Inspirująca aranżacja otwartej przestrzeni na 39 m2 - czyli salon i sypialnia, kuchnia i jadalnia oraz gabinet w jednym :) :)

Kto miał przyjemność zamieszkiwania kawalerki - i to tej mniejszych rozmiarów - wie doskonale, że jej aranżacja to nie lada wyzwanie. Sama się do tego grona osób zaliczam, więc wiem, co mówię :) Jak sprawić, by jedno pomieszczenie służyło za wszystkie? By było zarazem wypoczynkowe, ale i użytkowe, relaksujące i przy tym motywujące do pracy? Mam coś, co powinno Wam się spodobać :) Propozycja niezbyt dużego (choć znowu takiego nie najmniejszego - 39 m2 to według mnie już jakiś sensowny metraż kawalerki ;) mieszkania, które wyjątkowe jest z tego względu, że... wszystko mieści się w jednym pokoju. Łóżko tuż obok sofy, biurko tuż przy stole jadalnianym - mogłoby się wydawać, że w takim wnętrzu zapanuje kompletny chaos. A jednak nie! Mieszkanko jest czyściutkie, bielutkie, bardzo uporządkowane i niezwykle przyjazne :) Dodatkowym plusem jest to, że jest utrzymane w klimacie skandynawskim. Spójrzcie tylko na część salonową. Duże okna rozświetlają białą przestrzeń. Niestandardowy kształt sprawia, że wnętrze jest tym oryginalniejsze. Meble są proste i pozornie wydają się niedopasowane. Ale dopiero razem tworzą bardzo spójną całość - sofa, 3 stoliczki kawowe czy taboret w głębi pomieszczenia nawiązują do siebie skromnym wzornictwem. Żarówka na dłuuuugim kablu nad stoliczkami urozmaica aranżację. A zauważyliście w drugim końcu pokoju łóżko? :)

aranżacja otwartej przestrzeni

+ pokaż całość

aranżacja sypialni
Łóżko przysunięte jest do ściany, a za oknem rozpościera się piękny widok. Jaki romantyczny kącik, nie sądzicie? :) Ciekawa roślinka w doniczce i kilka ozdób na półkach to w zasadzie wszystkie dekoracje. Mimo tego niczego tutaj nie brakuje. Wręcz przeciwnie - wydaje się, jakby wnętrze było pełne i bogate.
aranżacja łóżka w sypialni
Widzicie tą kaskadową aranżację na stoliczkach kawowych? Na każdym jakaś ozdóbka :) Ciepły odcień drewna ciekawie przełamuje dominującą kolorystykę bieli i szarości. Kolorowe akcenty kwiatów i cukierków wzbogacają ten efekt.
aranżacja wnętrza w stylu skandynawskim
wnętrze w stylu skandynawskim

A co powiecie na podłogę z drewnianych desek pomalowanych na biało? :)

podłoga z białych drewnianych desek
Kuchnia składa się z segmentu białych mebli o gładkich frontach. Część ściany nad blatem wyłożona białymi kafelkami świetnie uzupełnia tę aranżację. Na każdym kroku można znaleźć jakiś zielony, naturalny element :) To dobry sposób na wprowadzenie do wnętrza ciepła i przytulności.
biała kuchnia aranżacje
Rozkładany stolik to idealne rozwiązanie dla małej przestrzeni. Po drugiej stronie pokoju znajduje się część biurowa. Proste biurko dobrze komponuje się z resztą otoczenia. Wiszące półeczki, kwiaty i pojedyncze fotografie konsekwentnie dekorują wnętrze.
otwarta przestrzeń aranżacje
styl skandynawski we wnętrzach

aranżacja miejsca pracy
Łazienka jest taka, jak pozostała część mieszkania, czyli skromna i schludna. Jedynym akcentem kolorystycznym jest niebieski ręcznik i kwiat na umywalce. Zwróćcie uwagę na prysznic - nie ma brodzika, prysznic to tak naprawdę część podłogi. To dość częste rozwiązanie w skandynawskim stylu. Mnie osobiście bardzo się podoba, a Wam?
biała łazienka aranżacja

I co sądzicie o tej subtelnej, skandynawskiej inspiracji? :)

skandynawskie inspiracje w aranżacji wnętrz
aranżacja korytarza inspiracje
Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.