Co jest najważniejsze? Czyli o książce,która intryguje i odpowiada na wiele życiowych pytań

Dziś mam dla Was kolejny wpis z cyklu Wellness:) Ostatnimi czasy wpadła mi w ręce książka autora o którym dużo ostatnio słyszałam  Eric'a Emmanuel'a Schmitt'a "Tajemnica Pani Ming" i do tego przed premierą. Tym bardziej byłam jej ciekawa:) Książka mimo niewielkich rozmiarów – tylko lub aż 70 stron mega mnie wciągnęła...Zaintrygowała mnie przede wszystkim oryginalnością ukrytego przekazu i spojrzeniem na świat ludzi, których dzieli  nie tylko ponad 8 000 tys kilometrów, ale również świat w którym żyją. Powiem Wam,że zakreśliłam w niej mnóstwo ciekawych myśli, wartych zapamiętania...

DSC_0320


To co mnie porwało  w tej książce to przede wszystkim w jak subtelny i obrazowy sposób autor pokazuje co w życiu jest ważne, jakimi wartościami warto się kierować. Bez względu na to co robimy, jak wcześniej żyliśmy i jakie przyświecają nam cele, …..najważniejsze aby żyć zgodnie ze sobą.

DSC_0358


Światopogląd  dwóch głównych bohaterów powieści jest diametralnie inny, różnią się oni w takim stopniu, iż nikt nie zaryzykowałby stwierdzenia że są w stanie się zaprzyjaźnić...Chęć poznania kultury, życia i wartości drugiego człowieka zmusza bohaterów do analizy własnego życia i wartości.

DSC_0330


Książką ta uświadamia, że wartość rodziny która bez względu na okoliczności, wiek czy status jest darem bezcennym...Szkoda tylko,że tak często o tym zapominamy. Mi macierzyństwo uświadomiło wiele i choć kiedyś wydawało mi się,że wszystko inne jest ważniejsze ...Teraz wiem,że nic nie ma sensu bez rodziny..."Tajemnica Pani Ming' bardzo dobrze to uświadamia i to jedna z niewielu książek, do której będę powracać.

Mój maż nie lubi kiedy kreślę markerem po książce, ale powiem Wam,że ta została przeze mnie naznaczona:):):)

DSC_0326


Już nie długo napisze Wam o tym,czego nauczyło mnie macierzyństwo:)

Specjalnie też dla Was mam kod na zakup książek, dzięki któremu otrzymacie 35% zniżki przy zakupie 3 książek:):):)Oh yes!:) Wystarczy wpisać kod rabatowy LOVING - tutaj. Specjalnie dla Was:)

Ściskam i przygotowuje powoli posta na 2 urodziny Lovingi!  A ten kolejny 3 rok będzie wyjątkowy, planów mam mnóstwo, więc będzie się działo, Lovingit już nigdy nie będzie takie samo!:):):)

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem ZNAK


Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.