Inspirujące pomysły na dekorację świątecznego stołu!

Ho, ho, ho, Święta tuż za rogiem! Kto gotowy, ręka do góry! :) Na dzisiaj przygotowałam dla Was coś, co pomoże Wam przygotować świąteczne dekoracje - tym razem na świąteczny stół ;) Głównie składają się z gałązek świerkowych, wiązanek, świec - bo co lepiej oddaje klimat Bożego Narodzenia niż te cudowne naturalne elementy? Zapraszam do inspirowania się i dzielenia swoimi pomysłami na ozdóbki wigilijnego stołu! Czekam z niecierpliwością :)

dekoracje na świątecznym stole

źródło: pinterest.com

+ pokaż całość

Zaczynamy od dekoracji nad stołem, czyli oryginalnego sposobu na zagospodarowanie na przykład lampy na świąteczny czas :) Zwykłe cieniutkie gałązki z listkami stanowią całą ozdobę! Proste i bezpretensjonalne, jak podoba Wam się taki pomysł?

świąteczna dekoracja nad stołem

źródło: style-files.com

Równie dobrze żyrandol nad świątecznym stołem można przystroić bombkami, świeczkami i gwiazdkami... To także sprawi odpowiednie wrażenie i podkreśli uroczysty charakter Świąt Bożego Narodzenia. Możliwości jest mnóstwo, a końcowy efekt zależy od inwencji osoby dekorującej ;)

świąteczny żyrandol ze świeczek i bombek

źródło: pinterest.com

A tu pomysł, który całkowicie mnie rozczulił! :) Winietki na wigilijny stół sprawdzą się zwłaszcza wtedy, kiedy spodziewacie się dużej liczby gości. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przygotować tylko kilka sztuk, gdy zasiadacie do wieczerzy w gronie najbliższych osób. Wtedy zwyczajne, zadrukowane imionami karteczki, można przyozdobić pojedynczymi gałązkami świerkowymi. Efekt rewelacyjny, prawda?

świąteczne winietki

źródło: style-files.com

Innym sposobem na winietki są najprostsze zimowe elementy - jak na przykład posrebrzana szyszka z doczepianą karteczką z imieniem gościa. To bardzo dekoracyjny zabieg, który można wykonać w ciągu kilku chwil.

świąteczna winietka z szyszki

źródło: pinterest.com

A może by tak personalizowane widelczyki i łyżeczki na świątecznym stole? Pomysł niezwykle ciekawy, jeżeli macie nieco więcej czasu, możecie zabawić się w przygotowanie specjalnego zestawu dla każdego gościa z osobna! Jeśli nie na samą wigilijną wieczerzę, to chociaż pozostałe posiłki w trakcie Świąt :)

personalizowane sztućce na stole świątecznym

źródło: style-files.com

A propos sztućców, to co powiecie na wyjątkowe świąteczne... skarpetki, w których mogłyby się ukryć? :) Oryginalne i urocze, takie rozwiązania lubię najbardziej! :)

sztućce w świątecznych dekoracyjnych skarpetkach

źródło: pinterest.com

Świąteczny stół w bardzo prosty sposób można przystroić gałązkami świerkowymi na całej jego długości. To zapewni odświętną oprawę niczym w restauracji i nie zajmie wcale dużo czasu (dobra opcja dla zapracowanych osób ;) Wystarczy rozłożyć choinkowe elementy na obrusie, może do tego lekko je udekorować małymi bombkami albo gdzieniegdzie tea lightem? Jeśli taka ozdoba mocno ograniczy miejsce na niewielkim blacie, warto ułożyć choćby zielony akcent w rogu.

dekoracja świątecznego stołu

źródło: style-files.com

gałązki świerkowe na wigilijnym stole

źródło: style-files.com

bogata dekoracja z roślin i szyszek na świątecznym stole

źródło: style-files.comAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.
Ebooki Lovingit