Salon

Interesujące before & after, czyli jak zrobić w salonie przytulną leżankę w oknie

Dzisiaj temat w całości poświęcony jest leżance w oknie - jednemu z najwygodniejszych i... najprzytulniejszych rozwiązań w domu, jak dla mnie :) Wiele razy już zwracaliśmy uwagę na siedziska i ławeczki zaaranżowane na parapecie czy w okiennej wnęce, natomiast teraz chciałabym Wam pokazać jeden konkretny przykład. Zobaczycie before & after salonu, a dokładniej jego części właśnie pod oknem. Leżanka z widokiem krok po kroku, czyli jak w całkiem prosty, choć wymagający czasu i energii sposób stworzyć miłe miejsce do odpoczywania :) Jeśli jesteście ciekawi, zapraszam, a jeśli ktoś z Was samodzielnie konstruował taką ławeczkę - może również w całej zabudowie z regałami albo i w jakimś mniejszym zakresie - koniecznie podzielcie się swoim dziełem w komentarzach!

Niemal na całą szerokość salonu w dużym oknie zorganizowano przytulne siedzisko - w sam raz do popołudniowego...
+ pokaż całość
Rozmaite poduszki o różnej wielkości, wzorach i kolorach dekorują znacząco przestrzeń. Umiejscowione na leżance w oknie...

Zobaczcie tylko, jak prezentowało się wnętrze before. Salon zapewniał dość spore możliwości, jednak zawsze powtarzam, że trzeba się znać na rzeczy oraz mieć sporą wyobraźnię, żeby funkcjonalnie i zarazem pięknie urządzić przestrzeń :) Uważam więc, że właściciele domu spisali się tutaj świetnie, bo dość przestronny pokój dzienny odświeżyli i ożywili, kierując w zasadzie całą uwagę na najbardziej przytulną część - czyli właśnie leżankę w oknie.

Salon before oferował wiele miejsca do zagospodarowania i przede wszystkim duże okno. Właściciele domu postanowili...

Na samym początku powstała kontrukcja. Drewniana rama na podłodze to podstawa, aby później na niej budować pożądane meble i by trzymać się równo linii ;) Wydaje się, że to wcale nie jest trudne - bo i owszem, znając dokładne wymiary i założenia, skomplikowane to nie jest - jednak należy znać wcześniej dokładny szkic i rygorystycznie się go trzymać. W przypadku takiego DIY każde przesunięcie o kilka milimetrów może wpłynąć na efekt prac remontowych.

Przygotowanie leżanki pod oknem właściciele domu rozpoczęli od wybudowania konstrukcji - obramowania na podłodze.

Właściciele mogliby poprzestać na leżance w oknie, jednak dysponując całkiem przyjemną przestrzenią, zdecydowali się dobudować również po jednym regale z każdej strony siedziska. Oczywiście taka konstrukcja była od samego początku uwzględniona w planie. Zobaczycie jak meble poprzez swoja symetrię świetnie wprowadzają ład i harmonię do salonu.

W trakcie remontu właściciele domu, oprócz konstrukcji pod leżankę, przygotowali także drewniane regały. Na półkach...

Tu już dokładniej widać, w jaką stronę zmierzali gospodarze, prawda? :) Drewno pomalowane białą farbą idealnie wtapia się w ścianę i w ogóle cały pokój, dodaje subtelności i wnosi świeżość. Puste półki aż proszą się, aby zagospodarować je rodzinnymi pamiątkami, książkami i niewielkimi ozdobami, które ostatecznie wpływają na charakter wnętrza.

W trakcie remontu zabudowano część węższej ściany, tworząc kameralne miejsce do odpoczynku - leżankę w oknie, oraz po...

I tak oto mamy efekt metamorfozy, czyli z pustego pomieszczenia powstała wręcz fascynująca przestrzeń, czysta i jasna, relaksująca i bardzo praktyczna. Leżanka w dużym oknie wygląda świetnie, sama najchętniej urządziłabym taką u siebie! A Wam jak się podoba? :)

Biel oraz piaskowy odcień beżu na kotarze czy wiklinowych koszykach nadają wnętrzu elegancki i naturalny klimat. Salon...
Najbardziej klimatyczną część salonu, czyli leżankę pod oknem, urozmaicono wieloma drobnymi akcentami. Jedną z...

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.