Prosty sposób na przemianę nudnego pokoju w urzekające prostotą miejsce do pracy, snu i odpoczynku

Jak przy niewielkim nakładzie pracy i finansów zamienić smutny i nudny pokój w miejce, gdzie chciałoby się przebywać bez przerwy? Oto odpowiedź! Pokoik, który był, przyznajcie, zwykły i standardowy, nabrał niezwykłego, eleganckiego, a zarazem oryginalnego sznytu. Co jednak najbardziej podoba mi się w tej przemianie to fakt, że dokładnie widzimy, jak poprzednie kolory i sprzęty zostały zmienione. Rozpoznaję te ściany wcukierkowych kolorach – po prostu zostały przemalowane na inny kolor. Dokładnie to samo zrobiono z listwami ozdobnymi. Zwyczajne półki zdjęto, a w ich miejsce pojawił się ogromny zegar, który jest tu niezaprzeczalną, choć oczywiście również praktyczną ozdobą. Do tego dywan nawiązujący kolorem do koloru fotela i ścian i słomkowa roleta zdająca się przypominać swoim odcieniem, że pod tym ładnym, nowiutkim dywanem jest jeszcze stary, piękny, drewniany parkiet. Zapamiętajcie to urocze białe biurko. Na innym zdjęciu widać będzie, jak wyglądało wcześniej i jak niewiele było trzeba, żeby zamienić je w to cudeńko.

Doskonale tu widać, co zostalo zmienione, a co dodane. Na zdjęciu
+ pokaż całość

Widzicie to biureczko? Nie dałabym za nie złamanego centa, a jednak po zwykłym przemalowaniu – ileż zyskało! Pamiętacie to białe cacko z pierwszeo zdjęcia? ;) Tutaj widzimy przeciwległą stronę pokoju. W miejsce brzydkiego (przedtem!) biurka i półek stanęło łóżko. Może ono tu pełnić rolę zarówno kanapy, o czym mówi nam cała masa poduszek, jak i miejsca do spania. Utrzymane całe w jasnej kolorystyce pięknie kontrastuje z ciemnoszarą ścianą. Dodatkowo powyżej mamy dekorację z wypisanym na niej fragmentem wiersza. Co sądzicie o takim pomyśle? Jeśli mielibyście umieścić wersy z ulubionego wiersza lub ulubione motto, co by to było? Bardzo mnie to ciekawi!
Co jeszcze zwróciło moją uwagę, to drzwi do pokoju. Spójrzcie na zdjęcie "before" – wejście jak do saloonu! Widzieliście gdzieś takie?

Ciemnoszara ściana na tle białego łóżka z dekoracyjnymi, biało - szarymi poduszkami. Na oknie słomkowe rolety...

A tu mamy szerszy widok na pokój od strony okna. Zamiana półek na oryginalny sortownik do listów lub gazet zdecydowanie wyszła na dobre tej części pomieszczenia. Naprawdę miła dla oka jest ta przemiana, bo właściwie na palcach jednej ręki można by wymienić rzeczy, które zostały tu zmienione, a jednak to dwa diametralnie rożne pomieszczenia! Do tego łóżko wyglądające na miękkie i wygodne, z mnóstwem poduszek, dywanik i pikowane oparcie krzesła sprawiają, że wydaje isę tu ciepło i przytulnie.

Na zdjęciu

Część pokoju znajdująca się naprzeciwko okna również utrzymana jest w biało – szaro – brązowej kolorystyce. Z prostych, może nawet surowych desek zrobione tu zostały solidne półki. Dzięki temu, że są wystarczająco szerokie, mieszczą nie tylko ozdoby, ale też praktyczne przedmioty – segregatory, pudełka, koszyki czy książki. Widać, że ten pokoik to nieduże pomieszczenie, ale dzięki wstawieniu do niego praktycznych i prostych mebli i dodaniu minimalnej ilości ozdób, wydaje się mieścić wszystko, co potrzebne, jeśli chcemy – lub musimy – urządzić miejsce do pracy, sypialnię i salon w jednym;)

Ciemnoszare ściany z kontrastującymi z nimi białymi listwami dekoracyjnymi przy suficie, podłodze i drzwiach. Na...
Ciemnoszara ściana kontrastuje tu z bialymi listwami dekoracyjnymi. Solidne, drewniane półki zajmują niemal całą ścianę...Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.