Dwie inspirujące aranżacje kuchni w stylu skandynawskim w bieli z drewnem lub czarnymi dodatkami :)

Jeśli szukacie kuchennych inspiracji, świetnie trafiliście! :) Chciałabym pokazać Wam dzisiaj dwie naprawdę ciekawe aranżacje kuchni w skandynawskim stylu. Obie opierają się na podobnym założeniu - ma być biało, funkcjonalnie oraz z charakterem. Myślę, że spełnią Wasze oczekiwania, dajcie znać, czy przypadły Wam do gustu :) Pierwsza jest nieco spokojniejsza, w bardzo wysokim pomieszczeniu urządzono kuchnię wraz z jadalnią, korzystając z prostych form i dodających lekkości rozwiązań. Na białych stojących szafkach ułożono drewniany, ale cienki blat, który subtelnie wyróżnia się w tak jasnym otoczeniu. Warto tu zwrócić uwagę na rolę naturalnych materiałów, jakich użyto w aranżacji. To przede wszystkim drewno, które znajduje się tu nie tylko w postaci prostokątnego stołu, ale także na podłodze czy ścianie wyłożonych śnieżnymi panelami.

W bardzo wysokim pomieszczeniu urządzono kuchnię wraz z jadalnią, korzystając z prostych form i dodających lekkości...
W kuchni warto zwrócić uwagę na rolę naturalnych materiałów, jakich użyto w aranżacji. To przede wszystkim drewno,...
+ pokaż całość

Jedną ścianę zabudowano także wiszącymi szafkami, ale drugą pozostawiono niemal całą pustą, nie licząc dwóch małych półek. To one dodają lekkości aranżacji kuchni i jednocześnie pozwalają wyeksponować bardziej dekoracyjne kuchenne akcesoria czy książki kucharskie. Duże okna zapewniają mnóstwo naturalnego światła, a biała paleta barw mocno podkreśla ten atut. Drobne dekoracje, np. w postaci wiszących grafik, kwiatów na parapecie czy drobiazgów na stole, składają się na przytulną całość i urozmaicają wystrój wnętrza.

Kuchnię urządzono w całości w białym kolorze. Wiszące półki dodają lekkości aranżacji i jednocześnie pozwalają...
W białej kuchni urządzonej w skandynawskim stylu wygospodarowano miejsce na jadalnię. Drewniany stół podkreśla...

W drugiej kuchni z kolei jest mniej kolorowych dodatków, za to więcej detali w mocnej nasyconej czerni. To nadaje wnętrzu elegancki charakter i intryguje tak kontrastową paletą barw. Szczególnie w oczy rzuca się czarny blat na białych szafkach, a zgrabnie nawiązuje do niego okap o tradycyjnym kształcie. Również w tej kuchni wydzielono jadalnię, pomieszczenie jest na tyle przestronne, że ze spokojem łączy te dwie funkcje.

W kuchni mało jest kolorowych dodatków, za to więcej detali w mocnej nasyconej czerni. To nadaje wnętrzu elegancki...
W kuchni szczególnie w oczy rzuca się czarny blat na białych szafkach, a zgrabnie nawiązuje do niego okap o tradycyjnym...

Wokół stołu o cienkim białym blacie ustawiono czarne krzesła, które pomimo swojej mocnej barwy nie wyglądają ciężko dzięki lekkiej konstrukcji. Pewien romantyzm wprowadzają do kuchni kwiaty w donicy lub wazonie, świetnie komponując się z naturalnym klimatem skandynawskiego stylu. Oprócz nich widzimy tu też inne jego przejawy, wystarczy spojrzeć na oświetlenie części jadalnianej, czyli dwie nagie żarówki wiszące na długich kablach. Wnętrze jest nieco zaokrąglone, jednak dzięki jednolitej barwie ścian niemal w ogóle tego nie widać.

Wokół stołu o cienkim białym blacie ustawiono czarne krzesła, które pomimo swojej mocnej barwy nie wyglądają ciężko...

Fragment ściany pomiędzy drzwiami wykorzystano na zabudowę piekarnikiem oraz lodówką z kilkoma szafkami. Nawet sprzęty kuchenne idealnie pasują do wystroju wnętrza. Biała podłoga oraz ściany i szafki wnoszą do kuchni przyjemną subtelność i podkreślają łagodność aranżacji. Która kuchnia spodobała Wam się bardziej?

Fragment ściany pomiędzy drzwiami wykorzystano na zabudowę piekarnikiem oraz lodówką z kilkoma szafkami. Nawet sprzęty...

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.