Jak wykorzystać przestrzeń pod schodami - pomysły i inspiracje!:)

Szczęśliwi posiadacze piętrowego domu albo lokalu dwupoziomowego mogą zastanawiać się, jak wykorzystać przestrzeń pod schodami. Jest to jednak nie lada wyzwanie! Zazwyczaj  nie jest to wielka przestrzeń, ale szkoda byłoby zmarnować tych kilka metrów i nie wprowadzić czegoś praktycznego. Pomysłów jest tak naprawdę mnóstwo! Sami zobaczcie :)

Na początek coś zwyczajnego, a przy tym gustownego. Gdy schody znajdują się na korytarzu oczywiście można pod nimi umieścić wieszak albo szafkę. Prosty stolik pełni przede wszystkim funkcję dekoracyjną. To jednocześnie dobre miejsce na odłożenie kluczy czy torebki po wejściu do domu. Cała kompozycja ślicznie odbija się na ścianie z klinkieru.
 
wieszak pod schodami
źródło: www.homedit.com
 
Miejsce pod schodami to także idealna przestrzeń na szafę w oryginalnym wydaniu, która spełni nie tylko funkcję praktyczną, ale też dekoracyjną:)
 
zabdowa pod schodami
 
+ pokaż całość
A może wieszaki w przegródkach? To mój numer jeden :) Szafki pod schodami wyglądają tak wdzięcznie! Szczególnie, że „schodzą” wysokością razem ze stopniami :) To sprawia, że przedpokój wydaje się bardzo harmonijny. Znajdzie się miejsce i dla długich płaszczy i krótszych sweterków i dla parasoli. Niezwykle ciekawa inspiracja!
 
przedpokój pod schodami
źródło: www.homedit.com
 
Spójrzcie na to sprytne rozwiązanie na przedpokój pod schodami!Bardzo mi si podoba miejsce na wieszak i półkę na buty:)Nie sądzicie, że jest świetne?:)
 
miejsce na kurtki pod schodami
 
Świetnym pomysłem są też dopasowane pod schody szuflady. Nadają się do przechowywania szali, apaszek, rękawiczek itp. Albo też na drobiazgi, na które nie ma miejsca gdzie indziej – czyli np. akcesoria dla czworonożnych pupili :) Pomysłów na zagospodarowanie takich szuflad może być sporo.
 
szuflady pod schodami
źródło: www.homedit.com
 
W hollu równie dobrze można zorganizować kącik do czytania. Przyjemnie zaaranżowany, z małą galerią obrazów i zdjęć robi piękne pierwsze wrażenie po wejściu do domu. Z takiego rozwiązania ucieszą się zwłaszcza panowie. Mój mąż na pewno byłby zachwycony. Mógłby posiedzieć z ulubioną gazetką, podczas, gdy ja jestem „już prawie gotowa!” do wyjścia :)
 
miejsce pod schodami
źródło: www.homedit.com
Często schody znajdują się w salonie. Jeśli pozwala na to przestrzeń, dobrym pomysłem jest wykorzystanie wnęki pod nimi jako np. leżanki. W ten sposób zyskamy dodatkowe siedzisko, a zaoszczędzimy miejsce w centrum pokoju. Ewentualnie, schody można sprytnie wykorzystać, budując pod nimi regał na książki. Pomysłowe i bardzo praktyczne rozwiązanie, nie sądzicie?
siedzisko pod schodami
źródło: www.pinterest.com
aranżacja pod schodami
źródło: www.homedit.com
regał z książkami pod schodami
źródło: www.homedit.com
 
W niewielkich mieszkaniach to może być idealne miejsce na kącik do pracy! Zwłaszcza, gdy nie ma za bardzo możliwości, żeby wstawić biurko w pokoju. Dzięki nachyleniu schodów można stworzyć pod nimi indywidualną przestrzeń biurową. Dopasowane półki, wisząca szafka – wszystko w zależności od potrzeb. Takie biuro jest z pewnością nieszablonowe i oryginalne. Podoba Wam się takie rozwiązanie?
biurko pod schodami
 
home office pod schodami
źródło: www.homedit.com
kącik biurowy pod schodami
 
źródło: www.homedit.com
 
Równie uroczo i przytulnie wygląda kącik kuchenny! Taka przestrzeń jest trudniejsza do zaaranżowania. Kuchenne meble trzeba idealnie dobrać pod skosy, aby zmieścić wszystkie niezbędne sprzęty. Efekt jest jednak wart włożonej pracy i wysiłku :)
kuchnia pod schodami
kuchnia pod schodami
wykorzystanie przestrzeni pod schodami
 
A oto świetny pomysł na wykorzystanie schodów do piwnicy! Kto miał problem z przechowywaniem rowerów – znalazł właśnie rozwiązanie :) Specjalne umocowania do zawieszenia roweru pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca na podłodze. Bardzo pomysłowe i funkcjonalne!
 
oryginalne pomysły na aranżację pod schodami
źródło: www.homedit.com
 
Poniżej jeszcze jedno, bardzo proste rozwiązanie. Mianowicie zabudowujemy schody i umieszczamy na stworzonej przez nas ścianie galerię oraz ustawiamy sofę. Z jednej strony tracimy trochę przestrzeni, ale z drugiej zyskujemy dodatkową ścianę:)
 
przestrzeń pod schodami
źródło: Tumblr.com
 
Jako, że sama miałam taki dylemat przedstawiam Wam także fotkę z mojego mieszkanka. Z przestrzeni pod schodami stworzyliśmy pomieszczenie gospodarcze. Moja mama, która jest dekoratorem wnętrz poleciła nam, abyśmy zdecydowali się na dwa szerokie słupy i ażurową półeczkę. Powiem Wam, że pomysł trafiony w dziesiątkę. Ażurowa półeczka dekoruje nam także stronę od schodów, gdzie stoją obecnie kwiaty oraz jest idealnym źródłem naturalnego światła.
 
pomieszczenie gospodarcze pod schodami


Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.