Salon

Inspiracja tygodnia: rodzinna galeria na ścianie, czyli jak wieszać ramki i obrazy!

Bardzo lubię różnego rodzaju zdjęcia, szczególnie z rodzinką czy przyjaciółmi. Zwłaszcza te robione z zaskoczenia - są najlepsze :) U mnie w domu najczęściej są schowane w albumach albo na laptopie. Mam kilka ramek zawieszonych gdzieniegdzie, ale uwaga: w przeciągu tygodnia będzie ich znacznie więcej!:) W sypialni już wiszą dodatkowe 3:)Jeszcze dziś kupie uchwyty i dołącza do nich cztery:) Obiecuję, że po skończeniu, uwiecznię to fotorelacją - specjalnie dla Was:)W końcu  dlaczego by nie wyeksponować tych najładniejszych na widoku? Inspiracją tego tygodnia jest więc rodzinna galeria na ścianie - znalazłam kilka ciekawych aranżacji, którymi chciałabym się z Wami podzielić. Niektóre galerie są naprawdę imponujące! A niektóre stworzone według całkiem ciekawych pomysłów.Najbardziej ciekawe jest to, że galerie można tworzyć w każdym pomieszczeniu - na pustej ścianie, nad kanapą, tuz na wejściu, czy nawet w łazience. Zdjęcia powinny mieć wspólny motyw, czy to podobne ramki, czy tematykę, a może kolor? Warto zastanowić się, czy obramowania powinny być wyrównane do góry w jednej linii, czy od dołu - tak aby tworzyły uporządkowaną kompozycję. Wielu projektantów poleca, aby zachować równe odległości pomiędzy nimi, wtedy nie będą tworzyły rozgardiaszu. Moim zdaniem świetnie prezentuje się  tak zwane hybrydy, czyli zdjęcia w połączeniu ze sztuką, pamiątkami, czy typografią. One mają duszę.

Warto zapamiętać: zdjęcia zawieszone  w poziomie poszerzają optycznie pokój. Z kolei ramki zawieszone  w pionie sprawiają,że wnętrze wydaje się być wyższe. mam też dla Was filmik, jak wieszać taką galerię na ścianie. Poniżej  moje ulubione typy :) Ciekawa jestem, które do Was przemówią najbardziej:)No to do dzieła!:) Ha!A tu ostatnio przez mnie uwielbiane turkusy!:)Centralny punkt stanowi tablica w białej oprawie, nad nią zdjęcie i typografia zostało wyrównane ze sobą co do linii brzegu, dzięki czemu uzyskano harmonię. Po obu stronach postawiono na pionowe zawieszenie obrazków, dzięki czemu świetnie wykańczają środek. Podobają mi się turkusowe dodatki w postaci drobnych elementów, które nawiązują do stolika.

 źródło: Facebook.com
 
+ pokaż całość

Dość często takie galerie tworzy się na korytarzach, przy schodach w holu itp. Wraz z prostą ławeczką i kilkoma elementami dekoracyjnymi tworzy bardzo sympatyczny kącik. Romantyczna donica z kwiatem, parę książek i charakterystyczne stojące ozdoby podkreślają nostalgiczny charakter galerii. Bardzo ciekawym zabiegiem jest podświetlenie, które przyciąga uwagę do zawieszonych zdjęć.

ramki powieszone w korytarzu
źródło: pinterest.com
galeria zdjęć w korytarzu
źródło: pinterest.com
Poniżej zdjęcia tuż nad schodami. Zauważcie, że zostały oprawione w te same ramki, dzięki czemu tworzą jednolitą całość (od najdłuższego prostokąta w linii prostej do najkrótszego).
ramki nad schodami
źródło: tumblr.com

Równie często widuję ekspozycję rodzinnych fotek w salonach - zawieszonych na ścianie albo ułożonych na półkach. Poniższa aranżacja jest naprawdę dobrze przemyślana. Zauważcie, jakie nawiązanie tworzy żółte tło na niektórych zdjęciach do koloru lampek przy sofie. Indywidualny klimat wnętrza podkreśla także zastosowana obok zdjęć typografia. Punkt za oryginalny i jednocześnie przytulny efekt :) Tu widzimy, że galeria wyrównana jest do linii brzegowej półeczki.

galeria zdjęć w salonie
źródło: pinterest.com
półeczka na ramki i obrazy
źródło: pinterest.com

Zainteresowały mnie szczególnie galerie w jadalniach. Wcześniej nie brałam pod uwagę tego pomieszczenia pod kątem ekspozycji rodzinnych fotek. Poniższe aranżacje przekonały mnie jednak, że to całkiem dobry pomysł :) W sumie w jadalni spędza się bardzo dużo czasu. Przyjemnie by było podczas posiłku zerknąć na roześmiane buzie w wakacyjnej aurze :) Poniżej galeria, która tworzy owalny kształt!Loving it!

jak powiesić zdjęcia
źródło: pinterest.com
 
zdjęcia w jadalni
 źródło: pinterest.com
obrazy i zdjęcia w jadalni
galeria zdjęć w jadalni

Kuchnia utrzymana w kolorze czarno-białym z cytrynowymi krzesłami wygląda świetnie. Prawdziwego klimatu nadaje jej galeria zdjęć w prostych czarnych ramkach. Całe pomieszczenie zyskuje dodatkowo na rodzinnej atmosferze, jest proste, ale przy tym pełne wdzięku.

galeria zdjęć w kuchni
źródło: pinterest.com

A co powiecie na czarno-białą odsłonę sypialni ze sporą galerią obok łóżka? Jak dla mnie, charakter wnętrza jest troszkę zbyt surowy. Z chęcią przełamałabym go jakąś inną barwą, aby nadać mu więcej ciepła. Pomysł sam w sobie jest jednak bardzo dobry. Szczególnie, gdy wśród zdjęć pojawią się romantyczne wspomnienia... :)

zdjęcia w ramkach w sypialni
źródło: pinterest.com

Pomysłów na rodziną galerię jest tysiące - można tak też stworzyć całe drzewo genealogiczne! Historia rodzinna i dekoracja w jednym. Rozwiązanie warte uwagi :) A może macie taki genealogiczny zapis u siebie w domu?

drzewo genealogiczne na ścianie
źródło: pinterest.com
drzewo genealogiczne galeria
źródło: pinterest.com
 
A może tak galeria z obrazami postawiona na podłodze i oparta o ścianę? A dlaczego by nie? To zdecydowanie mój faworyt!Bardzo artystycznie, lekko i frywolnie.
 
obrazy na ziemi
 
A co powiecie na galerię luster?:)Mogą świetnie odbijać przestrzeń. Myślę,że fajny sposób na dekoracje kafejki, czy modowego butiku.
 
galeria luster na ścianie
 
A na koniec jeszcze kilka inspiracji z galeria na ścianie w roli głównej!:)
 
jak utworzyć galerię na ścianie
 
 
źródło: Pinterest.com
 
Więcej na temat galerii na ścianie przeczytacie także tutaj i tutaj:)
 
Miłego dnia!:)


Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.