Jak urządzić małe mieszkanie, czyli wtorkowy tour po pięknych wnętrzach

Na pewno spodoba Wam się dzisiejszy tour po pięknych wnętrzach, bo łączy dwie szczególnie lubiane cechy w mieszkaniu: biel i czerwone cegły :)  Mieszkanko wydaje się być całkiem spore, ale tylko dlatego, że kuchnia z jadalnią i salon tworzą jedną otwartą przestrzeń. Na środku pomieszczenia postawioną ściankę działową - a w zasadzie ściankę telewizyjną. Odgradza część kuchenną od wypoczynkowej, ale w bardzo subtelny sposób. Nie jest zbyt szeroka i nie sięga nawet samego sufitu (zwróćcie uwagę, jak na jej szczycie ustawiono świeczniki i inne ozdoby :). Dzięki temu pomieszczenie wcale się nie pomniejsza. Taki zabieg sprawia, że wnętrze zdecydowanie ma swój urok i to świetny sposób na wykorzystanie małej przestrzeni. Dominująca biel jeszcze dodatkowo powiększa przestrzeń.Zdecydowanie to do mnie przemawia...W ogóle ostatnio choruję na biel i czerwoną cegłę...na wiosnę chyba zrobię remont w swojej kuchni.

aranżacja otwartej przestrzeni

+ pokaż całość

Druga strona ścianki działowej pozwala na wyeksponowanie kolorowych obrazów. Pełni więc funkcję typowo dekoracyjną. A co sądzicie o tej zaskakującej ławce? Betonowe nogi i gruba, drewniana belka wystarczyły, żeby stworzyć tak oryginalne siedzisko! Przytulny biały pled przełamuje jej surowy charakter.

aranżacja salonu pomysły
Kuchnia jest zarazem prosta i oryginalna. Drewniany długi stół i białe krzesła z motywem pasują do wrażenia skromności. Ale jednocześnie cała ściana wyłożona czerwonymi cegłami czy chociażby ciekawy żyrandol nad stołem urozmaicają przestrzeń. Wprowadzają oryginalność i ożywiają wnętrze. Dzięki temu prezentuje się dość efektownie, nie sądzicie? Zwróćcie uwagę na duże, zaokrąglone okna. Aranżacja tego mieszkania z pewnością jest jedyna w swoim rodzaju :)
ściana z cegieł w kuchni

Przeważnie cegłami wyłożony jest pas pomiędzy blatem, a wiszącymi szafkami. Tutaj natomiast cegły zajmują całą szerokość ściany. Wnętrze nie należy też do najniższych, więc tym bardziej efektownie to wygląda :) Reflektorki zawieszone pod sufitem dostatecznie oświetlają kuchenne szafki. Wpisują się przy tym świetnie w koncepcję całej aranżacji. Kontrast, jaki tworzą czerwone cegły z białymi elementami dodaje wnętrzu wyrazistego charakteru.

czerwone cegły aranżacja kuchni
Beżowe akcenty we wnętrzu nadają mu naturalnej atmosfery. Spójrzcie tylko na jasną sofę i zasłony w takim samym kolorze. Prosty drewniany stolik kawowy przyczynia się do tego wrażenia. Co ciekawe, wszystkie elementy w tym mieszkaniu są odpowiednio duże w stosunku do tak dużej przestrzeni - szeroka kanapa, szeroki stolik, całkiem spory obraz. Dzięki temu aranżacja jest bardzo proporcjonalna i przemyślana. Prosty charakter mieszkania uzupełniają pojedyncze dekoracje, jak lampa w kształcie kuli na podłodze, drobne świeczniki czy wazon z kwiatami.
salon w bieli i beżu

W sypialni konsekwentnie zastosowano kolory bieli i beżu. Spójną aranżację podkreśla też pionowy regał na książki i gazety - podobny, jak w salonie, tylko w innym kolorze. Wnętrze jest pełne świeżości i bardzo uporządkowane. Kilka ozdób zdecydowanie je upiększa.

aranżacje sypialni
Podobnie w przypadku garderoby - pełen ład i porządek :) Wszystkie rzeczy poukładane są na półkach, w wiklinowych koszach albo pojemnikach. Oczywiście i tutaj wyłożono podłogę białym drewnem. Garderoba jest całkiem duża, a więc korzystanie z niej musi być bardzo wygodne :)
aranżacja garderoby inspiracje
Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.