkowy klimat takiego miejsca. Jest czerwona cegła, tym efektowniejsza, że wyeksponowana grą światła, jest drewno, są elementy szkła i kamienia oraz akcenty szarości. Wyraziście, a jednocześnie tak przytulnie - oto, ile zyskano po metamorfozie dość niskiego poddasza. Aby zwiększyć optycznie przestrzeń i dodać jej głębi, umiejętnie zastosowano oświetlenie w różnych częściach wnętrza oraz niezawodne w tym aspekcie lustra.

loft after

A to poddasze przed remontem. Niełatwo z niczego wyczarować coś, prawda? :) A jednak da się i to jak widać ze świetnym efektem.

loft before
loft przed metamorfozą
loft w trakcie remontu
+ pokaż całość

Neutralna kolorystyka jest idealną bazą do wykończenia według własnego pomysłu. Kiedy znudzi nam się jakiś motyw przewodni, z łatwością można go zamienić na inny. To właśnie ogromna zaleta wnętrz w bieli czy szarości, wypełnionych drewnem - w zasadzie każda koncepcja z palety barw harmonijnie wpisuje się w otoczenie. A uzupełniające barwy najlepiej wprowadzać oczywiście za pomocą detali, które uwielbiamy :) Już w kuchni mamy bukiet kwiatów i owoce, w salonie poduszki - czyli drobiazgi, które przesądzają o ostatecznym charakterze wnętrza, dodając mu sporej dozy przytulności.

czerwona cegła w aranżacji kuchni
aranżacja jadalni na poddaszu

src="http://www.lovingit.pl/blog/wp-content/uploads/2014/10/aranżacja-mieszkania-na-poddaszu.jpg" width="700" height="495" />

src="http://www.lovingit.pl/blog/wp-content/uploads/2014/10/żółte-dodatki-w-aranżacji-na-poddaszu.jpg" width="700" height="487" />

Ostatnio cały czas zwracam uwagę na połączenie barwy żółtej z szarością - jest taka harmonijna, a jednocześnie tyle w niej energii! Prosta sofa, dwa małe stoliczki kawowe i niski regalik pod telewizorem to całe wyposażenie salonu. Minimalistyczna aranżacja została wzbogacona świeczkami, które wnoszą do wnętrza sporo romantyzmu.

aranżacja salonu na poddaszu
dekoracje w salonie

Do sypialni przeniesiono koncepcję wystroju z części dziennej. Białe ściany tworzą stonowane tło, które zdecydowanie ożywia barwa ciemnej szarości urozmaicona słonecznymi akcentami. Humorystyczna grafika, kwiat w donicy to wystarczające dekoracje, aby we wnętrzu stworzyć domowy, ciepły klimat, a jednocześnie pozostawić typową dla loftu surową formę.

aranżacja sypialni w lofcie
aranżacja wysokiej sypialni
aranżacja sypialni w kolorze żółtym i szarym

W łazience charakter nadają czerwone cegły, które z kamienną szarością tworzą świetny zestaw! Podobnie jak w kuchni i salonie, i tutaj klimat poddasza zaznaczają nie tylko skosy, ale także drewniane belki, które dekorują, a zarazem mają praktyczne zastosowanie. Słowem - przyjemnie, zdecydowanie i naprawdę inspirująco :) Jak podoba Wam się dzisiejszy loft?

lustro w aranżacji łazienki
dekoracje w łazience
aranżacja łazienki na poddaszu
czerwone cegły w aranżacji łazienki

Zdjęcia: www.decolatorium.comAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.