DIY

Jak samemu stworzyć obrazki do ramek?

Dziś z cyklu zrób to sam przygotowałam z Alicją z Ideowo.pl intrygujące kolorem i formą obrazki do ramek. I wcale nie trzeba pięknie malować ani rysować, wystarczy zebrać potrzebne materiały i poświęcić trochę czasu i na pewno każdy z Was wyczaruje takie małe dzieła. Mają ciekawe kolory i gradacje odcieni. A wielkim plusem jest to, że niewiele kosztują, a barwy można dobrać odpowiednie do wnętrza. Więc jeżeli znudziły Ci się twoje stare zdjęcia czy repliki nie trać fortuny na drogie sesje zdjęciowe tylko zrób to sam:)

_MG_3503
+ pokaż całość

Aby wykonać takie obrazki będziecie potrzebowali:

materiały do obrazków

1. Ramki w których chcecie coś zmienić, u nas 2 sztuki z passe-partout dla obrazka o wymiarach 20/29.

2, Biała farbka plakatowa w tubce ( nam wystarczyła 1 sztuka 30ml pojemności ale lepiej mieć 2) można kupić w księgarni.

3. Kolorowe farby (u nas również w tubkach akwarelowe w 4 kolorach czerwony, niebieski, fioletowy i zielony) można pożyczyć od dziecka...:)

4. Duży pędzel, naczynie na wodę i naczynie do rozrobienia farby

5. linijka, klej, nożyczki, ołówek

6. Kilka kartek z dużego bloku technicznego. ...i zaczynamy:

obrazki krok 1

Oto jak to zrobić:

1. na początku przygotuj kartkę z bloku technicznego, wodę a do osobnego naczynia wyciśnij z tuby trochę białej farby. Wybierz kolor, od którego chcesz zacząć i ilość wielkości ziarna grochu dodaj do białej farby i wymieszaj. Po uzyskaniu jednolitego koloru namaluj pasek szerokości ok 10cm wzdłuż krótszego boku kartki, po czym dodaj do farby kolejną analogiczną porcję koloru, wymieszaj. I znów pomaluj pasek obok tego poprzedniego. Postępuj tak aż zamalujesz całą kartkę. Barwa w miarę zbliżania się do końca papieru będzie coraz intensywniejsza.To samo zrób z pozostałymi kolorami. My stworzyłyśmy tym sposobem różowy, liliowy, błękitny i miętowy. Rada - gdy farba jest zbyt gęsta dodaj odrobinę wody ale ostrożnie aby zbytnio jej nie rozrzedzić.

obrazki krok 2

2. Pozostaw kartki do zupełnego wyschnięcia. Wyjmij z ramki passe-partout i przyłóż je do czystej kartki z bloku tech. zaznacz narożniki po czym delikatnie połącz je liniami za pomocą ołówka i linijki.

3. Teraz wyschnięte kolorowe kartki można pociąć na paski. Odcinaj paski o szerokości 1-2 cm wzdłuż długiego boku kartki tak aby na każdym pasku widoczny był wzrastający gradient barwy. Następnie paski potnij na krótsze prostokąty i kwadraty. My przygotowałyśmy po 2 kolory na jeden obrazek: różowy z liliowym i błękitny z miętowym.

obrazki krok3

4. Na wcześniej przygotowaną czystą kartkę z zaznaczonymi liniami passe-partout  zacznij przyklejać małe prostokąciki wzdłuż dłuższego boku. U góry kartki przyklejej najjaśniejsze odcienie kolorów, w środkowej części średnio-nasycone a w dolnej te najwyraźniejsze. Rada: zanim posmarujesz klejem papierek z kolorem przymierz go i sprawdź czy nie trzeba go nie skorygować nożyczkami gdy jest zbyt szeroki lub za długi. I tak aż wypełnią się granice passe-partout. (u nas nawet lekko z nawiązką).

obrazki krok 4

5. Z gotowej wyklejanki odcinamy nadmiar papieru, przymierzamy passe-partout i taśmą przyklejamy na tylnej stronie. Umieszczamy w ramce i gotowe. Tu aby zdjęcia były wyraźne w ramkach nie ma szybek ale Wy włóżcie swoje szybki a efekt będzie jeszcze lepszy! Tadam! :)

diy obrazki

Obrazki można różnie wyeksponować. Pionowo, poziomo... Fajnie wyglądają w poziomie zwrócone do siebie jasnymi stronami jakby kolory przenikały z ramki do ramki.

diy obrazki

Albo jedna w pionie a druga w poziomie:

obrazki diy

Mamy nadzieję że Was to zainspirowało a Wasza fantazja zaowocuje cudownymi kolorami i nowymi fakturami, bo przecież to mogą być kółeczka, romby, dachówki co tylko Wam się wymarzy. Takie własnoręcznie "wyprodukowane" obrazki będą również świetnym pomysłem na prezent...:) Mamy nadzieję że, się podobają. Za tydzień znowu coś nowego Wam przygotujemy - taki mamy plan:) Dajcie znać, co chcielibyście zobaczyć-chętnie się zainspirujemy:)

Pazdrawiamy Lou i Alicja z Ideowo.pl :)

 Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.