Before & after mieszkania naszej czytelniczki, czyli inspirująca aranżacja kuchni i przedpokoju dla każdego :)

Poznajcie Karolinę, naszą czytelniczkę, która stworzyła niezwykły klimat we własnym domu, choć jak sama przyznaje: "Ma być przytulnie, domowo, ciepło i przede wszystkim wygodnie.". Czyli jak? Idealnie! :) Chodzi jednak o to, że Karolina wcale nie dążyła do czegoś oryginalnego, niestandardowego, co zachwycałoby podobnie jak urzekające rarytasy z gazet wnętrzarskich. Jak sama twierdzi, większość osób ma małe mieszkania, ograniczony budżet i zaopatruje się w budowlanych sieciówkach, dlatego najważniejszym kierunkiem działań dla niej samej było właśnie przygotowanie miłej i komfortowej przestrzeni dla całej rodziny. Ja jednak uważam, że to mieszkanie o powierzchni 70 m2, które zaraz zobaczymy - dzisiaj kuchnię i przedpokój - jest naprawdę w y j ą t k o w e. Zakupione w zeszłym roku nadal się remontuje, pokój po pokoju :) W następnym wpisie zobaczymy kolejne wnętrza, a już teraz zapraszam Was w świat before & after, czyli jak ze starych pomieszczeń wyprowadzić przytulne i świeże wnętrza!

           AFTER

kuchnia after
+ pokaż całość

BEFORE:

kuchnia before

Kolorystyka bieli i szarości rozświetliła ciut wnętrze. Drewniany blat dodaje sporo przytulności i wprowadza z kolei nieco skandynawskiego klimatu. Zabudowane szafki, witrynka i charakterystyczne uchwyty przy szufladach albo drzwiczkach tworzą w kuchni tradycyjną aurę. Potęgują ją zioła w doniczkach czy drobne akcesoria na blacie.

aranżacja kuchni
białe szafki w kuchni

Nowoczesne oświetlenie pod szafkami wiszącymi rozjaśnia przestrzeń do pracy i... tworzy piękny nastrój :) Za przytulny klimat we wnętrzu odpowiadają także subtelne dekoracje w różnych częściach kuchni - tabliczki i ramki z typografią, słodkie pastelowe elementy zastawy stołowej czy drobne ozdóbki, takie jak trójwymiarowa gwiazdka, szkatułka.

aranżacja kuchni z jadalnią
półka ścienna w kuchni

W przedpokoju można odnieść podobne wrażenia. Wcześniej było tam dość przytłaczająco, przy czym nie chodzi nawet o samą barwę - umiejętnie wykorzystując czerwień, można wykreować przecież naprawdę zachwycające aranżacje. Natomiast bardziej zwraca uwagę ta niezachęcająca "standardowość", czyli kolor na ścianie, drzwi i szafa, i... nic więcej :)

przedpokój before
przedpokój przed

Przedpokój after prezentuje się jednak zupełnie inaczej! Owszem, jest także kolor na ścianie - w ciepłym odcieniu beżu, są drzwi i jest szafa, a raczej komódka. Ale poza tym mamy naprawdę dużo wyjątkowych detali, które idealnie dopełniają piękną przestrzeń! Najbardziej urzekła mnie pastelowa ławeczka ;) Plecione serca, wiklinowe koszyki i kwiaty czy dobrana typografia cudnie wzbogacają całą aranżację o romantyczne, a nawet sentymentalne nuty. Jest też tutaj bardzo cieplutko i przyjaźnie - jak więc uznać, że tego typu wystrój domu nie prezentuje niczego specjalnego? No jak? Loving it :)

przedpokój after
aranżacja przedpokoju
przedpokój inspiracje

Zdjęcia: dzięki uprzejmości Karoliny :)Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.