Jak urozmaicić królestwo pociechy, czyli dekoracje typografią w pokojach dla dzieci :)

Rodzice, a przede wszystkim mamy - a już zwłaszcza te, które interesują się wnętrzarstwem - wiedzą, jaką frajdę sprawia urządzanie pokoiku dla swojej pociechy :) Wiedzą też, że to praca, która wymaga tyle samo skupienia, energii i czasu (jeśli nie więcej!), jak przy aranżacji wnętrza "dla dorosłego". Na Lovingit dawno już nic nie pojawiało się z inspiracji dziecięcych, skupiamy się wokół salonów, kuchni i sypialni... Czas to zmienić i zaprezentować kilka udanych i rozkosznych aranżacji pokoju dla dzieci - dla rodziców i nie tylko ;) Na końcu też kilka zdjęć z pokoju mającej się lada dzień narodzić córeczki naszej czytelniczki, która po naszych zapowiedziach na instagramie, przesłała kilka fotek:)

pokój dziecięcy na poddaszu

źródło: www.pinterest.com

+ pokaż całość

Co powiecie na klasyczną biel i czerń uzupełnioną akcentami czerwieni? To pozornie poważny zestaw, który jak widać, również dobrze sprawdza się w pokoju dla dzieci. Przewaga jasnego koloru nie przytłacza wnętrza, a spore kontrasty rozbudzają wyobraźnię. Rozmaite motywy geometryczne i bajkowe na tkaninach dekorują i bawią dziecko, które jednocześnie poznaje w ten sposób wzory i kolory.

pokój dla dzieci w bieli i czerni

źródło: www.pinterest.com

biel czerń i czerwień w pokoju dziecięcym

źródło: www.pinterest.com

tapeta w pokoju dziecięcym

źródło: www.pinterest.com

Pokoje dziecięce bardzo często dekoruje się za pomocą typografii, chociażby z tego względu, że można w ten sposób łatwo spersonalizować królestwo pociechy. Wyrzeźbione w drewnie imię, kolorowe plakaty z zabawnym albo inspirującym hasłem tworzą radosną i niepowtarzalną atmosferę we wnętrzu. Wydaje się, że w pokoju dla dzieci można do woli szaleć i wcielać w życie barwne wyobrażenia :) Tak, jak poniżej - cudowne warunki do zabawy! Jest kolorowo, wesoło i naturalnie, trochę typografii, trochę placu zabaw, kącik do nauki - wszystko, czego potrzeba maluchowi :)

zabawa w pokoju dziecięcym

źródło: www.pinterest.com

typografia w pokoju dziecięcym

źródło: www.pinterest.com

typografia w pokoju dla dzieci

źródło: www.pinterest.com

Oryginalną typografię można znaleźć na posterville.pl - trójwymiarowe litery z drewna, napisy i symbole urozmaicą każde wnętrze, nie tylko to dziecięce ;)

typografia Staś

źródło: www.posterville.pl

Grafiki dla małych i dużych świetnie podkreślają wystrój wnętrza. Tło plakatu o dopasowanej do całości barwie w połączeniu z ciekawym motywem nadają aranżacji osobistego charakteru. To zdecydowanie jedna z najbardziej wdzięcznych dekoracji, która idealnie sprawdza się w pokojach maluchów, bo kreuje ich wymarzony, beztroski świat. Ramki z typografią wypełniają wnętrze, przyczyniają się do wrażenia bogactwa aranżacji, a jednocześnie dodają sporo lekkości.

plakaty w aranżacji pokoju dla dzieci

źródło: www.pinterest.com

różowy plakat w pokoju dziecięcym

źródło: www.posterville.pl

plakaty z typografią w pokoju dziecięcym

źródło: www.posterville.pl

plakaty w pokoju dla dzieci

źródło: www.pinterest.com

To jedna z moich ulubionych propozycji :) Jakiś czas temu zakochałam się w motywie sówek i do tej pory, gdy widzę jakikolwiek ich przejaw, zachwycam się bez umiaru. A co dopiero, kiedy pojawia się taka śliczna i słodka grafika, która raz, że dekoruje, a dwa - niesie przesłanie dla malucha? :)

plakat ze sówką

źródło: www.posterville.pl

A na koniec zobaczcie wesołe grochy i szarości w pokoiku córeczki naszej czytelniczki:) Jak dla mnie czadowe zestawienie:) Dzięki temu można dodawać różne fajne dekoracje w dowolnych kolorach:) Pomysł na mały wieszaczek zboku komody urzekł mnie totalnie:)

unnamed (1)
unnamed (2)
unnamed

Ściskam Was gorąco, miłego wieczoru:)Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.