Salon

Jak przemienić poprawne, stonowane wnętrze w odważną wypoczynkową przestrzeń, czyli before & after salonu z jadalnią :)

Najnowsze before & after nadchodzi! Jeżeli macie ochotę na ciekawą przemianę przestrzeni dziennej, a dokładniej salonu i jadalni, to świetnie trafiliście :) Z ciepłego i całkiem przyjemnego wnętrza właściciele domu przekształcili pokój w urozmaicone kolorowymi dodatkami i wzorzyste miejsce wypoczynku i nie tylko. Przede wszystkim, co da się zauważyć, pomieszczenie rozbielało - i dosłownie, i w przenośni, bo zarazem cała aranżacja pojaśniała, pełna blasku i świeżości. Zauważcie, że wnętrze nie jest wcale wielkie, ale jednak bielutkie otoczenie i orzeźwiający niebieski odcień w jakiś sposób potęgują przestrzeń, a przynajmniej takie można odnieść wrażenie. Aranżacja z pewnością stała się mniej standardowa, a bardziej zindywidualizowana. Wcześniej salon bazował na stonowanych odcieniach kawy (ok, może teraz mam na nią ochotę, stąd to skojarzenie :)). Warto zwrócić uwagę, że w nowej aranżacji zmieniono ustawienie mebli, otwierając salon na jadalnię, którą wcześniej rozgraniczała główna sofa.I prawie nie do poznania aranżacja salonu after :) Co o niej sądzicie?

salon after
+ pokaż całość

Połączenie różnorodnych wzorów, od pasków do szewronu, jest dość zrównoważone, dzięki czemu poszczególne detale, jak poduszki, pledy i dywany, nie kłócą się ze sobą. Uwagę przyciąga do siebie także abstrakcyjny obraz wiszący nad kominkiem. Jest na tyle duży i wymowny, że nie potrzebuje żadnych dodatkowych dekoracji wokół siebie.

kolory i wzory w salonie

BEFORE

before salonu

Myślę, że wnętrze zyskało na tej perspektywie, a Wy? Zdecydowanie też bardziej podoba mi się jadalnia, której - jak dla mnie - nieco smutny wystrój ustąpił miejsca zdecydowanym rozwiązaniom. Przyznam, że tym, co mnie najbardziej tutaj urzeka, jest żyrandol, a szczególnie jego błękitne małe klosze, które tworzą spory kontrast z czarnymi akcentami. Jednym z nich, i jednocześnie też sporym zaskoczeniem, może być czarna ściana, mniej więcej od połowy swojej wysokości do sufitu. To między innymi dzięki niej wystrój ma zdecydowanie odważny i nietuzinkowy charakter.

jadalnia before
jadalnia after

A co powiecie o solidnym, drewnianym stole w jadalni? Jego niemalże surowa postać łagodzi nieco wyraziste i żywiołowe detale w aranżacji. Tak zróżnicowana paleta barw, opierająca się na prawie wszystkich podstawowych odcieniach - bieli, czerni, brązie, błękicie, a nawet zieleni - kreuje zaskakująco zgodną i spójną przestrzeń. Wystrój składa się pozornie z najprostszych i nawet niewyszukanych w formie przedmiotów i mebli, a jednak jako całość prezentuje oryginalną aranżacyjną koncepcję, która... jak Wam się podoba? :)

czarna ściana w jadalni

 Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.