Jak urządzić mieszkanie w odcieniach szarości i brązu, czyli parę podpowiedzi i inspiracji wybranych przez Lovingit

Dzisiaj o kolorach, które nie podlegają kaprysom mody i mają niezachwianą pozycję we wnętrzach - czyli o szarym i brązowym. Są eleganckie, bardzo popularne w naszym kraju i niekoniecznie ponure. Mają wciąż wielu zwolenników, którzy poszukują świeżych inspiracji, które by pasowały do współczesnych trendów. Jak więc dobrze zestawić te dwa kolory, by mieszkanie wyglądało nie tylko spokojnie, ale też ciekawie i przytulnie? Przedstawiam Wam parę inspiracji, które świetnie oddają klasę tych barw, ich możliwości i szansę na polubienie. Pierwsza z nich, to salon z wyeksponowaną szarą ścianą, która odcieniem nawiązuje do loftowych schodów.

szare ściany,brązowe meble,spiralne szare schody,mały loft


Dobrym sposobem na współczesny look wnętrza jest pomalowanie tylko jednej ze ścian. To ważne specjalnie dla tych, którzy lubią jasne wnętrza, ale koniecznie chcą mieć jedną ciemniejszą ścianę. Zobaczcie więc, jak to też wygląda w jadalni i jak można zestawić ją z brązowymi meblami i dekoracjami.


szare ściany,brązowe meble,jadalnia,białe fotele,drewniany stół


+ pokaż całość


szara jadalnia, szara ściana ,białe fotele, nowoczesne białe lampy,wiszące lampy,szaro-rązowe aranżacje

szare ściany,brązowe meble,stylowa konsolka,brązowe lustro,okągłe lustro

szare ściany,brązowe meble,białe dekoracje,brązowa komoda
Szare ściany są doskonałym tłem do dekoracji. Można utrzymać chłodną tonację lub ocieplić dodatkowym kolorem. Bardzo dobrze współgrają z nimi odcienie złota i koloru żółtego.


szare ściany,brązowe meble,białe dekoracje,brązowa komoda

szare ściany,brązowe meble,białe dekoracje,brązowa konsolka.złoe ramki,żółte dodatki,
A jeśli pojawią się ozdobne poduszki na kanapie, to efekt przytulności  i indywidualnego akcentu uzyskuje całe wnętrze. Nawet wtedy, gdy wszystkie ściany pomalowane są na szary kolor.


szare ściany,szara sofa,białe dekoracje,żółte poduszki,żółte obrazy,brązowe dodatki, iżółte dodatki,

szare ściany,brązowa sofa,białe dekoracje,żółte poduszki,żółte obrazy,brązowe dodatkiżółte dodatki,żółte fotele
Można też praktycznie podejść do tematu i całą ścianę zabudować szarym regałem z otwartymi półkami. Mamy ulubiony kolor szary we wnętrzu i świetne miejsce na książki, jadalnię, a jak trzeba to zamienia się na domowe biuro. Kolor drewna, ścian i podłogi współgrają ze sobą w ciepłych tonacjach, a czarne krzesła i  czarne lampy tylko podkreślają ten efekt.


szare meble, szary regał,domowe biuro,czarne krzesła, czarne lampy

A jak może wyglądać kuchnia, pokój dzienny i sypialnia w różnych nasyceniach szarości ścian oraz różnych odcieniach drewna? Pokazują to kolejne, pełne aranżacje, łącznie z doborem drobnych dekoracji.


szare ściany w kuchni,projekt kuchni
Brązowa ściana w salonie z bielą i szarością też wygląda pięknie.


brązowe meble,szara ściana,aranżacja w szarych i brązowych kolorach,salon w szarym i brązowym kolorze
szare wnetrza
źródło: google


Mi najbardziej spodobała się aranżacja sypialni. Beże, szarości i biel, to moje bazowe, ulubione kolory. A jak Wam się spodobały wnętrza w tych kolorach? Na zakończenie mam jeszcze paletę kolorów, które mogą być inspiracją przy doborze dekoracji i dodatków do szarych i brązowych wnętrz.


paleta grey, jak dobierać dekoracje do szarych ścian,co pasuje do szarego koloru
źródło: pinterest.com


Miłego długiego weekendu!Ciekawa jestem czy wszyscy już wyjechaliście, czy może ktoś z Was tak jak ja spędza długi weekend w mieście, a nawet idzie do pracy?:):):)


P.S. Jeśli zastanawiacie się jakie oddatki do szarej kuchni wybrać? To stworzyłam dla Was fajną galerię z szarymi kuchniami!Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.