Salon

Before & after salonu o niezwykłej wysokości, pięknym kominku, naturalnych dodatkach i antresoli :)

Coraz bardziej podobają mi się wnętrza z antresolami... Tzn. w zasadzie podobały mi się zawsze, ale teraz jakoś coraz częściej myślę o nich w kategorii inspiracji do własnego M... W tym momencie co prawda nie bardzo mam gdzie wygospodarować taką antresolę u siebie w domu ;) Ale sprawę pozostawiam otwartą, inspiracje zachowuję, a z Wami chciałabym dzisiaj podzielić się właśnie jedną z takich wnętrzarskich propozycji. Dokładniej before & after salonu, który urzeka chociażby samą wysokością - kilka ładnych metrów i ogromne okna wpuszczające słoneczną poświatę czynią z tego miejsca naprawdę pogodną krainę. Kolorowy piaskowo-szary klinkier na jednej ze ścian idealnie uzupełnia aranżację wakacyjnej rezydencji. Sympatycznie i ze smakiem, swobodnie i przytulnie - a Wy, jak określilibyście ten oryginalny dom?

wysoki salon after
+ pokaż całość

A tak wyglądała przestrzeń before - możliwości były, jedynie i aż trzeba było je umiejętnie wykorzystać, by osiągnąć tak urzekający efekt:

salon przed metamorfozą
salon before

Antresola na półpiętrze przy okazji dodaje smaczku całej aranżacji. Wszędzie wyłożono sufit białymi deskami, które tym ciekawiej wyglądają w otoczeniu drewnianych belek. Całość tworzy właśnie taką wakacyjną aurę, przywołuje skojarzenia z letnim domkiem, a właściwie rezydencją ;) Poduszki i pledy w zgaszonych odcieniach beżu, błękitu i szarości w subtelny sposób urozmaicają przestrzeń. Oprócz spokojnych, stonowanych elementów znajdujemy tu jednak także i takie z charakterkiem - spójrzcie tylko na drewniany kufer obok sofy, pełniący rolę dodatkowego stoliczka.

aranżacja salonu z antresolą

kufer jako oryginalny stolik
kufer w aranżacji salonu

Warto przy tym zwrócić uwagę na poszczególne dekoracje, jakie wybrano do salonu. Z racji jego wielkości powinny zwracać na siebie uwagę, aby nie zginąć w tak sporej przestrzeni, ale jednocześnie nie mogą przytłaczać wystroju. Dobrym miejscem na wyeksponowanie ozdób jest oczywiście kominek - interesująca typografia, kwiaty i świece wzbogacają wystrój o romantyczne akcenty. Stylowe meble nadają pomieszczeniu wykwintny charakter i podkreślają pewnego rodzaju sentymentalną aurę.

dekoracje na kominku w salonie

dekoracje w salonie
klinkier w aranżacji salonu

stylowe meble w salonie

Po drugiej stronie salonu można dostrzec, jaki piękny widok znajduje się za oknem. Zdecydowanie zachęca do relaksu, prawda? A już na pewno sprzyja temu wygodna leżanka z poduchami, pledem i stosem czasopism pod ręką... :) Krajobraz na zewnątrz i zastosowane materiały oraz dodatki wewnątrz tworzą kojący, naturalny klimat we wnętrzu. Podkreślają go na każdym kroku drobne, proste, choć bardzo efektowne detale, jak chociażby pieniek obok leżanki, który pełni funkcję stoliczka pod popołudniową kawę :)

leżanka w aranżacji salonu
pień jako stolik kawowy
naturalne dodatki w salonie

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.