DIY

D.I.Y. Wykonaj samodzielnie baner z napisem do pokoju dziecięcego:)

Witajcie. Dziś pokaże Wam jak z Alicją z Ideowo.pl zrobiłyśmy ten baner z napisem do pokoju małego odkrywcy, miłośnika podróży i map, a to dlatego że literki owinięte są właśnie w mapę. Sprawa jest banalnie prosta i bardzo tania, żadnego szycia i wiercenia. :) Nie bez powodu pokazujemy ten projekt właśnie teraz. Mapy kojarzą się z wakacjami, podróżami, a zatem taki banerek może stać się przyczynkiem do urządzenia galerii z odkryciami małego urwisa i zawisnąć na ścianie wśród ramek ze zdjęciami. A może po prostu stanie się motywem dekoracyjnym w pokoju brzdąca. :) W dalszej części przepis krok po kroku jak wykonać taki napis.

baner z napisem
+ pokaż całość

Do wykonania takiego baneru potrzebujemy:

materiały na baner

1. Gruba tektura taka jak na ostatniej stronie dużego bloku, biały brystol (może być w innym kolorze);

2. Nożyczki, klej, linijka, ołówek;

3. Tasiemka czarna, można kupić w każdej pasmanterii - nam wystarczyło 1,5m;

4. Taśma montażowa dwustronnie klejąca;

5. MAPA! :) duża rozkładana (tak aby można było wybrać pożądane jej fragmenty - u nas kawałki lądu zielono-żółte oraz morza i oceany dały ogólne wrażenie zielono-niebieskiego napisu. ...i zaczynamy zabawę:

baner krok 1

1. Wytnij z tektury prostokąt a w nim otwór (u nas o wielkości 5/13cm) - przyda się do wyrysowania literek.

2. Odrysuj na tekturze otwór tyle razy ile jest literek w Twoim napisie.

_MG_3935m

3. w każdym prostokącie wyrysuj literkę - dzięki temu będą równej wielkości. Może być to imię dziecka, nazwa miejsca na mapie, hasło motywujące lub cokolwiek innego. Rada: dla literki M i W otwór powinien być odrobinę większy.

baner krok 4

4. Wytnij literki, jeżeli masz więcej czasu i chęci to możesz wyciąć literki powtórnie i skleić je ze sobą. Będą twardsze, grubsze i bardziej przestrzenne.

baner krok 5

5. Lica literek posmaruj klejem i przyklej do mapy - zwróć uwagę aby właściwa strona mapy znalazła się na wierzchu. Następnie wytnij literkę razem z nawiązką mapy i owy nadmiar przyklejaj owijając literkę pod spód, narożniki zetnij. Gdy literka zawiera zaokrąglenia niezbędne jest nacinanie nawiązki mapy aby dało się ją przykleić. Tak jak pokazane jest to na zdjęciach.

baner krok 6
baner krok 6

6. Oklejoną literkę przyklej na kawałek odrobinę większego od niej brystolu. My wybrałyśmy biały ale może być czarny lub szary...

_MG_3968m

7. Na odwrocie każdej literki przyklej kawałek dwustronnie klejącej taśmy montażowej w jej  górnej części, usuń górny pasek papieru zabezpieczającego i przyklej do nich tasiemkę. Rada: taśma powinna być dobrej jakości aby literki nie odklejały się od tasiemki. Można również tasiemkę przykleić do literek za pomocą dobrego kleju.

baner krok 8

I gotowe:

baner z napisem

My na końcach tasiemki dodałyśmy 2 czarne gwiazdki z brystolu. Mamy nadzieję że Wam się podoba, a już tym bardziej, że spodoba się małym podróżnikom w pokojach, których banery zawisną.

Ściskają Lou i Alicja  z Ideowo.pl


Tagi:

Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.