Domowa oaza spokoju, czyli piękne subtelne aranżacje sypialni w naturalnych kolorach

Ostatnio tyle rzeczy wokół się dzieje, dużo pracy, dużo różnych projektów i wyzwań, które tak bardzo motywują do dalszego działania! Po całym dniu jednak, aby mieć siły i chęci do następnego cudownie intensywnego dzionka, należy się porządnie zregenerować. Prawda jest taka, że można nawet spać 10 godzin, ale jeśli to będzie sen niespokojny - bo np. krążą nam w głowie stresujące myśli albo łóżko jest tak bardzo niewygodne (znacie to z wyjazdowych noclegów? ;)), czy cokolwiek innego się dzieje, co przeszkadzałoby w zasłużonym wypoczynku - wtedy nawet po tak długim czasie snu i tak nie będziemy wyspani. O zebraniu sił i świeżej głowie po przebudzeniu już nie mówię. Dlatego jedną z najważniejszych spraw - a często jednak pomijaną! - jest zadbanie o naprawdę dobre warunki odpoczynku, czyli po prostu... o sypialnię. I tutaj nie ma jednej reguły - niektórzy czują się najlepiej w minimalistycznych wnętrzach, inni w mocno nasyconych intensywnymi barwami aranżacjach... A dzisiaj przygotowałam dla Was coś wyciszającego, w sam raz na relaks i nocny wypoczynek! Naturalne inspiracje w sypialni - które najbardziej przypadły Wam do gustu? :)

biała sypialnia inspriacje
naturalne drewno w aranżacji sypialni
+ pokaż całość

Bazowym kolorem w klasycznych aranżacjach czerpiących z motywów natury jest oczywiście biel. Pozwala wyeksponować pozostałe elementy, zazwyczaj piękne drewno, i wprowadza subtelny, bardzo łagodny klimat, który zdecydowanie sprzyja wypoczynkowi. Jasne wnętrza pozwalają się wyciszyć, mają w sobie cudownie kojącą moc. Jeśli więc lubicie takie inspiracje - niech sypialnia stanie się Waszą oazą spokoju :)

aranżacja białej sypialni
sypialnia w bieli i beżu
aranżacja naturalnej sypialni na poddaszu

Dobrą uzupełniającą barwą w tej koncepcji aranżacji jest beż, wszelkie piaskowe czy zgaszone odcienie jednej z najbardziej naturalnych barw w całej palecie :) Dzięki nim wnętrze nabiera nie tylko subtelności, ale także w pewnej mierze elegancji. Detale podkreślające ten klimat, jak poduszki, pledy, drobne dekoracje czy pojedyncze kwiaty, idealnie komponują się z otoczeniem.

biel i beż w sypialni
aranżacja w naturalnych kolorach
sypialnia o nieregularnym kształcie

Jasną, stonowaną aranżację można w prosty sposób ożywić i dodać jej przysłowiowego pazura - i to za pomocą dodatków utrzymanych w podobnym stylu czy charakterze, jak cały wystrój wnętrza! Spójrzcie chociażby na tę drewnianą ramę lustra - ogromna, masywna, surowa i rzucająca się w oczy, a przy tym tak wdzięcznie komponująca się z całą spokojną sypialnią. Jak Wam podoba się ten ciekawy detal? ;)

lustro w drewnianej ramie w sypialni

Albo łóżko z palety... To jedno z bardziej oryginalnych rozwiązań, do każdego zresztą wnętrza ;)

łóżko z palety w sypialni

A może baldachim nad łóżkiem - zawsze podobały mi się takie inspiracje :) Albo romantyczna girlanda świetlna? Sama nie wiem, co bardziej zachwyca - ten przyjemny element dekoracyjny czy widok z sypialni... I to, i to wpływa na cudowny, kojący klimat tego miejsca, prawda?

romantyczna sypialnia z baldachimem
sypialnia z pięknym widokiem

źródło: pinterest.comAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.