Jak urządzić pokój dla dziecka, czyli poniedziałkowe zakupy on-line:)

Dzisiaj przedstawiam Wam sympatyczną inspirację pod skosami - to  przykład aranżacji  pokoju dziecięcego lub młodzieżowego. Stylizacja jest na tyle uniwersalna, że sprawdza się w wielu wnętrzach:)


jak urządzić pod skosami pokój dla dziecka


pokój dziecięcy pod skosami
źródło:  www.houzz.com


Co najbardziej zaciekawiło mnie w tym pokoju? Przede wszystkim znakomite zagospodarowanie przestrzeni. Pod skosami jest zawsze trudniej, bo nie wiemy co zrobić z małymi zakamarkami.Trudno kupić gotowe meble, które zakryją niechciane wolne przestrzenie.  Ja znalazłam rozwiązanie z którego możecie skorzystać od zaraz, bo produkty są łatwo dostępne - popatrzcie poniżej:)
tablica produktów - pokój dziecięcy wersja nr 1,1

źródło: 1. ramki 2. lalki 3. poduszki 4. girlanda 5. chustecznik 6. pled beżowy 7. pled niebieski 8. szafka mała 9-10. łóżko+szuflada 11. taboret


Mam nadzieję, że spodobał się Wam pokoik w wersji nr 1, bo nie wymaga wielkich nakładów pieniężnych, a można dużo zmienić.  Białe, idealne tło do aranżacji, daje szansę dla każdego na stworzenie niepowtarzalnej stylizacji. Wystarczy zamienić kolory  kul, pledów i dodatków.

Wersja nr 2  to pokój dla niemowlaka, ale z perspektywą na wykorzystanie także w wieku przedszkolnym. A przy małych modyfikacjach może służyć naprawdę dużo, dużo dłużej. Stylizacja również prosta, współczesna, w delikatnych pastelowych tonacjach. Tak jak poprzednia nie wymaga dużych nakładów finansowych - co jest jej atutem:) Tym bardziej, że pokój składa się z dwóch części. Pierwsza to sypialnia dla niemowlaka, druga to część dla przedszkolaka.

wersja  nr 2


jasny, pastelowy i tani pokój dla niemowlaka i przedszkolaka

jasny, pastelowy i tani pokój dla niemowlaka i przedszkolaka

Obejrzyjcie świetnie zorganizowaną przestrzeń, gdzie dorastający przedszkolak ma swoje biurko i znakomitą ścianę czekającą na jego kreatywną twórczość. Często jest to podobno kłopot, gdy szczęśliwe dziecko sięga po kolorowe pisaki i nagle zabrania się mu tworzyć tam,  gdzie ono zapragnie. A ściany, wiadomo, to świetne miejsce do zamanifestowania swojej obecności i pomysłowości:) Jeśli nie chcecie oddać dziecku całej ściany, to kupcie czarną matę, którą można użyć w zastępstwie. Jest rewelacyjna:) - znajdziecie ją na tablicy w zestawie poniżej.


jasny, pastelowy i tani pokój dla niemowlaka i przedszkolaka
źródło: home-designin.com


tablica -pokój dzieciecy wersja nr 2,1

źródło: 1. zawieszka proporczyki 2-3.różowe obrazki 4.typografia abecadło 5. poduszki 6.pufa 7. różowe krzesełko 8.zestaw mebli 9.ławka 10.girlanda 11.przytulanki zające 12.małe stoliki 13.wesołe przytulanki 14.klocki abecadło 15.regał 16.mata do rysowania 17.pociąg z klocków


I ostatnia na dzisiaj - wersja nr 3  to skandynawska aranżacja pokoju dla dziewczynki. Pastelowa, wysmakowana i z odrobiną romantycznej nutki. Pokój z którego nigdy się nie wyrasta. Mam nadzieję, że spodoba się tak samo małym dziewczynkom, jak i  nastolatkom i ich młodym mamom. To stylizacja uniwersalna. Bardzo świeża i dziewczęca. Czarny, rattanowy fotel znakomicie wkomponował się w delikatne, pastelowe  tło pokoju. Dzięki niemu cała stylizacja nabrała kunsztu i wcale nie kojarzy się z infantylnym pokojem dla księżniczki. Dodatkowo na tablicy produktów umieściłam inny fotel i dekoracje, które mogą zadecydować o charakterze wybranej stylizacji. Przy wyborze różowych akcentów pokój zdecydowanie będzie propozycją dla małej dziewczynki, a wersja z doborem dekoracji w szarościach i czerni - to propozycja dla nastolatki. Ciekawi mnie, co o tym myślą mamy i ich córki ?! Które wersje, według Was są  najciekawsze i najlepiej odzwierciedlają potrzeby naszych szkrabów?:)


skandynawski różowy pokój dla dziewczynki, pokój dla nastolatki
źródło: desdem ventana.blogspot.com


2tablica produktów - wersja nr 3 - pokój dziewczynki, nastolatki

źródło:  2. firanki 4. wieszak 6. poduszki 7. moskitiera 10. łóżko 11. wiklinowy fotel 12. stylowy fotel 13. kosze


W następny poniedziałek ciąg dalszy aranżacji pokoi dla dzieci, ale zdecydowanie w innym stylu. W jakim? Zapraszam za tydzień:)Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.
Ebooki Lovingit