Jak wprowadzić do mieszkania wyjątkowy klimat brooklińskiej kamienicy? :)

Ciekawy temat dziś mamy przed sobą, pomyślałam, że Was zainteresuje :) Zwłaszcza, jeśli lubicie wyjątkowy charakter kamienic i to jeszcze tych z Brooklynu! Istnieje kilka prostych trików, jak wnieść do salonu, jadalni czy innego pomieszczenia w domu ten szczególny klimat, który poza oczywistą cegłą kreują także inne proste elementy. Na pewno będzie stylowo, może niekiedy w trochę wyszukanym stylu, który na pewno może zainspirować!

1. Żyrandol tworzy klimat

Szczególnie ten sporej wielkości ;) Nie ulega wątpliwości, że żyrandol jako forma oświetlenia to jeden z najbardziej charakterystycznych i efektownych zarazem sposobów dekorowania wnętrza. Gdy pokój jest wysoki, można pokusić się o jego większą formę. Nowoczesny kształt w ciekawy sposób i na zasadzie przekory uzupełnia salon z duszą.

Żyrandol w salonie jeden z najbardziej charakterystycznych i efektownych zarazem sposobów dekorowania wnętrza....
Żyrandol Nashville żelazny 6-ramienny z żarówkami
od
1344
PLN
Bialy regał z drewnianym wypełnieniem
od
3900
PLN
Biała lniana sofa z poduchami
od
4829
PLN
+ pokaż całość

2. Krzesła na pierwszym planie

Krzesła i fotele to tak naprawdę jeden z najprostszych sposobów na dodanie akcentu kolorystycznego w każdym wnętrzu, a przede wszystkim w salonie. Dynamiczna barwa obicia albo wyszukana forma, np. skórzana, potrafi przykuć do siebie uwagę i stać się centralnym punktem w pokoju.

Fotel to jeden z najprostszych sposobów na dodanie wyrazu w salonie. Skórzane obicie potrafi przykuć uwagę do mebla i...
Żyrandol Nashville żelazny 6-ramienny z żarówkami
od
1344
PLN
Fotel Skórzany Brązowy
od
3789
PLN
Szara sofa trzyososbowa
od
5850
PLN
 Zestaw rattanowych koszy na pranie z białą podstawą
od
715
PLN
Stolik kawowy kwadratwy
od
1190
PLN

3. Wysokie lustra jako dekoracje

Wysokie lustro to obowiązkowy akcent w brooklińskim mieszkaniu. Bardzo charakterystyczny i dekoracyjny tym samym, może pełnić także funkcje typowo praktyczne. Często lustro zawiesza się nad kominkiem w salonie, ale równie dobrze odnajduje się w innych częściach wnętrza.

Wysokie lustro to obowiązkowy akcent w brooklińskim mieszkaniu. W ozdobnej złoconej ramie stanowi jedną z głównych...
Drewniane lustro w czarne ornamenty  159 x 59 cm
od
855
PLN
Fotel Skórzany Brązowy
od
3789
PLN
Skórzane meble oraz wysokiego lustra to punkty charakterystyczne w aranżacji salonu. Wysokie pomieszczenie zaaranżowano...
Drewniane lustro w czarne ornamenty  159 x 59 cm
od
855
PLN
Fotel Skórzany Brązowy
od
3789
PLN

4. Neutralna paleta barw

Często w aranżacji mieszkania w kamienicy operuje się neutralną paletą barw i to również właśnie ona jest typowa dla brooklińskiego stylu. Różne odcienie beżu czy szarości, pastelowe akcenty w zgaszonym wydaniu świetnie podkreślają charakter eleganckiego wnętrza.

Neutralna paleta barw jest typowa dla brooklińskiego stylu. Różne odcienie beżu i pastelowe akcenty w zgaszonym wydaniu...
Fotel Skórzany Brązowy
od
3789
PLN
Żyrandol Nashville żelazny 6-ramienny z żarówkami
od
1344
PLN
Drewniane lustro w czarne ornamenty  159 x 59 cm
od
855
PLN

5. Rola dywanów w aranżacji

Dywan dobry na wszystko :) To bardzo prosty i szybki tak naprawdę sposób na wprowadzenie do salonu wzoru, który udekoruje pokój; koloru, który ożywi aranżację; czy osobistego motywu. Za pomocą dywanów można też wydzielać poszczególne strefy, np. wypoczynkową, telewizyjną itd.

Dywany wprowadzają do salonu wzór, który udekoruje pokój, i koloru ożywiający aranżację. Wydzielają osobne strefy:...

6. Coś nowego, coś zabytkowego

Oprócz nowych dodatków czy mebli warto postawić też na coś zabytkowego. Przedmiot z duszą potęguje klimat mieszkania w kamienicy i swoją wyszukaną postacią przykuwa do siebie uwagę. Krzesło vintage zestawione z nowoczesnym stolikiem z marmuru tworzy ciekawą kompozycję i przełamuje standardowe podejście do aranżacji.

Przedmiot z duszą potęguje klimat mieszkania w kamienicy i swoją wyszukaną postacią przykuwa do siebie uwagę. Krzesło...

7. Zainwestuj w dzieła sztuki

Dzieła sztuki zawsze mają swoją wartość - nie muszą być od razu bardzo drogie, wystarczy już ich sama wartość artystyczna i sposób, w jaki kreują charakter wnętrza. Bez sztuki nie byłoby brooklińskiego wnętrza :) Jeśli więc zależy Wam na takim charakterze w swoim mieszkaniu, koniecznie poszukajcie jakiegoś obrazu czy grafiki, które będą stanowić Wasz osobisty akcent w aranżacji.

Dzieła sztuki mają sporą wartość artystyczną i dodatkowo kreują charakter wnętrza. Różnorodne obrazy i grafiki stanowią...
Ażurowa sufitowa lampa w czarnym kolorze
od
1489
PLN
Drewniane krzesło Lavanda Retro
od
629
PLN

8. Zamień dom w bibliotekę!

Wystarczy jedną ścianę w salonie :) W każdej kamienicy znajduje się przynajmniej jeden regał na książki, przy którym zazwyczaj ulokowany jest wygodny fotel do czytania. To samo w sobie praktyczne rozwiązanie, a jednocześnie dekoruje też pokój dzienny i zdecydowanie wzbogaca jego wygląd. Osobiście uwielbiam domowe biblioteczki, a Wy?

Przy ścianie z domową biblioteką ulokowany jest wygodny fotel do czytania. To samo w sobie praktyczne rozwiązanie, a...
Drewniane lustro w czarne ornamenty  159 x 59 cm
od
855
PLN
Fotel z podłokietnikami  w kolorze miętowym
od
3900
PLN

9. Kubełkowa wanna jako podstawa w aranżacji łazienki

Wolnostojąca wanna, zwłaszcza na ozdobnych nóżkach, bez dwóch zdań stanowi największą dekorację łazienki. Kubełkowa forma, a może jeszcze żeliwny kolor momentalnie przenoszą aurą do minionych lat, więc to świetne rozwiązanie do łazienki w kamienicy.

Wolnostojąca wanna, zwłaszcza na ozdobnych nóżkach, bez dwóch zdań stanowi największą dekorację łazienki. Kubełkowa...

Źródło: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.