Salon

Jak urządzić salon w stylu vintage?

Styl vintage we wnętrzach bezpośrednio nawiązuje do poprzednich epok. Tak więc, jeśli tęsknicie za minionym pięknem i przedmiotami z duszą, to jest coś dla Was! :) Ostatnio coś dużo piszę o tym stylu:) Mam nadzieję, że jeszcze Was nie zanudziłam:)

Najprościej jest wprowadzić vintage do wnętrza poprzez stylizację mebli. To mogą być zupełnie nowe meble, którym nadaje się wiekowego wyglądu albo te wypatrzone w sklepie z antykami. W każdym razie jest to zdecydowanie styl dla indywidualistów. Kojarzy się z klasą i pięknem, a przedmiotom w stylu vintage przypisywana jest nawet pewna szlachetność :) Jeśli chcecie urozmaicić swój salon, niekoniecznie zmieniając od razu całe umeblowanie, postawcie na chociażby jeden element. Ozdobny fotel obity aksamitną tkaniną doda wnętrzu eleganckiego charakteru. Pojedyncze elementy w stylu vintage tak naprawdę można zestawiać z dowolnymi koncepcjami. Nieco wpływu rustykalnego czy country dobrze współgra ze stylizowanymi akcentami.
rustykalny salon

salon vintage
źródło: uktv.co.uk


Atłasowa sofa z rzeźbioną ramą w złocie kojarzy się z klasą i szykiem. Podkreśla starodawny charakter aranżacji. Jednocześnie w ciekawy sposób zestawiono ją z marokańską pufą. Jej złoty kolor nawiązuje do kolorystyki mebli, ale style zupełnie do siebie odbiegają. To powoduje, że wnętrze zyskuje na indywidualnym charakterze. Jednocześnie cały czas zachowuje swój starodawny klimat.

meble styl vintage

źródło: pinterest.com


Skromny, biały stoliczek kawowy idealnie nawiązuje do minimalistycznego oświetlenia. Czarny kominek, stylowy fotel, pufa z dzianiny i przede wszystkim przecierane drzwi wpisują się w charakter vintage. Mały zestaw luźno ułożonego drewna,a  za nim drabina przyczynia się do tego wrażenia. To właśnie takie drobne szczegóły odgrywają jedną z najważniejszych ról w aranżacji wnętrz :)


aranżacja loft vintage industrial

źródło: uktv.co.uk


Kolory bieli i naturalnego beżu świetnie współgrają ze stylem vintage. Wnętrze jest bogato urządzone, ale jednocześnie lekkie w odbiorze. Żłobione nóżki i stylizowane oparcia mebli przywołują na myśl minioną epokę. Całkiem spory salon jest elegancki, a nawet wytworny.  Sporą rolę odgrywają także dodatki. Duże poduchy i pojedyncze dekoracje wypełniają przestrzeń. Uzupełniają stylowy klimat wnętrza i wprowadzają nieco romantycznej atmosfery. Zwróćcie chociażby uwagę na świeczki lub ubranka zawieszone na witrynie.


salon w stylu vintage

źródło: pinterest.com


Stare drewniane panele na ścianie idealnie oddają klimat vintage. Tworzą świetną oprawę dla całej aranżacji salonu. Stylizowany stolik kawowy i komódka konsekwentnie podkreślają ten charakter. Każdy szczegół jest uważnie dobrany - od ścian po porcelanowe filiżanki na ławie. Zwróćcie też uwagę na bogactwo kwiatowych motywów. Wzory na zasłonach, obrazkach czy świeże bukiety w wazonach wypełniają wnętrze romantyczną atmosferą.


aranżacja salonu w stylu vintage

źródło: pinterest.com


A tu białe panele na ścianach, ale w nieco bardziej industrialnym stylu, ale nadal w klimacie vintage.


industrialna lampa
źródło: uktv.co.uk


Zapraszam serdecznie do zagłosowania na nas w konkursie Blog Roku 20120!:)Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.