Ciekawa aranżacja polskiego mieszkania po gruntowym remoncie

Macie ochotę na porządne before & after? :) Mam dziś dla Was ciekawą propozycję aranżacji polskiego mieszkania (z biura Grafika&Projekt), w którym wiele się działo - bo postanowiono wyburzyć ściany czy nawet powiększyć otwory okienne! Prace remontowe zaplanowano więc dużego kalibru, ale efekt powinien być tego wart ;) Do dyspozycji projektantów było pomieszczenie, które przeznaczono na pokój dzienny, klasycznie obejmujący kolejne strefy - od kuchni po jadalnię i zaraz obok łączące się z salonem. Taka otwarta w większości przestrzeń powiększa optycznie i zapewnia większą swobodę korzystania z każdej części niż gdyby była ograniczona zbędnymi ścianami. Zdecydowanym i oryginalnym elementem wystroju jest czerwona cegła, którą konsekwentnie umieszczono w różnych miejscach wnętrza.

Dość długie, ale wąskie pomieszczenie przeznaczono na pokój dzienny, klasycznie przechodzący przez kolejne strefy - od...
+ pokaż całość

Wnętrza before, czyli kadry z pola bitwy :) Jak widać, prace remontowe zaczynały się od zera, osobiście zawsze podziwiam, jak mając do dyspozycji zupełnie pustą przestrzeń, można wdzięcznie rozplanować cały układ wnętrza i stworzyć projekt tak dopracowany w szczegółach. Zawód projektanta wnętrz jest naprawdę inspirujący :)

Wnętrze before (50032)
Salon before (50033)

Do jadalni wybrano okrągły stół z drewna, co jest dobrym rozwiązaniem dla pomieszczeń o dość ograniczonej przestrzeni. Z tej strony wnętrza również znajdujemy bardzo ciekawy zabieg - część ściany pomalowano farbą tablicową, która obok czerwonych cegieł stanowi najbardziej charakterystyczną dekorację całego pokoju dziennego.

Do jadalni wybrano okrągły stół z drewna, co jest dobrym rozwiązaniem dla pomieszczeń o dość ograniczonej przestrzeni....

W salonie również zastosowano czerwone cegły, maksymalnie podkreślając spójność aranżacji. Strefa dzienna zaaranżowana jest na otwartym planie, jednak z lekkim rozgraniczeniem pomiędzy jadalnią i kuchnią, a salonem. Fragment ściany, telewizyjnej i kominkowej, zapewnia przyjemny kameralny klimat w obu tych częściach, a jednocześnie cały czas zachowana jest swoboda i wrażenie przestronności.

W salonie zastosowano czerwone cegły, maksymalnie podkreślając spójność aranżacji. Strefa dzienna zaaranżowana jest na...

Salon prezentuje się bardzo komfortowo i przyjaźnie. Duże okna z wyjściem na taras zapewniają nie tylko piękny widok, ale także mnóstwo światła, które naturalnie eksponuje piękno aranżacji. Za szarą sofą zorganizowano nawet całkiem pojemną domową bibliotekę. Prosty zabudowany regał świetnie komponuje się z eleganckim wystrojem.

Za szarą sofą w salonie zorganizowano całkiem pojemną domową bibliotekę. Prosty zabudowany regał świetnie komponuje się...

Wzorzysty dywan stanowi wesoły i figlarny akcent w aranżacji, i nawiązuje do... kolorowych okładek książek ;) Nowoczesna sofa, stolik kawowy kojarzący się ze stylem skandynawskim i niektóre elementy, które można by przypisać nawet do industrialnych inspiracji, razem tworzą wdzięczną i spokojną kompozycję.

Nowoczesna sofa, stolik kawowy kojarzący się ze stylem skandynawskim i niektóre elementy, które można by przypisać...

Aranżacja łazienki bazuje na skandynawskim klimacie, głównie poprzez zastosowanie bieli i drewna, a także takich detali, jak np. wiszące poroże. Wnętrze wzbogacono białymi cegłami, na tle których pięknie wyróżniają się zawieszone donice z roślinami. Dwie umywalki to bardzo praktyczne rozwiązanie, na które coraz częściej można natrafić nie tylko w dużych łazienkach, ale również i tych mniejszych.

Aranżacja łazienki bazuje na skandynawskim klimacie, głównie poprzez zastosowanie bieli i drewna, a także takich...

Zdjęcia: Grafika&ProjektAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.