Inspirujący dom, pełen natury i koloru, zaaranżowany w... starym kościele!

Tak, tak, to nie żart! Mamy przed sobą niesamowitą właścicielkę niesamowitego domu, w którym wszystko może się zdarzyć... przynajmniej aranżacyjnie ;) Isabelle, mieszkająca w tym konkretnym londyńskim domu już od 14 lat, zajmuje się zawodowo ogrodnictwem. To zresztą widać w wypełnionych roślinnością i przeróżnymi kwiatowymi kompozycjami wnętrzach. Jak sama mówi, lubi zmieniać ich wystrój, łączyć style, a aktualna aranżacja zależy w zasadzie od jej wizji i nastroju :) Gustuje w ciemnych i nasyconych kolorach oraz oczywiście wszelkiej roślinności. Jak zobaczycie, wybiera bardzo ciekawe rozwiązania - przestrzeń aż kipi od wzorzystych detali (wyraźny wzór znajduje się nawet na podłodze w kuchni!), barwnych akcentów czy oryginalnych ozdób, których tu niemało. Co ciekawe, mieszkanie zostało urządzone w budynku, który kiedyś służył jako kościół - stąd charakterystyczne okna na niższym piętrze, dodające niepowtarzalnego, wręcz zamkowego klimatu!

wzorzysta podłoga w aranżacji na poddaszu
+ pokaż całość

Kuchnia na poddaszu jest niewielka, a więc aby ją napełnić wizualną przestrzenią, Isabelle zdecydowała się na białe szafki i białe kafle na ścianie. Jako że nie lubi monotonii, i tutaj nie mogło zabraknąć oryginalnego elementu - wzorzysta podłoga w romby jest tą kuchenną kropką nad i :) Wnętrze jest małe, ale przytulne.

aranżacja małej kuchni na poddaszu
aranżacja małej kuchni z białymi szafkami

W jadalni, jak dla mnie, nieco brakuje naturalnego światła. Taki jest właśnie urok wnętrz pod skosami - nie wszędzie docierają promienie z okien i świetlików. Tutaj również widać zamiłowanie właścicielki do ciemniejszych akcentów. W aranżacji dominuje nowoczesna forma wykończona klimatycznymi i osobistymi dodatkami, jak zdjęcia, świece i oczywiście ukochane kwiaty.

aranżacja małej jadalni na poddaszu
rośliny i dekoracje w aranżacji jadalni

Salon nabiera bardzo zdecydowanego charakteru i już na pierwszy rzut oka wiadomo, dlaczego ;) Jedna ze ścian pomalowana ciemną farbą, i to eksponująca jeszcze w tak ciekawy sposób regał z książkami, robi spore wrażenie. Wnętrze dekorują złote dodatki, abstrakcyjny obraz, wyjątkowe okazy w donicach, a po drugiej stronie pokoju - kolejny oryginalny przejaw, tym razem półka na całą szerokość ściany z wystawką ozdób, kolorowych butelek, kielichów itd.

aranżacja salonu na poddaszu w granacie
ściana w kolorze w aranżacji salonu
aranżacja regału w kolorze w aranżacji salonu
złota lampa w aranżacji salonu
półka z dekoracjami we wnętrzu
aranżacja salonu na poddaszu

Z salonu wychodzi się na ukwiecony balkon, dumę właścicielki domu :)

aranżacja salonu na poddaszu z wyjściem na balkon
ciemna ściana i kwiatowe dekoracje w salonie
dekoracja roślinna w donicy

Białe ściany i meble w sypialni tworzą jasną, kojącą przestrzeń. Ścianę nad łóżkiem udekorowano galerią obrazów, obrazków i kwiatowych nawiązań. Sypialnia łączy się z prywatną łazienką, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Ma swoje plusy i minusy, ale to zdecydowanie wygodna opcja ;)

galeria obrazów i kolorowe poduszki w sypialni
aranżacja białej sypialni

I przechodzimy do kościelnych pozostałości, które wprowadzają niezwykły, nieco tajemniczy klimat do całego domu :) Mowa o łukowatych oknach, wykończonych czerwoną cegłą, tak charakterystycznych dla tego typu sakralnych czy po prostu zabytkowych budowli. Niesamowite wrażenie, prawda? Nie każdy dobrze czułby się w takim wnętrzu, ale dla miłośników cegieł w aranżacji to nie lada gratka :)

czerwone cegły i kościelne okna w aranżacji
typografia i kolory w aranżacji wnętrza
okna w łuki z czerwoną cegłą w sypialni
czerwone cegły w aranżacji sypialni

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.