Jak stworzyć inspirującą przestrzeń dla malucha, czyli wzory i motywy w pokojach dziecięcych

Dzieci najczęściej roznosi energia - na pewno coś o tym wiecie :) Dlatego dobrze, żeby w swoim pokoju maluszek wypoczywał, ale i miał też dobre warunki do rozwoju. Odpowiednio dobrane motywy pozwolą zaaranżować przestrzeń tak, by spełniała swoje wszystkie funkcje - czyli była miejscem zabawy, nauki i relaksu. Chciałabym Wam zaproponować wzory, dzisiaj na nich się skupię. Kolorowe, jednolite, duże, małe - w zależności od tego, co lubicie i jaki efekt chcecie osiągnąć :) Dzięki wzorom pokój dziecka zyska na ożywionej i radosnej atmosferze. Można wybrać dekoracje stałe, np. wzorzyste ściany albo takie, które łatwo będzie zmienić, chociażby wzorzystą pościel. Spójrzcie na kilka typów poniżej. Jestem ciekawa, który przypadnie Wam do gustu?

kolory w pokoju dziecięcym

źródło: pinterest.com

+ pokaż całość

Tu dopiero panuje energia :) Ściana przyozdobiona wzorem wypełnia przestrzeń żywiołowym charakterem. Sporo jest tu też innych motywów - pościel z samochodzikami najbardziej mi się spodobała :)

wzorzysta tapeta w pokoju dziecięcym

źródło: pinterest.com

czerwone dodatki w pokoju dziecka

źródło: pinterest.com

Najbardziej stonowana wersja dekoracji to ta, gdzie wprowadzamy tylko jeden element. I to jeszcze w delikatnych, pastelowych kolorach :) Pokój skąpany w bieli i subtelnym błękicie wypełnia bardzo łagodna aura. Przestrzeń urozmaica pasiasty wzór na fotelu i delikatne prążki na ścianie. Nie jest to ozdoba dominująca, ale raczej wtapiająca się w aranżację. Zdjęcie, lampka i zabawki, czyli wszystkie drobiazgi w tym wnętrzu, tworzą piękną kompozycję. Konsekwencji można tylko pozazdrościć :) Tak harmonijne otoczenie na pewno dobrze wpłynie na rozwój maluszka :)

biały pokój dziecięcy

źródło: pinterest.com

A tu zupełne przeciwieństwo :) Co prawda ramy aranżacji też są stonowane - spójrzcie na podłogę z jasnego drewna i jedną ze ścian - ale dodatki odgrywają już pierwsze skrzypce. I to jakie dodatki! Pokój aż tonie w tęczy kolorów, a przy tym barwy są wyraziste i nasycone. Można tu spotkać kilka wzorów - kratkę, figury geometryczne, a przede wszystkim konkretne motywy. Drzewa i jabłuszka wymalowane na jednej ścianie, krajobraz na drugiej czy zwierzaczki ponad łóżkiem zamieniają to miejsce w prawdziwie magiczną krainę. A przynajmniej ja bym się tam tak czuła, będąc dzieckiem :) Motywy są bardzo przyjemne i kojarzą się z naturą. Zwierzęta, owoce i cała przyroda w takiej postaci mogą pełnić funkcje edukacyjne. Taka wesoła aranżacja przynosi więc podwójną korzyść dla malucha :)

wzorzyste motywy w pokoju dziecka

źródło: pinterest.com

pokój dziecięcy inspiracje

źródło: pinterest.com

Podobnie w poniższym przypadku. Mapa świata stworzona z różnokolorowych elementów (tkanin?) wygląda bardzo oryginalnie. Przygotowanie każdego kontynentu może być wielką frajdą, ale i nauką dla dziecka. A wspólna praca z rodzicem dodatkowo zbliży :) Pokój wydaje się być dość stonowany, drewno i jasny odcień nadają mu nawet powagi. Ale wystarczył ten jeden spooory szczegół na ścianie, by całkowicie zmienić jego oblicze. Takie dodatki, jak kuferki czy wiszący globus-lampa uzupełniają całość.

kolorowa mapa świata pokój dziecięcy

źródło: pinterest.com

Najczęściej spotykanym wzorem w dekoracji wnętrz są paski. Sama je lubię, choć w sumie niczego pasiastego chyba nie posiadam :) W garderobie owszem, ale tak dookoła? Nie, chyba nie :) Zobaczcie tylko, jak ciekawie wygląda aranżacja pokoju dziecięcego w klasycznym zestawie biel-czerń z dodatkiem intensywnej żółci. Pokój jest całkiem spory i dość wysoki, by można poszaleć z dekoracjami :) Elementy typografii, wiszące girlandy i właśnie paski to to, co nadaje ton temu wnętrzu. Kolorowe zabawki wystawione na parapecie nie sprawiają wrażenia nieporządku. Raczej dodają wesołego klimatu i wypełniają przestrzeń energią. Idealne miejsce do zabawy i rozwijania kreatywności, nie sądzicie?

paski w pokoju dziecięcym

źródło: pinterest.com

Duże, trójwymiarowe żyjątka wprowadzają mnóstwo uroku do pokoju. Girlanda z różnobarwnych piłeczek kojarzy mi się z czymś bajkowym :)

dekoracje w pokoju dziecięcym

źródło: pinterest.com

pokój dla dziewczynki

źródło: pinterest.com

Typografia w pokoju dziecka to też dobry pomysł, zwłaszcza o tak pozytywnym przekazie :)

wzory w pokoju dla dziecka

źródło: pinterest.comAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.