DIY

Jak z palety zrobić półeczkę ogrodową na kwiaty lub zioła?

Lato w pełni, więc i siły, i chęci, i pomysły na nowe DIY są! :) Dzisiaj z przyjemnością prezentuję Wam swoje wykonanie ogrodowej półeczki z palety, idealnej na zioła lub ozdobne kwiaty na tarasie czy w innej zielonej przestrzeni ;) Ostatnio jestem zaangażowana w bardzo wiele projektów, a ten sprawił mi dużą radość, i mam nadzieję, że Wam również się spodoba. Przede wszystkim do zrealizowania tego DIY potrzebna jest paleta, która ostatnio króluje jako materiał na ławki, stoliki i inne meble, zwłaszcza w kawiarnianych klimatach. Można jednak ją wykorzystać również u siebie, np. upiększając w ten sposób balkon lub ogródek. Wykonanie jest banalnie proste, choć trzeba zarezerwować troszkę wolnego czasu i najlepiej ładne, słoneczne popołudnie ;) Idealną porą na zabranie się za ten projekt jest więc obecna, letnia - jeśli zdecydujecie się na to paletowe zrób to sam, koniecznie podzielcie się efektami!

Dekoracja  z własnoręcznie wykonanej półki z palety stanowi bardzo wdzięczny elementy ogrodowej aranżacji. Swoim...
Biała paleta w roli prostej, a dość efektownej półki wyróżnia się na drewnianym tle. To świetny sposób na urozmaicenie...
+ pokaż całość

Zwyczajna, drewniana paleta, ze trzy deseczki dopasowane szerokością do niej, oraz biała farba i pędzel (plus jeszcze może młotek i gwoździki) - to wszystko, czego potrzeba do naszego projektu. Paletę i deski zorganizował mi mąż, podstawowe akcesoria majsterkowicza i malarskie mamy zawsze u siebie, a jeśli chodzi o farbę, polecam polecam emalię do drewna i metalu Supermal Śnieżki  - moje przygotowanie do realizacji tego projektu trwało całkiem niedługo, a kiedy tylko zawitała do nas ładna, słoneczna pogoda i wygospodarowaliśmy chwilę wolnego, przystąpiliśmy do dzieła! Pierwszym krokiem w tworzeniu ogrodowej półki na kwiaty jest przybicie pojedynczych desek do każdego "poziomu" odwróconej palety - to one będą stanowić "podłogę" dla ustawianych w takich półkach roślinek.

Paleta jako ogrodowa półka (50463)
Praca nad ogrodową półką (50464)
Ogrodowa półka DIY w trakcie pracy (50465)

Kolejnym krokiem DIY jest pomalowanie na wybrany - czyli najpewniej na biały, choć może nie tylko? - kolor całej konstrukcji. U mnie świetnie sprawdził się biały Supermal marki Śnieżka, dobrze pokrywa drewno i myślę, że wystarczy na długo. Po pomalowaniu palety czekamy, aż wyschnie. Dalej będzie już najprzyjemniejsza część ;)

Biała półka DIY (50466)

Czyli... umieszczenie na tak powstałych wdzięcznych półeczkach wybranych wcześniej roślin! Do zwieńczenia tej praktycznej ozdoby można użyć kwiatów lub ulubionych ziół, a po tym ustawić biało-zieloną półkę w wybranym miejscu. I gotowe! Całe lato można cieszyć się ze ślicznej dekoracji, a gwarantuję Wam, że taras czy ogród naprawdę wiele zyska na takim zgrabnym elemencie urozmaicającym zewnętrzną aranżację. Jak podoba Wam się cały projekt?

Białą półkę przygotowano z palety, co potęguje rustykalny charakter ogrodowej aranżacji. Zielone rośliny we wdzięczny...
Taras pięknie urozmaicają zielone rośliny w donicach - nie tylko te na podłodze, ale również te ustawione na białej...


Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.
Ebooki Lovingit