Inspiracje... wypoczynkowe, czyli before & after małej biało-czarnej sypialni z turkusowym dywanem

Kto jeszcze trochę by pospał? Ja ostatnio jestem rannym ptaszkiem i do tego staram się ćwiczyć. To daje mi energię na cały dzień. Dlatego już od samego rana zapraszam serdecznie do przyjemnego wnętrza i to w wydaniu before & after.

After

sypialnia after

Before

sypialnia before
+ pokaż całość

Wnętrze jest dość niewielkie, więc najlepszym miejscem na ustawienie łóżka okazała się ściana z oknem - według feng shui to niezbyt dobry pomysł, jednak zastosowano tutaj świadomie bądź nie remedium na to, czyli wiszące nad wezgłowiem lustro. Stawiam na to, że świadomie, bo albo właścicielka miała na uwadze zachowanie dobrej energii w sypialni - na co wskazuje fakt, że tafla szkła i rama są ośmiokątne, czyli o typowym dla feng shui kształcie lusterek ba gua. Albo postanowiła w ten sposób po prostu wzbogacić wystrój - tak czy owak lustro zawisło we właściwym miejscu ;) Oprócz tego elementu sypialnię zdobią też inne drobne przedmioty, jak chociażby dwa rysunki gór, wiklinowe pufki czy przytulne dywany.

mała sypialnia inspiracje
aranżacja małej sypialni
białe panele w sypialni

Zauważyliście, że na suficie położono białe panele? Cienkie jak listewki dodają charakterystycznego klimatu wnętrza na poddaszu albo domku w górach. Po drugiej stronie pokoju mamy dekoracyjną ścianę telewizyjną - w cienkim paśmie pomiędzy drzwiami a małą garderobą ukrytą za kotarą. Spójne czarne elementy kontrastują ze śnieżną bielą, choć jak dla mnie sprawiają zbyt "masywne" wrażenie. A Wam jak się wydaje? Ciekawym pomysłem jest aranżacja na ścianie nad komódką - prostokątny czarny telewizor zdaje się wykorzystano jako kolejny element galerii ściennej! Pozostałe prostokątne, tylko nieco mniejsze, ramki tworzą z nim przemyślaną kompozycję.

turkusowy dywan w sypialni
ściana telewizyjna w sypialni
aranżacja ściany telewizyjnej

Bardzo spodobał mi się kąt z dużym lustrem - także w czarnej ramie - oraz krzesłem ze wzorzystą poduszką. Niby nic takiego, to w końcu tylko... lustro, krzesło i poduszka :) Ale jednak razem, i to w połączeniu z turkusowym dywanem dają jakiś taki świeży, harmonijny klimat, dopełniają całość w subtelny i wyważony sposób. Mnie to naprawdę urzekło, a Was?

lustro w aranżacji sypialni

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.