Ciekawa aranżacja mieszkania z farbą tablicową w kuchni i... łazience :)

Kolejne interesujące wnętrze, na pozór zwyczajne, a dzięki detalom pełne osobistego charakteru dziś przed nami :) To dwupokojowe mieszkanie w centrum miasta łączy funkcjonalność z dbałością o dekoracyjną stronę aranżacji. Na ścianach widzimy wyrazisty odcień szarości, który tworzy klimat i wdzięcznie eksponuje kolorowe dodatki na swoim tle. Drewniana podłoga, niewyszukane meble, kilka obrazów - czyli w zasadzie standardowy wystrój, jaki często spotyka się w różnych domach. Jest tutaj jednak kilka elementów i rozwiązań, które wypełniają pomieszczenia niepowtarzalną atmosferą. Spójrzcie sami :)

aranżacja salonu z jadalnią
Salon, a w zasadzie cała otwarta przestrzeń użytkowa, aż kipi energią. Wszystko za sprawą wielu dodatków i to w nasyconych radosnych barwach: czerwieni, żółci, błękitu i granatu, różu czy zieleni. Dla niektórych osób może być tu aż zbyt chaotycznie, ale dla energicznych, zawsze uśmiechniętych mieszkańców to prawdziwa oaza, w której mogą i wypocząć i się zabawić. Aby odświeżyć nieco wygląd domu, pomalowano szafki w kuchni na biało, a krzesła w jadalni - na różnokolorowo ;)

+ pokaż całość
aranżacja otwartej przestrzeni

Na ścianie telewizyjnej zdecydowano się wyeksponować galerię zdjęć i typografii, każde jakby w innym stylu. Prosta szafka pod telewizor wygląda całkiem skromnie, a jednak w otoczeniu tylu dodatków (nie tylko obrazy, ale przecież także kwiaty i kosze wiklinowe czy... obok intensywnie przyozdobiona lodówka :)) nabiera całkiem innego charakteru.

aranżacja ściany telewizyjnej

Ach, te szklane butelki w roli wazonów! Już pisałam, że bardzo lubię przezroczyste barwione szkło, a już szczególnie w turkusowym lub błękitnym wydaniu :) Za jadalnią też kryje się oryginalny kącik - domowy barek. Tym bardziej intryguje, bo wygląda, jakby był wystawiony na drewnianej desce do prasowania... Ciekawy i efektowny sposób eksponowania trunków, nie sądzicie?

aranżacja jadalni
oryginalny domowy barek

Podobnie ciekawe wrażenie sprawia drewniana ławka pod jednym z okien. Przenosi wręcz w parkową alejkę, tym bardziej, że znajduje się tu sporo kwiatów doniczkowych, a widok na zieleń lasu jest bardzo kojący. Świetne miejsce, żeby przysiąść i się odprężyć, prawda?

kwiaty w aranżacji

W kuchni wzrok przyciąga farba tablicowa. Po pomalowaniu szafek na biało urozmaica aranżację dużym kontrastem kolorystycznym.

ściana z farbą tablicową w kuchni

Łazienka wygląda zupełnie... nie-łazienkowo. Drewniane siedzisko i półka z obrazkami sugerowałyby nawet przedpokój, gdyby nie papier toaletowy w koszyku oraz  kotara prysznicowa po lewej ;) To dodaje wnętrzu przytulności i podkreśla jego oryginalność, podobnie jak druga ściana pomalowana w całości farbą tablicową. Dzięki temu w każdej chwili można wnieść do wnętrza określony charakter, np. rysując krajobrazy, mowytujące hasła albo karykatury współlokatora ;)

aranżacja łazienki
ściana z farbą tablicową w łazience

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.