Salon

Before & after... sofy! Czyli jak odmienić wygląd mebla i całego salonu :)

Jednym z ulubionych tematów, dla mnie osobiście i w ogóle tu u nas na Lovingit, są wszelkiego rodzaju metamorfozy! Potrafią być bardzo efektowne, zadziwiająco proste czy szybkie, a przede wszystkim niesamowicie inspirujące. Dzisiaj też chciałabym Was zaprosić na taką ciekawą wnętrzarską przemianę, ale w odróżnieniu od dotychczasowych - zupełnie nieszablonową. Wchodzimy do salonu, ale uwaga, uwaga - nie skupiamy się konkretnie na jego remoncie, a raczej na bardzo ciekawym before & after... sofy! Tego chyba jeszcze u nas nie było ;) Temat myślę, że równie ciekawy, co before & after całych wnętrz, bo pokazuje, że już pozornie niewielką zmianą można wiele osiągnąć w aranżacyjnym looku swojego domu. Może i pomysł ze zmianą obicia mebla nie jest nowatorski, a raczej znany od dawna, ale warto przypomnieć sobie, że są tak proste i tradycyjne sposoby, które pozwolą na odświeżenie pokoju dziennego :) Tym bardziej, że poznajemy całą historię - "przygodę", która może być nawet zabawna, biorąc pod uwagę przedświąteczne okoliczności.

Salon prezentuje się przytulnie i zachęcająco. Drewniane meble dopełniają całość, a centralny punkt pokoju dziennego...
+ pokaż całość

Tak wyglądała sofa before. Bardzo podobna, różniła się w zasadzie jedynie kolorem, w samą jej formę właścicielka za bardzo nie ingerowała. Dwie duże wygodne poduchy, miękko wyściełane siedzisko i ogólne poczucie przytulności sprawiały, że mebel zapewniał komfortowe warunki do odpoczynku. Chodziło jedynie o zmianę jego wyglądu i lepsze wpasowanie w lekko rustykalny wystrój wnętrza.

Sofa before wyglądała całkiem elegancko. Dwie duże wygodne poduchy, miękko wyściełane siedzisko i ogólne poczucie...
Szara wygodna sofa w salonie dobrze wpisuje się w klasyczny styl wystroju wnętrza. Drewniany stolik kawowy zapewnia...

Jedna z wymagających przemyślenia, ale też najprzyjemniejszych czynności podczas jakichkolwiek zmian czy remontu - wybór koloru, materiału :) Możliwości jest tak wiele, że nieraz nie wiadomo na co się zdecydować, dlatego zawsze warto mieć "w zapasie" inspiracje, które już gdzieś wcześniej wpadły w oko. Na przykład na Lovingit :)

Jedna z wymagających przemyślenia, ale też najprzyjemniejszych czynności podczas jakichkolwiek zmian czy remontu -...

Początkowo zadanie wydawało się łatwiejsze niż... okazało się w rzeczywistości ;) Właściciele domu chcieli po prostu wymienić obicie sofy, ale zreflektowali się... że nie jest wymienne ;) I to wszystko na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy miała zjechać się do nich cała rodzina! Mogliby pozostawić sofę w takiej postaci, w jakiej była, a do projektu powrócić po świętach. Ale dziewczyny - nie ma się co oszukiwać - wiemy dobrze, jak to jest, kiedy już coś sobie postanowimy i obmyślimy jakąś wnętrzarską rewolucję, to nic nie może nas powstrzymać! ;) I tak poszły nożyczki w ruch, by zobaczyć jak poduszki są "przyspawane" do oparcia, przy czym okazało się jeszcze, że to jedna duża poduszka, którą właścicielka postanowiła rozdzielić na dwie mniejsze, by łatwiej było je potem "ubrać" w nowe poszycia.

Sofa w trakcie przemiany (49750)
Metamorfoza sofy (49751)
Sofa podczas przemiany (49752)

Jasne obicie było wykonywane na zamówienie. Sofa zyskała nowy wygląd i podkreśliła aranżację pokoju dziennego. Jak podoba Wam się ogólnie ten salon? :)

Jasna sofa w salonie idealnie komponuje się z przewodnią paletą barw. Spokojne i eleganckie wnętrze urozmaicają...
Drewniana szafa w jasnym salonie pięknie przełamuje spokojny charakter, wprowadzając do wnętrza nieco naturalności....
Przestronny i jasny salon prezentuje się w równej mierze elegancko, co przytulnie. Pojedyncze dodatki, jak figurka...

Źródło: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.