Jak tanio zmienić kuchnię? Post remontowy część trzecia i małe DIY:)

Mija już prawie drugi miesiąc od remontu, a cały czas czegoś nam brakuje:) Czekamy na meble do salonu i jadalni, część krzeseł, dodatki w pokoiku dzieci i sypialni, a w szczególności czekamy na schody. To będzie wyzwanie. Mieliśmy z nimi przeboje;) Dzień przed remontem stolarz powiedział nam, że nie podejmie się ich przerobienia:) Potem inny stolarz przemalował je nam, ale nie do końca ok i na dodatek stwierdził, że będzie je nam demontował w połowie września, czyli wtedy kiedy mam termin porodu:) Na szczęście wszystko skończyło się dobrze:) Mamy zdemontowane podstopnice i czekamy na wymalowanie schodów, a resztę dokończy nam stolarz bez konieczności ich demontowania:) Taki jest plan! Dam Wam znać:)

Skórzane uchwyty w kuchni (51051)

 

A tymczasem jak już Wam wspominałam, kuchnia była niby tym miejscem, w które najmniej ingerowaliśmy. Plany planami, ale czasem małe zmiany robią wielką różnicę. Niby zwykła wymiana lodówki na niezabudowaną, ale pociągnęła za sobą kolejne zmiany. Chcieliśmy ją fajnie wyrównać z pozostałymi meblami i wymarzyłam sobie półeczkę na wino. W następnym poście na pewno Wam ja pokażę. Jest boska!

Lodówk inox w kuchni niezabudowana (51052)

I dzięki tej niezabudowanej lodówce Amica kuchnia nabrała takiego bardzo rodzinnego charakteru. Mamy nasze wymarzone magnesy ze zdjęciami i dyspenser zimnej wody! To jest po prostu czad:) Przy tych upałach to było dla mnie wybawienie;) A po drugie nie muszę trzymać plastikowych butelek na blacie, uzupełniam trzy litry wody, schładza mi je i mam przyjemne z pożytecznym. Mój mąż z kolei ceni sobie funkcję Super zamrażanie, dzięki czemu schładza megaszybko swoje ulubione piwo:):):)

Drewniane blaty w kuchni (51053)

Bardzo wygodną technologią jest też na pewno No frost, bo oznacza... koniec z rozmrażaniem! Ta technologia na każdej półce ma utrzymywać taką samą temperaturę, poza tym kontroluje też wilgotność, żeby produkty były zawsze świeże. Naprawdę cieszę się z tej lodówki, ma więcej ciekawych funkcji niż poprzednia, których faktycznie używam:) A wiecie, że wszelkie ułatwienia są dla mnie na wagę złota:)


Drewniane mlynki w jadalni (51054)

Dodatki z drewna i korka w kuchni (51056)

Ze zmian w kuchni wymienialiśmy też blat na zupełnie nowy, tak że po niebieskim nie ma śladu. Kolor jest teraz idealny, blat nie jest w ogóle ze sklejek, tylko z prawdziwych desek i o taki właśnie efekt nam chodziło:) A jak już zamontowaliśmy blaty i półeczkę na wino w tym samym kolorze, to do nich kompletnie nie pasowały nam nowoczesne srebrne uchwyty. Zależało mi na podkreśleniu domowego przytulnego charakteru, ale zamiast wydawać majątek na pasujące skórzane uchwyty, za niecałe 100 zł wymieniliśmy je, robiąc je samemu! Tutaj krótka instrukcja, jak to się robi:)

Co jest potrzebne:

  • gotowe paski skóry na daną szerokość (lub skóra w arkuszu do pocięcia)
  • wkrętarka
  • klucz
  • nożyk
  • śruby o gładkich główkach
Rzeczy potrzebne do wykonania uchwytów do szuflad (51045)
Przygotowania do zrobienia skórzanych uchwytów do szuflad (51046)

1. Zaczynamy od wykręcenia starych uchwytów. Z arkusza skóry wycinamy paski, które posłużą za uchwyty (ja już kupiłam wycięte na podaną szerokość).

Wykręcanie starych uchwytów od szuflad (51047)

2. Przy obu końcach każdego paska należy przygotować otwory na śruby. Zaznaczamy pisakiem te miejsca, najlepiej około 1,5 cm od brzegu, a następnie nożykiem wycinamy - warto zacząć od nacięcia w kilku miejscach zrobionego krzyżyka i dalej delikatnie wyciąć małe kwadraciki, by nie poszarpać skóry.

Skórzane uchwyty do szuflad w trakcie przygotowania (51048)

3. Teraz już wystarczy tylko włożyć w otwory śruby i przy pomocy klucza dopasowanego do wielkości wkrętów przymocować uchwyty do szuflad!:)

Moja kuchnia (51055)

Efekt jest super, a cały projekt jest szybki, łatwy i tani:) Jak Wam się podoba?

A takie właśnie dodatki będą królowały w kuchni:)

Dodatki i akcesoria kuchenne (50882)

pojemnik kuchenny - kamionkawzorzyste słomki do napojówsól z parmezanem i bazyliąpieprz kolorowy z młynkiemdrewniany młynek do pieprzu i solikubek termiczny z pokrywką

Takie akcesoria i wiadomo, lodówka Amica, razem z drewnem wszystko będzie się super komponowało! Już nie mogę się doczekać!:)

Akcesoria do kuchni (51050)

chłodziarko-zamrażarka wolnostojąca Amica, mały młynek do pieprzu i soli w kolorze trawy, waga kuchenna 5 kgAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.