Salon

Inspirujące mieszkanie, które porywa skandynawską funkcjonalnością i urzeka paryskim szykiem

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam coś tak wyjątkowego, że aż sama czuję się podekscytowana ;) ;) Mowa o całkiem przyjemnych skandynawskich wnętrzach, ale uwaga, uwaga - w nietypowym, czarującym klasą i wykwintnością paryskim klimacie. Całe mieszkanie bazuje na północnej funkcjonalności i prostocie, jednak czerpie jednocześnie ze starodawnych dodatków, w których zamknięta jest nostalgia i francuski szyk... Brzmi wspaniale, przynajmniej ja tak odbieram to mieszkanie :) Spójrzcie tylko poniżej i podzielcie się swoimi wrażeniami - czy Was też taka koncepcja aranżacji urzeka?

aranżacja salonu

Rozbielona kolorystyka wpływa na łagodny i kojący klimat wnętrza. Aż nie chce się odrywać oczu od tego typu aranżacji, a co dopiero wychodzić z takiego salonu ;) Puszyste pledy na krzesłach wzbogacają pokój o przytulność i ciepłe skojarzenia. Delikatne ozdoby, jak rośliny czy nawet książki w tej roli, dopełniają całości.

eleganckie wnętrza
+ pokaż całość

Zwróćcie uwagę na wysokość wnętrza - ponadprzeciętna. Dlatego też aranżacje w takim stylu najlepiej wypadają w kamienicach, gdzie przestrzeń wydaje się być niczym nieograniczona. Do tego bogato zdobiony, wręcz królewski sufit w jednym pomieszczeniu, wdzięczna sztukateria w drugim i zachwycający efekt szyku i klasy gotowy. To właśnie dzięki takim akcentom skandynawskie wnętrza ze swoim prostym wyposażeniem zyskują na oryginalności.

skandynawski salon z paryskim szykiem
francuskie inspiracje we wnętrzach
aranżacja jadalni

Gdyby zasłonić lewą część wnętrza, to poniższa kuchnia wydawałaby się całkiem zwyczajna i zdecydowanie w skandynawskim stylu. Mamy przecież bielone drewniane deski na podłodze, białe kafle nad blatem roboczym, proste - wręcz skromne wyposażenie, zaledwie dwa kwiatki... I sympatyczną lodówkę Smeg w jasnym odcieniu :) Jest jednak jeden element, który po swojemu zakłóca tę niewyszukaną kompozycję, nadając jej zupełnie nowe znaczenie. Mowa o niebanalnym regale, a raczej witrynie, czy może jej ramie - w każdym razie o meblu, który całkowicie dominuje w aranżacji i, co więcej, wzbogaca ją o sentymentalne, gustowne nawiązania do paryskiego wdzięku. Co sądzicie o takim połączeniu?

aranżacja kuchni
kuchnia w stylu skandynawskim

Podobny kontrast znajdujemy w domowym gabinecie - po jednej stronie funkcjonalna standardowa linia skandynawskiego stylu, a po drugiej imponujący przejaw francuskiej elegancji. Czyli tutaj ogromne lustro w dekoracyjnej, rzeźbionej i dość masywnej ramie w kolorze złota. Znowu iście po królewsku ;)

aranżacja domowej pracowni

A jak podoba Wam się sypialnia czy łazienka? Niemal wszechobecna biel z podwójną mocą eksponuje czarne detale. To klasyczne połączenie chyba nigdy się nie znudzi ;)

aranżacja sypialni
aranżacja białej łazienki

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.