Salon

HIT LATA 2012: Szewron we wnętrzach! Loving it or not?:)

Ostatnio, buszując po internetowych stronach w poszukiwaniu inspiracji, wpadł mi w oko szewron. W zasadzie ponownie, bo już kiedyś też zwróciłam na niego uwagę. Wtedy jednak słyszałam parę opinii, że tak prosty i geometryczny wzór raczej nie zrobi wielkiej furory. Jak bardzo pomyliły się tamte osoby:) Szewron wtargnął do pomieszczeń, stając się prawdziwym motywem przewodnim. I dobrze, bo pomimo swojego prostego wyrazu, sprawia naprawdę efektowne wrażenie! Coraz większy krąg osób interesuje się tym motywem. Dlatego dzisiaj kilka inspiracji o zbliżającym się hicie tego lata.

 
szewron
 
 
+ pokaż całość
Szewron zazwyczaj występuje na obiciach mebli. I to najczęściej na sofach i różnych siedziskach.Myślę, że jest to dość dobry pomysł, bo sofa jest jednym z tych elementów, które znajdują się w centrum salonu. Udekorowana ciekawym wzorem dodatkowo zwraca na siebie uwagę. Podobają mi się zwłaszcza obicia w delikatnych i stonowanych odcieniach. Nie są krzykliwe czy chaotyczne, a w subtelny sposób urozmaicają przestrzeń. Szczególnie zachwyciły mnie propozycje w łagodnych szarościach i naturalnych beżach. Jestem ciekawa, czy Was też?:)
 
zygzak sofa
 
fotel szewron
 
 
 
Niektóre inspiracje prezentują bardziej zdecydowane kolory. Ważne jednak, żeby w takiej sytuacji pozostałe elementy stanowiły jedynie tło! Bo jeżeli wszystkie przedmioty będą w tak żywych i wzorzystych wydaniach, to może zapanować wizualny chaos:)Szewron, pomimo swojej prostoty, wysuwa się jednak na pierwszy plan. Dlatego, jeden czy dwa akcenty tego motywu w zupełności wystarczą. Takie rozwiązania, jak te poniżej, nie tylko wdzięcznie wyglądają, ale i mają dzięki temu w sobie klasę.
 
szewron kanapa
 
 
 
 
Chociaż najczęściej obecny na sofach, szewron występuje też pod innymi postaciami. Równie dobrze wygląda na zasłonach, dywanie czy nawet… całej ścianie:) Wszystko zależy, czy ma to być mały akcent, np. w postaci dywanika w kuchni czy główna dekoracja pomieszczenia.
 
szewron zasłona
 
szewron sypialnia
 
 
To, co najbardziej spodobało mi się w szewronowych inspiracjach, to rozwiązania na poduchcach:)Moim numerem jeden jest łóżko w delikatnym biało–szarym obiciu. Samo w sobie jest zwyczajne. Jednak z motywem szewronu od razu wygląda wesoło i oryginalnie Loving it!:)
 
 
 
 
Na koniec coś zupełnie z innej bajki, co jednak też może służyć jako element dekoracyjny. Zastanawiam się, czy nie sprawić sobie takiej tacki do domu – serwowałabym na niej kawę dla gości. Świetna i modna ozdoba na przyjęcia:)
 
 
 
Ciekawa jestem czy odważylibyście się na tak zdecydowany wzór w waszych wnętrzach?A tymczasem wszystkim życzę miłego długiego weekendu:)!!!
 
P.S. W ramach inspiracji ślubnych:)Gdyby ktoś chciał z Was karteczki na podziękowania dla gości z szewronem w tle, to można wydrukować je tutaj:)


Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.